କର୍ମଚାରୀ ସପ୍ତାହକ ୪ ଦିନ କାମ କରିବେ

ସପ୍ତାହକୁ ଚାରି ଦିନ କାମ, ୩ ଦିନ ଛୁଟି। ଖାଦ୍ୟ ଅ-ର୍ଡ-ର ଏବଂ ବିତରଣ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ସ୍ୱିଗିର କର୍ମଚାରୀମାନେ ମେ ମାସରେ ସପ୍ତାହରେ କେବଳ ୪ ଦିନ କାମ କରିବେ। ଏହି ବିଷୟରେ ଏକ ମେଲ ପଠାଯାଇଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ବୃଦ୍ଧିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସ୍ୱିଗି ନିଜର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କର ସୁ-ର-କ୍ଷା ପାଇଁ ଏହିପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି।

PTI ରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ମାସ ଅର୍ଥାତ ମେ ମାସରେ ସ୍ୱିଗିର କର୍ମଚାରୀମାନେ ସପ୍ତାହରେ କେବଳ ଚାରି ଦିନ କାମ କରିବେ ଏବଂ ବାକି ୩ଦିନ ଛୁଟିରେ ରହିବେ। କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପଠାଯାଇଥିବା ଏକ ମେଲରେ ସ୍ୱିଗିର ଏଚଆର ହେଡ ଗିରିଶ ମେନନ ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଚିଠିରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, କର୍ମଚାରୀମାନେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି ଓ ସେଥିପାଇଁ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଉଛୁ। ଦେଶରେ ବଢ଼ୁଥିବା କରୋନାର ମା-ମ-ଲାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଏହିପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି, ମେ ମାସରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ୪ଦିନିଆ କାର୍ଯ୍ୟ ସପ୍ତାହ କରାଯିବ।

Google

ମେନନ ଇ-ମେଲରେ ଲେଖିଛନ୍ତିକି, ସପ୍ତାହରେ ଚାରି ଦିନ କାମ କରନ୍ତୁ, ବାକି ଦିନ ଆପଣ ବିଶ୍ରାମ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ନିଜ ପରିବାର ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ। ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମା-ମ-ଲା ଦ୍ରୁ-ତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଆମର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଆରାମ ଯୋଗାଇବା ମଧ୍ୟ ଆମର ଦାୟିତ୍ୱ। କର୍ମଚାରୀଙ୍କର ଶାରୀରିକ ତଥା ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଯତ୍ନ ନେବା କମ୍ପାନୀର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଅଟେ।

ସେହିପରି କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କର ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉଠାଇବ କମ୍ପାନୀ। ସ୍ୱିଗି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅନଲାଇନ ମେଡିକାଲ୍ ପରାମର୍ଶ ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା ସହାୟତା ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଯେଉଁମାନେ ଘରେ ହୋମ କ୍ୱାରେଣ୍ଟିନରେ ରହି ମ-ହାମା-ରୀ ସହ ଯୁ-ଦ୍ଧ ଚଳାଇଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏପରି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସ୍ୱିଗିର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ହୋମ ଆଇସୋଲେସନ ଓ କ୍ୱାରେଣ୍ଟିନ କେୟାର କଭରେଜ ଭଳି ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ କରାଯାଇଛି। କମ୍ପାନୀ ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତପ୍ରକାର ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ବହନ କରିବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *