କରୋନା ସମୟରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଦେଲେ ମାନବିକତାର ଉଦାହରଣ, ସ୍ତ୍ରୀର ଗହଣା ବିକ୍ରି କରି ମାଗଣାରେ ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ଅକ୍ସିଜେନ,ଜାଣନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ କିଛି

କରୋନା ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ସାରାଦେଶରେ ଲୋକେ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି | କରୋନା ଭାଇରସ ସାରା ଦେଶକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି | କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରରେ କରୋନା ଭାଇରସ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଲଗାତାର ବଢିଚାଲିଛି | ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମହାମାରୀକୁ ରୋକିବାପାଇଁ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି, କିନ୍ତୁ କୌଣସି ଫଳାଫଳ ବାହାରି ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁନାହିଁ |

ଦେଶର ଏପରି ବହୁତ ଜାଗା ଅଛି, ଯେଉଁଠାରେ ରୋଗୀମାନଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ଅକ୍ସିଜେନ ଅଭାବ ହେଉଛି | ଯେଉଁ କାରଣରୁ ବହୁତ ଲୋକ ମୃ-ତ୍ୟୁ-ବ-ର-ଣ କରୁଛନ୍ତି | ଦିନକୁ ଦିନ କରୋନା ଭାଇରସର ସଙ୍କଟ ଗମ୍ଭୀର ହେବାରେ ଲାଗିଛି | ଏହା ମଧ୍ୟ ଏପରି କିଛି ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ କି ଆବଶ୍ୟକ ଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସୁଛନ୍ତି | ବହୁତ ଲୋକ ସଙ୍କଟର ଏହି ସମୟରେ ମାନବିକତାର ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଯିଏକି ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀର ଗହଣା ବିକ୍ରିକରି ଅକ୍ସିଜେନ ମାଗଣାରେ ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି |

କରୋନା ଯୁଗରେ ଏମିତି ଅନେକ ଲୋକ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଅଭାବୀ ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦେବଦୂତ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହେଉଛନ୍ତି | ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ମଣ୍ଡପ ଡେକୋରେଟର ପାସ୍କଲ ସଲଧାନା ଆଗକୁ ଆସିଛନ୍ତି | ସେ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁରୋଧ କ୍ରମେ ମାଗଣାରେ ଅକ୍ସିଜେନ ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି | ଯେପରି ଆମେ ଜାଣୁ ଯେ ଅକ୍ସିଜେନ ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଲମ୍ବା ଲାଇନ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଅକ୍ସିଜେନ ଅଭାବ ହେତୁ ଲୋକମାନେ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ହରାଉଛନ୍ତି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପାସ୍କଲ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି |

ମୁମ୍ବାଇର ମଣ୍ଡପ ଡେକୋରେଟର ପାସ୍କଲ ସଲଧାନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁରୋଧ କ୍ରମେ ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଅକ୍ସିଜେନ ଯୋଗାଉଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଡାଏଲିସିସ ଏବଂ ଅକ୍ସିଜେନ ସହାୟତାରେ ଅଛନ୍ତି | ଏହି କାରଣରୁ ଟଙ୍କା ପାଖରେ ସବୁବେଳେ ଏକ ସିଲିଣ୍ଡର ଥାଏ | ଦିନେ ଏକ ସ୍କୁଲର ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅକ୍ସିଜେନ ପାଇଁ ଡାକିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ “ମୁଁ ମୋ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଜିଦ କରିବା ପରେ ଏକ ସିଲିଣ୍ଡର ଦେଇଥିଲି | ତାଙ୍କ ଅନୁରୋଧ କ୍ରମେ ମୁଁ ତାଙ୍କ ଅଳଙ୍କାର ବିକ୍ରି କଲି ଏବଂ ୮୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଏବଂ ସେବେଠାରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଅକ୍ସିଜେନ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କଲି |

ପାସ୍କଲ ସଲଧାନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଗତ ଏପ୍ରିଲ ୧୮ରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଆସୁଛନ୍ତି | ସେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଅକ୍ସିଜେନ ଦେଉଛନ୍ତି | ବେଳେବେଳେ ଲୋକମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଦିଅନ୍ତି | ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ପାସ୍କଲଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ଦୁଇଟିଯାକ କିଡନୀ ଫେଲ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ସେ ଗତ ୫ ବର୍ଷ ଧରି ଡାଏଲିସିସରେ ଅଛନ୍ତି |

କରୋନା ମହାମାରୀର ଏହି ଯୁଗରେ ସବୁ ଲୋକ ନିଜ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଘରେ ବନ୍ଦ ଅଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟରେ ପାସ୍କଲ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି | ଲୋକମାନେ ଟ୍ୱିଟରରେ ତାଙ୍କ କାମକୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *