ଏହି ୮୯ ବର୍ଷ ବୟସର ଜେଜେମା, ଯିଏକି ଥିଲେ ଜଣେ ସୁ-ଟ-ର, ତାଙ୍କର କରୋନାରେ ହେଲା ମୃ-ତ୍ୟୁ,୪ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଥିଲେ ସଂକ୍ରମିତ

ସୁ-ଟ-ର ଦା-ଦି ଭାବରେ ପରିଚିତ ଚନ୍ଦ୍ର ତୋମର(89) ଙ୍କର ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କରୋନାରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି । ସେ ଏପ୍ରିଲ 26 ତାରିଖରେ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ମେରାଠ ର ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଚିକିତ୍ସା ହେଉଥିଲା । ଜଣାଇଦେଉଛୁ କି, ଚନ୍ଦ୍ର ତୋମର ନିଜ ଭଉଣୀ ପ୍ରକାଶୀ ତୋମରଙ୍କ ସହିତ କେତେକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଇ ବହୁତ ମେଡାଲ ଜି-ତିଥି-ଲେ ।

ବାଗପତ ଜୌହାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିବାସୀ ଚନ୍ଦ୍ର ତୋମର ଏପ୍ରିଲ 26 ତାରିଖରେ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ ଓ ଏହାର ଖବର ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ତାଙ୍କର ସାଙ୍ଗ ଦେଇଥିଲେ । ଲେଖା ଥିଲା ଦା-ଦି ଚନ୍ଦ୍ର ତୋମର କରୋନା ପଜିଟିଭ ହୋଇଥିଲେ ଓ ଶ୍ଵାସ ସମସ୍ୟା କାରଣରୁ ସେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ଥିଲେ ।

ସୁ-ଟ-ର ଦାଦିଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ହିଁ ଗୁରୁବାର ଆନନ୍ଦ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମେରାଠର ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ପରିଜନ ଅନୁସାରେ, ତାଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ବ୍ରେ-ନ ହ୍ୟା-ମରେ-ଜ କାରଣରୁ ହୋଇଥିଲା । ଅ-ନ୍ତି-ମ ସଂ-ସ୍କା-ର ଗ୍ରାମରେ କୋଭିଡ଼ ପ୍ରୋଟୋକଲକୁ ନେଇ କରାଯିବ ।

ଦାଦିଙ୍କ କାହାଣୀକୁ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ ଷ-ଣ୍ଡ କି ଆଖରେ ଦର୍ଶାଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ସୁ-ଟ-ର ଦାଦି ସାରା ଦୁନିଆରେ ଫେମସ ହୋଇଥିଲା । ଅମୀର ଖାନ ଏଥିରେ ପ୍ରେରିତ ହୋଇ ନିଜ ଶୋ କୁ ତାଙ୍କୁ ଡ଼ାକିଥିଲେ ।

ସୁ-ଟ-ର ଦାଦିଙ୍କୁ ସ୍ତ୍ରୀ ଶ-କ୍ତି ସମ୍ମାନରେ ମଧ୍ୟ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ଏହି ପୁରସ୍କାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦେଇଥିଲେ । କହିଦେଉଛୁ ୟୁପିରେ ବିଗତ 24 ଘଣ୍ଟାରେ 34,626 ମା-ମ-ଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଯେବେକି 32,494 ମା-ମ-ଲାରେ ସେମାନେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ରିକଭର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *