ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ : ଭୂମିକମ୍ପ ଝଟକାରେ ଭାଙ୍ଗିଗଲା ୱାଟରଟ୍ୟାଙ୍କ, ରୁମ ଭିତରେ ପଶିଗଲା ପାଣି ଏବଂ ….

ଆସାମ ସମେତ ପୁରା ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବରେ ବୁଧବାର ସକାଳେ ଆସିଥିବା ଭୂକମ୍ପର ପ୍ରଭାବ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭୂମି ଉପରେ ଦେଖାଇବାକୁ ଲାଗିଲାଣି | ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ କାନ୍ଥ ଫାଟି ଯାଇଛି ଏବଂ ଲୋକମାନେ ଅନେକ ସମୟ ଧରି ଘର ବାହାରେ ଠିଆ ହୋଇରହିଲେ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆସାମ ସରକାର ଏକ ହେଲ୍ପଲାଇନ ନମ୍ବର ଜାରି କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଭୂକମ୍ପରେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇପାରିବ | ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଆକଳନ କରାଯାଉଛି ଏବଂ ସାହାଯ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି |

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ବୁଧବାର ସକାଳେ ଆସାମ ସମେତ ପୁରା ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବରେ ଭୂକମ୍ପର ଅନେକ ଝଟକା ଅନୁଭୂତ ହୋଇଥିଲା | ସବୁଠାରୁ ଦ୍ରୁତତମ ଝଟକାର ତୀବ୍ରତା ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୬.୪ ଥିଲା | ଭୂକମ୍ପର କେନ୍ଦ୍ରସ୍ଥଳ ଆସାମର ସୋନିତପୁର ଥିଲା | ଭୁକମ୍ପ କାରଣରୁ ଗୁଆହାଟୀ ସହରର ଅନେକ ଅଟ୍ଟାଳିକା ଫାଟି ଯାଇଛି | ଏହାର ଆକଳନ SDRF ଏବଂ ପୋଲିସର ଟିମ କରୁଛି |

ୱାଟରଟ୍ୟାଙ୍କ ଭାଙ୍ଗିବାରୁ ରୁମରେ ବହିଲା ପାଣି :-

ଆସାମରେ ଭୂକମ୍ପ ବିନାଶର ଅନେକ ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି | ଏହି ଭିଡିଓଗୁଡିକru ଗୋଟିଏ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ଭିଡିଓ ଗୁଆହାଟିର କୌଣସି ଏକ କୋଠାର ଅଟେ, ଯେଉଁଠାରେ ଭୂକମ୍ପ କାରଣରୁ ୱାଟରଟ୍ୟାଙ୍କ ଭାଙ୍ଗିଗଲା | ଏହା ପରେ ସିଲିଙ୍ଗ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ସବୁ ପାଣି ରୁମ ଭିତରକୁ ଆସିଲା | ଖୁସିର କଥା ଯେ ଏହା ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ପ୍ରକାରର କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନାହିଁ |

ଭୂକମ୍ପ ପରେ ଆସିଲା ୬ ଟି ଆଫ୍ଟରସକ୍ସ :-

ଆସାମରେ ୭ଟା ୫୧ ମିନିଟରେ ଭୂକମ୍ପର ପ୍ରଥମ ଝଟକା ଅନୁଭବ କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହାର ତୀବ୍ରତା ୬.୪ ଥିଲା | ତା’ପରେ ପ୍ରାୟ ଅଢେଇ ଘଣ୍ଟା ସମୟରେ ୬ ଟି ଆଫ୍ଟରସକ୍ସ ଅନୁଭୂତ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହାର ତୀବ୍ରତା ୩.୨ ରୁ ନେଇ ୪.୭ ଥିଲା | ଆଫ୍ଟରସକ୍ସ ପରେ ଲୋକମାନେ ଆହୁରି ଅଧିକ ଡରି ଯାଇଥିଲେ | ପ୍ରାୟ ଚାରି ରୁ ପାଞ୍ଚ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋକମାନେ ଡରି ରହିଥିଲେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *