ବୋହୂ ଆଣିବାପାଇଁ ମାସ୍କ ଲଗାଇ ସାଇକେଲରେ ପହଞ୍ଚିଲା ବର, କରୋନା ବି-ରୋ-ଧ-ରେ ନେଲେ ଏହି ବଡ଼ ପଦକ୍ଷେପ, ହୋଇଗଲେ ଫେମସ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

କରୋନା ଭାଇରସର ବଢୁଥିବା ବିପଦଠାରୁ ବଞ୍ଚିବାପାଇଁ ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ କଠୋର ନିୟମ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡୁଛି, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ବିବାହ ଏହି କରୋନା ସମୟରେ ହେଉଛି | ବିବାହକୁ କମ ଗେଷ୍ଟ ଡାକିବାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଆଜିକାଲି ବିବାହର ସପିଙ୍ଗ ଏବଂ ଆରେଞ୍ଜମେଣ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଆସୁବିଧା ହେଉଛି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବୋହୂ ସହିତ ବିବାହ କରିବାପାଇଁ ଜଣେ ବର ନିଜ ବରଯାତ୍ରୀ ଧରି ସାଇକେଲରେ ଆସି ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସବୁଆଡେ ଏହି ବରର ଫଟୋ ଭାଇରଲ ହେଉଛି |

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ପ୍ରତାପଗଡରେ ବିନୟ କୁମାର ସଜ ହୋଇ ବର ବେଶରେ ସାଇକେଲ ନେଇ ନିଜ ବୋହୂକୁ ଆଣିବାକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ |ବୋଝୀ ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା ବିନୟ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ନିଜ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ରାଜଗଡ଼ ଗାଁକୁ ଆସିଥିଲେ | ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରାର ସବୁଠାରୁ ବିଶେଷ କଥା ଏହା ଯେ ସମସ୍ତ ବରଯାତ୍ରୀ ସାଇକେଲରେ ବସିଥିବା ସହିତ ଫେସ ସୀଲଡ଼ ଏବଂ ଫେସ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିଥିଲେ | ଏପରି ନୁହେଁ ଯେ ସେ କାରରେ ଯାଇପାରି ନଥାନ୍ତେ, କିନ୍ତୁ ବିନୟ ଏପରି ଏଥିପାଇଁ କରିଥିଲେ କାରଣ ତାଙ୍କୁ କରୋନା ଭାଇରସ ବିଷୟରେ ସଚେତନତା କରିବାକୁ ପଡିଲା | ଆଜିକାଲି, ଯେକୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଲୋକମାନେ ଭିଡ଼ ନ କରନ୍ତୁ, ଏହି ବାର୍ତ୍ତା ନିଜ ଷ୍ଟାଇଲରେ ଦେବାପାଇଁ ବିନୟ ଏହି ସର୍ବୋତ୍ତମ ଉପାୟ ଆପଣାଇଥିଲେ |

‘ଏହା କରୋନା ବି-ରୋ-ଧ-ରେ ଲ-ଢ଼ି-ବା-ର ମୋ ଷ୍ଟାଇଲ’ :-

ପରିବେଶ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ବିନୟ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ ବାର୍ତ୍ତା ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଯେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ | ଏହା କାର କିମ୍ବା ବସରେ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ, ତେଣୁ ଆମେ ବୋହୂର ଘରକୁ ସାଇକେଲ ଗଲୁ | ଏହା କରୋନା ବି-ରୋ-ଧ-ରେ ଲ-ଢ଼ି-ବା-ର ମୋ ଷ୍ଟାଇଲ ଅଟେ | ବିନୟ ପ୍ରତାପଗଡର ଏକ ଘରୋଇ କାରଖାନାରେ କାମ କରନ୍ତି ଏବଂ ପରିବେଶ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନରେ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥାନ୍ତି |

ବର ବିନୟ କୁମାର ଯେତେବେଳେ ବରଯାତ୍ରୀ ସହିତ ସାଇକେଲରେ ବୋହୂର ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚିଲେ, ସେତେବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ପରିହାସ କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ | ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅନନ୍ୟ ଶୋଭାଯାତ୍ରାର ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓ କ୍ଲିକ କରୁଥିବାର ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଇଥିଲା | ବର ହୋଇ ବିନୟ କୁମାରଙ୍କ ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧିର କାରଣ ପାଲଟିଛି | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଫଟୋ ଖୁବ ଭାଇରଲ ହେଉଛି | ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ କେବଳ ପରସ୍ପରକୁ ସେୟାର କରୁନାହାନ୍ତି ବରଂ ଏହା ଉପରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର କମେଣ୍ଟ ଏବଂ ରିଆକ୍ସନ ମଧ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *