ଅକ୍ସିଜେନ ପାଇଁ ମା-ର-ପି-ଟ, ରିଫିଲିଙ୍ଗ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ବାହାରେ ଲାଗିଛି ଲମ୍ବା ଲାଇନ, କାଲିଠାରୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ଲୋକମାନେ

ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏ ସମୟରେ କରୋନା ପାଇଁ କ୍ରୋଧ ଉଠିଛି | ପ୍ରତିଦିନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ହଜାର ହଜାର କେସ ଆସୁଛି, ସେହିପରି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ବେଡ଼ ଏବଂ ଅକ୍ସିଜେନ ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରିବାକୁ ପଡୁଛି | ସୋମବାର ସକାଳେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଏପରି ଏକ ଚିତ୍ର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ​​ଯେଉଁଠାରେ ଅକ୍ସିଜେନ ସିଲିଣ୍ଡର ଭରିବା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କର ଲମ୍ବା ଲାଇନ ଲାଗିଛି |

ଦିଲ୍ଲୀର ନାରାୟଣା ଅକ୍ସିଜେନ ଫିଲିଙ୍ଗ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ଲୋକଙ୍କର ଲମ୍ବା ଲାଇନ ଲାଗିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଶହ ଶହ ଲୋକ ଅକ୍ସିଜେନ ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି | ଏଠାରେ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ମଧ୍ୟ ଆସିଛି, ଯିଏକି ଅକ୍ସିଜେନ ସିଲିଣ୍ଡର ନେବାକୁ ଆସିଛି |

ଧାଡିରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ କାଲିଠାରୁ ହିଁ ଏଠାରେ ଅକ୍ସିଜେନ ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି, ପ୍ରାୟ କାଳ ୪ଟା ସମୟରୁ ଅକ୍ସିଜେନ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଆସିଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅକ୍ସିଜେନ ଦିଆଯାଇନାହିଁ |

ଏଠାରେ ଅକ୍ସିଜେନ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ବାହାରେ ଥିବା ପୋଲିସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ SDM ର ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଛି, ଏସଡ଼ିଏମ ହିଁ ଅକ୍ସିଜେନ ରିଲିଜର ଆଦେଶ ଉପରେ ସାଇନ କରିବେ | ଏହାବ୍ୟତୀତ ଏଠାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ଟେକ୍ନିକାଲ ପ୍ରୋବ୍ଲେମ ମଧ୍ୟ ରହିଛି |

ତେବେ ଅକ୍ସିଜେନ ମାମଲାରେ ଏହି ସମୟରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଅବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ଅଟେ | ଦିଲ୍ଲୀର ଅନେକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅକ୍ସିଜେନର ଅଭାବ ରହିଛି, କିଛି ହସ୍ପିଟାଲରେ ବିଲକୁଲ ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ସପ୍ଲାଇ କରାଯାଉଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଅଧା ଡଜନ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଅକ୍ସିଜେନର ସୂଚାରୁ ଭାବେ ସପ୍ଲାଇ କରିବାପାଇଁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବାକୁ ପଡୁଛି |

ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ମାଗିଲେ ସାହାଯ୍ୟ :-

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଅକ୍ସିଜେନ କୋଟା ବଢାଯାଇଛି | ସୋମବାର ରାତିରେ ହିଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅକ୍ସିଜେନ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ପହଞ୍ଚିବ, ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରାୟ ୭୦ ଟନ ଅକ୍ସିଜେନ ଆସୁଛି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ଏଥିରୁ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ଆରାମ ମିଳିବ |

ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ମଧ୍ୟ ଗତ ଦିନରେ ଦେଶର ବଡ ବଡ଼ ଶିଳ୍ପପତିମାନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି | ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଅକ୍ସିଜେନ ଅଭାବ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ଦିଲ୍ଲୀକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି, ଏହି ସମୟରେ ଅକ୍ସିଜେନ,କଣ୍ଟେନର,ସିଲିଣ୍ଡରର ସାହାଯ୍ୟ ମଗାଯାଇଛି |

ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ଅବସ୍ଥା :-

– ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆସିଥିମ ମୋଟ କେସ : ୨୨,୯୩୩

– ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ହୋଇଥିବା ମୋଟ ମୃ-ତ୍ୟୁ : ୩୫୦

– ଆକ୍ଟିଭ କେସ ସଂଖ୍ୟା : ୯୪,୫୯୨

– ମୋଟ କେସ ସଂଖ୍ୟା : ୧୦,୨୭,୭୨୫

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇଥିବା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ୧୪,୨୪୮

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *