ମାତ୍ର 1 ଟଙ୍କାରେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇଯାଅନ୍ତୁ ଅକ୍ସିଜେନ,ପ୍ରତିବଦଳରେ ପୂରଣ କରିବାକୁ ହେବ ଏହି ସର୍ତ୍ତ,ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ରହିଛି ସର୍ତ୍ତ

କରୋନା ମହାମାରୀ ର ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହରୀ ଦିନକୁ ଦିନ ଖତରନାକ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏବେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ 3 ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ସଂକ୍ରମିତ ସାମ୍ନାକୁ ଆସଛନ୍ତି ଓ ଦିନକୁ ପ୍ରାୟ ହଜାର ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଏଥିରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ବରଣ କରୁଛନ୍ତି । କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଏହା ହେଉଛି କି, ତାଙ୍କୁ ସମୟ ସମୟରେ ଅକ୍ସିଜେନ ନମିଳିବାରୁ ଏହିପରି ହେଉଛି । ଏହି ସଂକ୍ରମଣ ସମୟରେ ଅକ୍ସିଜେନ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ଡିମାଣ୍ଡ ବହୁତ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି ।

ଏମିତିରେ ଯେଉଁଠି କିଛି ଲୋକ ଅକ୍ସିଜେନକୁ ନେଇ କଳା ବଜାରୀ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ତ ଅନ୍ୟ କେଉଁଠି ଏକ ଗ୍ରୁପ କିମ୍ବା ସଂସ୍ଥା କମ ଦାମରେ ଅକ୍ସିଜେନ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏବେ ହରିପୁର ଜିଲ୍ଲାର ସୁମେରପୁର ଔଦ୍ୟୋଗିକ କ୍ଷେତ୍ରର ଇସ୍ପାତ କାରଖାନାର ମାଲିକ ମନୋଜ ଗୁପ୍ତାଙ୍କୁ ହିଁ ନିଅନ୍ତୁ । ସେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ମାତ୍ର 1 ଟଙ୍କାରେ ଅକ୍ସିଜେନ ସିଲିଣ୍ଡର ଦେଉଛନ୍ତି । ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ମାତ୍ର 1 ଟଙ୍କା ଦେଇ ଅକ୍ସିଜେନ ସିଲିଣ୍ଡର ଭର୍ତି କରାଇପାରିବେ ।

ମନୋଜ ଗୁପ୍ତା ଏବେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ 1000 ରୁ ଅଧିକ ସିଲିଣ୍ଡର ରିଫିଲ କରାଇଛନ୍ତି । ଏହିପରି ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କେତେକ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀ-ବ-ନ ବଞ୍ଚି ଯାଉଛି। ମନୋଜ ଏହାର ଆରମ୍ଭ ଏଥିପାଇଁ କଲେ କାରଣ ସେ ଜଣେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ କଷ୍ଟକୁ ବୁଝିଥାନ୍ତି । କରୋନା ଭାଇରସ ର ପ୍ରଥମ ଲହରୀ ପରେ ସେ ଏଥିରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ସେ ଜାଣିଥାନ୍ତି କୋଭିଡ଼-19 ସଂକ୍ରମିତ ହେବାପରେ ତାଙ୍କ ଉପରେ କଣ ବିତୁଛି । ବାସ ଏହି କାରଣ ପାଇଁ ସେ 1 ଟଙ୍କାରେ ଅକ୍ସିଜେନ ସିଲିଣ୍ଡର ରିଫିଲ କରୁଛନ୍ତି ।

ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ କାରଖାନାରୁ ଅମ୍ଳଜାନ ସିଲିଣ୍ଡର ଭରିବା ପାଇଁ ଜାନସୀ, ବୃନ୍ଦା, ଲଲିତପୁର, କାନପୁର, ଓରାଇ ଏବଂ ଲକ୍ନୌ ଭଳି ସ୍ଥାନରୁ ଆସୁଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ 1 ଟଙ୍କାରେ ଅକ୍ସିଜେନ ସିଲିଣ୍ଡର ଦେବା ପାଇଁ ମନୋଜ ଏକ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଛନ୍ତି। କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ RT-PCR ରିପୋର୍ଟ ଆଣିବାକୁ ହେବ । ଏହି ରିପୋର୍ଟକୁ ଦେଖିବାପରେ ସିଲିଣ୍ଡରରେ ଅକ୍ସିଜେନ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥାଏ ଓ ଏଥିସହ ଏହାର କଳା ବଜାରୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇନଥାଏ ।

ମନୋଜଙ୍କ ଏହି କାମକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଶେୟର କରାଯାଉଛି । ଏମିତି ହିଁ ଏକ କାମ ନଏକପୁର ଗାଜିଆବାଦର ଗୁରୁଦ୍ୱାର ଠାରେ କରାଯାଉଛି । ଏହାର ଏକ ହେଳ୍ପଲାଇନ ନମ୍ବର୍ 9097041313 ଜାରି କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ କଲ କରି ସମସ୍ତ ସୂଚନା ବିଷୟରେ ପଚାରି ପାରିବେ ।

ଆଶା କରାଯାଉଛି, ଆପଣ ମଧ୍ୟ ପ୍ରେରିତ ହୋଇ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗକୁ ଆସିବେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *