ପ୍ରଥମେ ଭାଇର ହେଲା ମୃ-ତ୍ୟୁ, ତା’ପରେ ଭଉଣୀ ମଧ୍ୟ ଦୁନିଆ ଛାଡି ଚାଲିଗଲା,ବର୍ତ୍ତମାନ ମାଲିକାଣିର ଶ-ବ ଛାଡିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହେଁ କୁକୁର,ଆଉ ତା ପରେ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା

ଡିଫେନ୍ସ କଲୋନୀ ଶିବ ମନ୍ଦିର ଜିଡି ପ୍ରସାଦ ମେମୋରିଆଲ ସ୍କୁଲ ପାଖରେ ଗୋଟିଏ କୁ-କୁ-ର-ର ମାଲିକ ପ୍ରତି ପଶୁପ୍ରେମ ଦେଖି ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ ଆସିଯାଇଥିଲା | ପ୍ରଥମେ ଭାଇର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହେଲା | ପରଦିନ ରାତିରେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଭଉଣୀଙ୍କର ମଧ୍ୟ ମୃ-ତ୍ୟୁ ହେଲା |ତାଙ୍କର ପୋଷା କୁକୁର କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ସାରା ଅଞ୍ଚଳକୁ ଏକାଠି କରିଦେଲା | ଯେତେବେଳେ କେହି ଶ-ବ ପାଖକୁ ଯାଆନ୍ତି, କୁକୁରଟି ମାଲିକାଣିର ଶ-ବ-କୁ ଧରି ଉଠାଇବାକୁ ରୋକୁଥିଲା | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଶ-ବ ଉଠାଇବାକୁ ଲୋକେ ପୋ-ଲି-ସ-କୁ ଡାକିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ | ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ କାନପୁରରୁ ଆସିବେ | ତା’ପରେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଯିବ | ପୋଲିସ ଘରେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଛି |

ଜିଡି ପ୍ରସାଦ ମେମୋରିଆଲ ସ୍କୁଲ ପାଖରେ ରହୁଥିବା ଶଙ୍କର ଚୌଧୁରୀ (୪୦) ପୋଷାକ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିଲେ | ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ତାଙ୍କର ହାର୍ଟଆଟାକରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ହେଲା | ପଡୋଶୀ ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ଶ-ବକୁ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କଲେ | ଶଙ୍କରଙ୍କ ପାଖରେ ତାଙ୍କ ବିଧବା ଭଉଣୀ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା (୬୨) ମଧ୍ୟ ରହୁଥିଲେ | ଯିଏକି ରେଲୱେରୁ ରିଟାୟାର୍ଡ଼ ଥିଲେ | ସେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଡାୟାବେଟିସ ଏବଂ ବ୍ଲଡ଼ ପ୍ରେସର ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ | ଭାଇ ଶଙ୍କରଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁର ଶବ୍ଦ ମଧ୍ୟ ପୁର୍ନିମାଙ୍କୁ ବୁଡ଼ାଇ ଦେଲା | ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଗଲା |

ମାଲିକାଣୀଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁରେ ତାଙ୍କ ପୋଷା କୁକୁର କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ସାରା ପରିବେଶକୁ ଏକାଠି କରିଦେଲା | ଲୋକମାନେ ଯେତେବେଳେ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଲେ, ସେତେବେଳେ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାଙ୍କ ମୃ-ତ-ଦେ-ହ ପଡ଼ିଥିଲା | ପାଖରେ ସେହି ପୋଷା କୁକୁର ମଧ୍ୟ ବସିଥିଲା | ଲୋକମାନେ ମୃ-ତ ଶରୀରକୁ ବାହାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ମାତ୍ରେ ପୋଷା କୁକୁରଟି ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ହୋଇଗଲା | ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରାଯିବା ସତ୍ତ୍ୱେ କୁକୁର ଶବକୁ ଉଠାଇବାକୁ ଦେଇନଥିଲା | ସକାଳରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ହୋଇଗଲା | ମାଲିକାଣୀ ପ୍ରତି କୁକୁରର ପ୍ରେମ ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଥିଲେ | ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଯେଉଁ ଘରେ ଭଡାକୁ ରହୁଥିଲେ ସେହି ଘର ମାଲିକ ସୁମନଙ୍କୁ ଲୋକମାନେ ଜଣାଇଥିଲେ | ଘର ମାଲିକ ଇଜତନଗରରୁ ପୋଲିସକୁ ନିଜ ସାଥିରେ ଆଣି ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ପୁର୍ଣ୍ଣିମାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ | ଯେଉଁମାନେ କି କାନପୁରରେ ରୁହନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଆସିବେ, ସେତେବେଳେ ଯାଇ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ହେବ | ପୋ-ଲି-ସ ଘରେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *