ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭିଡିଓ : ଚଳନ୍ତା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରୁ ବାହାରେ ପଡିଲା ଶ-ବ, ଲୋକଙ୍କ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ – ସେମାନଙ୍କୁ ଦିଆ ଯାଉନାହିଁ ତାଙ୍କ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ମୃ-ତ-ଦେ-ହ

କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ସାରା ଦେଶରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଭୟଙ୍କର ଖବର ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରଲ ହୋଇଛି | ଏହି ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ ଗୋଟିଏ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଗୋଟିଏ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ବାହାରୁଛି, କିନ୍ତୁ କିଛି ବାଟ ଯିବାପରେ ସେହି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରୁ ଗୋଟିଏ ଲା-ସ ବାହାରି ପଡିଯାଉଛି | ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଦେଖୁଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ସତ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି |

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ମାମଲାଟି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବିଦିଶାର ଅଟେ | ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ମଧ୍ୟ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଲେଖାଯାଇଛି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ବିଦିଶାରେ ଲୋକମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କର ଯେଉଁ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କର କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ମୃ-ତ୍ୟୁ-ବ-ର-ଣ ହେଉଛି, ହସ୍ପିଟାଲ ସେମାନଙ୍କର ମୃ-ତ-ଦେ-ହ-କୁ ସେମାନଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରୁନାହିଁ | ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଏପରି ଏକ ଶ-ବ-କୁ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ନେଇ ବାହାରିଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱାର ପାଖରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଭିଡିଓ ତିଆରି କରୁଥିବାର ଦେଖି ଡ୍ରାଇଭର ବିଚଳିତ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲା ଏବଂ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରୁ ମୃ-ତ-ଦେ-ହ ବାହାରି ପଡିଯାଇଥିଲା |

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସର ମୁଖପାତ୍ର ନରେନ୍ଦ୍ର ସଲୁଜା ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରୁ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି | ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି – ଓହଃ ବହୁତ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଦୃଶ୍ୟ ? ଗତକାଲି ଶିବରାଜଙ୍କ ଘର ଜିଲ୍ଲା ବିଦିଶାରେ ଜଣେ ମହିଳା ଚିକିତ୍ସା ଅଭାବରୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆଜି ବିଦିଶାର ହିଁ ଏକ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଯେଉଁଥିରେ ଶ-ବ ଗାଡ଼ିରୁ ଶ-ବ ଖସି ପଡୁଛି, କେତେ ଅମାନବିକତା ? ବଞ୍ଚିଥିବାବେଳେ ଚିକିତ୍ସା ନାହିଁ ଏବଂ ଶେଷ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଅବସ୍ଥା ?

ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଏହି ବିଷୟରେ କୌଣସି ଅଫିସିଆଲ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ନାହିଁ ଯେ ଏହି ଶ-ବ କାହାର ଥିଲା ଏବଂ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଏହାକୁ ନେଇ କେଉଁ ସ୍ଥାନକୁ ଯାଉଥିଲା | ନ୍ୟୁଜ ୨୪ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଭାବରେ ଏହି ଭିଡିଓ ଏବଂ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିନାହିଁ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *