ଲକଡାଉନରେ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କୁ ମିସ କରୁଥିବା ଯୁବକ ମାଗିଲେ ସାହାଯ୍ୟ, ମୁମ୍ବାଇ ପୋ-ଲି-ସର ଜବାବ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଲା,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା

କରୋନା ଭାଇରସ ମାମଲା ସାରା ଦେଶରେ ବଢିଚାଲିଛି | ସଂକ୍ରମଣର ବିସ୍ତାରକୁ ରୋକିବାପାଇଁ ଅନେକ ରାଜ୍ୟର ସରକାରମାନେ କଠୋର ନିୟମ ଲାଗୁ କରୁଛନ୍ତି | ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଲକଡାଉନ, ସାପ୍ତାହିକ କର୍ଫ୍ୟୁ, ନାଇଟ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ କଠୋର ହେବା ଦେଖାଗଲାଣି | ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କରୋନା ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମୁମ୍ବାଇରେ ୧୪୪ ଧାରା ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି | କିନ୍ତୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଲକଡାଉନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ମଧ୍ୟରେ ନିଜ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କୁ ବହୁତ ମିସ କରୁଥିଲେ | ଯେତେବେଳେ ସେ ଆଉ କିଛି ଉପାୟ ପାଇଲେନାହିଁ, ସେତେବେଳେ ସେ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଲେ | ଏହାପରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋ-ଲି-ସ ତରଫରୁ ଯେଉଁ ଜ-ବା-ବ ଦିଆଗଲା, ତାର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି |

ମୁମ୍ବାଇରେ ଏହି ସମୟରେ ସିଆରପିସି ଧାରା ୧୪୪ ଲାଗୁ ହୋଇଛି | ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଅନେକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ମଧ୍ୟ ରହିଛି | ପୋ-ଲି-ସ ଏମର୍ଜେନ୍ସି ଏବଂ ଜରୁରୀ ସେବା ସହିତ ଜଡିତ ଗାଡ଼ିଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ରଙ୍ଗର ଷ୍ଟିକର ଜାରି କରିଛନ୍ତି | ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ ନିଜ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବାପାଇଁ ଅସ୍ଥିର ଯୁବକ ମୁମ୍ବାଇ ପୋ-ଲି-ସର ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ପୋଲିସଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଛନ୍ତି | ଅଶ୍ୱିନ ବିନୋଦ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଟ୍ୱିଟରରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋ-ଲି-ସକୁ ତ୍ୟାଗ କରି ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି, ” ମୁମ୍ବାଇ ପୋ-ଲି-ସ ବାହାରେ ନିଜ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କୁ ଦେଖାକରିବା ପାଇଁ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ଷ୍ଟିକର ବ୍ୟବହାର କରିବି ? ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ମିସ କରୁଛି |”

ଯୁବକଙ୍କ ଏହି ଦାବି ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ମଜାଳିଆ ଷ୍ଟାଇଲରେ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ଶିକ୍ଷା ଦେଇଛନ୍ତି | ମୁମ୍ବାଇ ପୋ-ଲି-ସ ରିପ୍ଲାଏରେ ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି, ” ଆମେ ବୁଝିପାରୁଛୁ ଯେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଜରୁରୀ ଅଟେ ସାର, କିନ୍ତୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତଃ ଏହା ଆମ ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ଜରୁରୀକାଳୀନ କାଟାଗୋରିରେ ଆସୁନାହିଁ | ଦୂରତା ହୃଦୟକୁ ପାଖକୁ ଆଣିଥାଏ ଏବଂ ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ମଧ୍ୟ ରଖିବ | ଆମେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛୁ ଯେ ଆପଣ ସର୍ବଦା ଏକାଠି ରୁହନ୍ତୁ | ଏହା କେବଳ ଏକ ଫେଜ ଅଟେ |”

ମୁମ୍ବାଇ ପୋ-ଲି-ସ-ର କଡା ଜବାବ :-

ମୁମ୍ବାଇ ପୋ-ଲି-ସ-ର ଏହି ମଜାଳିଆ ଉତ୍ତର ମିଡ଼ିଆରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଖୁବ ଭଲ ଲାଗୁଛି | ପୋଲିସର ଏହି ରିପ୍ଲାଏକୁ ଲୋକମାନେ ଖୁବ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକମାନେ ଏହି ଟ୍ୱିଟକୁ କେବଳ ସେୟାର କରୁନାହାନ୍ତି, ବରଂ ଏହା ଉପରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର କମେଣ୍ଟ ଏବଂ ରିଆକ୍ସନ ଦେଉଛନ୍ତି | କିଛି ୟୁଜର୍ସ ଯୁବକଙ୍କୁ ଧର୍ଯ୍ୟ ଧରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଉ କିଛି ୟୁଜର୍ସ ତାଙ୍କ ନିର୍ବୋଧତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି |

ଲୋକମାନେ ଏହିପରି ରିଆକ୍ସନ ଦେଇଛନ୍ତି…

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *