ନି-ରୀ-ହମାନଙ୍କ ଉପରେ ଅ-ତ୍ୟା-ଚା-ର : ୫୦ ଟି କୁକୁରଙ୍କୁ ପିଞ୍ଜରାରେ ଭୋକ-ଶୋଷରେ ରଖାଯାଇଥିଲା, ଏପରି ଭାବରେ ର-କ୍ଷା କରାଗଲା ନି-ରୀ-ହମାନଙ୍କର ଜୀ-ବ-ନ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଏହି ଖବର ସାଉଥ କୋରିଆର ଅଟେ | ଏଠାରେ ୫୦ଟି କୁକୁରଙ୍କୁ ଉ-ଦ୍ଧା-ର କରାଯାଇଛି | ସେମାନଙ୍କୁ ସ୍ଲୋଟର ହାଉସରେ କ-ଏ-ଦ କରି ରଖାଯାଇଥିଲା | କୋରିୟନ ଆନିମଲ ପ୍ରୋଟେକ୍ସନ ୱାର୍କରସ ଜାଣିଲେ ଯେ ଏଠାରେ କୁକୁରମାନଙ୍କୁ ପି-ଞ୍ଜ-ରାରେ ବ-ନ୍ଦ ରଖାଯାଉଥିଲା | ତା’ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ କା-ଟି-ବାପାଇଁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଉଥିଲା |

କରାଯାଉନଥିଲା ଭଲ ଭାବରେ ଦେଖାଶୁଣା :-

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, କୁକୁରମାନଙ୍କର ଭଲ ଭାବରେ ଦେଖାଶୁଣା ମଧ୍ୟ କରାଯାଉନଥିଲା | ସେମାନଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାଣି ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଉନଥିଲା | ଜଣେ କୃଷକ ସେମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଫାର୍ମରେ ରଖୁଥିଲା | ଯେତେବେଳେ ତାକୁ ଜଣାପଡିଲା ଯେ ସେଠାକୁ ପୋ-ଲି-ସ ଏବଂ ନି-ରୀ-ହ ପଶୁମାନଙ୍କ ଅଧିକାରୀ ସହିତ ଜ-ଡି-ତ କିଛି ଅଫିସର ଯାଉଛନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେ ସେଠାରୁ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲା | ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ସୁବିଧା ୟୋଙ୍ଗିନ ସହରରେ ଥିଲା |

ଡ-ରିଯା-ଇ ଥରୁଥିଲେ କୁକୁରମାନେ :-

ଯେତେବେଳେ ଉ-ଦ୍ଧା-ରକା-ରୀମାନେ କୁକୁରମାନଙ୍କୁ ଉ-ଦ୍ଧା-ର କରିବା ପାଇଁ ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ଦେଖିଲେ ଯେ ଏଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା କୁକୁରମାନେ ବହୁତ ଡ-ରି ଯାଇଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବହୁତ ଖରାପ ଥିଲା | ସେମାନେ ଥରି ଉଠୁଥିଲେ | ସେମାନେ ପୁ-ଷ୍ଟିହୀ-ନତାର ଶି-କା-ର ହୋଇସାରିଥିଲେ | ଏପରିକି ସେମାନଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଏପରି ଥିଲା ଯେ ସେମାନେ ପିଞ୍ଜରାରେ ଠିଆ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରୁନଥିଲେ |

ସେମାନେ ନିଜକୁ ଲୁ-ଚାଇ-ବାପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ :-

ୱେଣ୍ଡି ହିଗିନ୍ସ ହ୍ୟୁମାନ ସୋସାଇଟି ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲର ଡ଼ାଇରେକ୍ଟର ଅଟନ୍ତି | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଉ-ଦ୍ଧା-ରକା-ରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଉ-ଦ୍ଧା-ର କରିବାକୁ ଭିତରକୁ ଗଲେ, ସେତେବେଳେ ଏହି କୁକୁରମାନେ ନିଜ ମୁହଁ ଲୁ-ଚା-ଉଥିଲେ | ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଜଣାପଡୁଛି ଯେ ସେମାନେ ମଣିଷକୁ ଡ-ରୁଥି-ଲେ | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ତାଙ୍କର ଏହି ସଂସ୍ଥା ନି-ରୀ-ହମା-ନଙ୍କୁ ଉ-ଦ୍ଧା-ର କରିବାପାଇଁ କାମ କରିଥାଏ |

ଅନେକ ଫାର୍ମ ବନ୍ଦ କରାଇଛନ୍ତି :-

ହ୍ୟୁମାନ ସୋସାଇଟି ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଏପରି ଅନେକ ଫାର୍ମରେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଛି, ଯେଉଁଠାରେ ନି-ରୀ-ହ ପ୍ରାଣୀମାନଙ୍କୁ ଖରାପ ଅବସ୍ଥାରେ ରଖାଯାଏ ଏବଂ ତା’ପରେ କା-ଟି-ବା ପାଇଁ ମିଟ ଫାର୍ମକୁ ପଠାଯାଏ | ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୭ ରୁ ଅଧିକ ଫାର୍ମ ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ କୁକୁରର ମାଂ-ସ ଖାଆନ୍ତି ନାହିଁ | ବରଂ ସେମାନେ କୁକୁରମାନଙ୍କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ପାଳିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି | ସାଉଥ କୋରିଆରେ ନି-ରୀ-ହ ପ୍ରାଣୀମାନଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବାପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଲ-ଢ଼ିଥା-ନ୍ତି | ଏହାକୁ ନେଇ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *