ପ୍ଲେନକୁ ପାଇଲଟ ସମୁଦ୍ରରେ କଲେ ଏ-ମର୍ଜେ-ନ୍ସି ଲ୍ୟା-ଣ୍ଡି-ଙ୍ଗ, ଲୋକମାନେ ଦେଖି କଲେ ଚି-ତ୍କା-ର, ଦେଖନ୍ତୁ ଭାଇରଲ ଭିଡିଓ

ଦ୍ୱିତୀୟ ବି-ଶ୍ଵଯୁ-ଦ୍ଧର ଗୋଟିଏ ବିମାନ, ଯାହା କୋକୋ ମଧ୍ୟରେ ଏୟାର ଶୋରେ ଭାଗ ନେଉଥିଲା, ଶନିବାର ଦିନ ଫ୍ଲୋରିଡ଼ାରେ ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁ-ର୍ଘଟ-ଣାଗ୍ର-ସ୍ତ ହୋଇଗଲା | ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ସେୟାର କରାଯାଇଥିବା ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ ପ୍ଲେନଟି ସମୁଦ୍ରରେ ସଫ୍ଟ ଲ୍ୟା-ଣ୍ଡ କରୁଛି | ଭିଡିଓରେ ପ୍ଲେନକୁ ପାଣିରେ ଓହ୍ଲାଉଥିବାର ଦେଖାଯାଇପାରେ | ଘ-ଟ-ଣାରେ କାହାକୁ ମଧ୍ୟ ଆ-ଘା-ତ ଲାଗିନାହିଁ | ସିଙ୍ଗଲ ଇଞ୍ଜିନ TBM ଆଭେଞ୍ଜର ଧୀର ହୋଇଗଲା, କାରଣ ଲ୍ୟା-ଣ୍ଡିଙ୍ଗ ପାଣିରେ କରାଯାଇଥିଲା | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲା-ଟଫ-ର୍ମରେ ଲୋକମାନେ ପାଇଲଟଙ୍କୁ “ଉପଯୁକ୍ତ ଜ-ରୁ-ରୀକା-ଳୀନ ଅ-ବତ-ରଣ” ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି |

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ :-

ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କହିଛନ୍ତି, “ମତେ ଉଡୁଥିବା ବିମାନ ବିଷୟରେ କିଛି ଜଣାନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଏହି ଲ୍ୟା-ଣ୍ଡି-ଙ୍ଗ ଚ-ମତ୍କା-ର ଥିଲା | ଏହାକୁ ସୁ-ରକ୍ଷି-ତ ଭାବରେ କରାଯାଇଥିଲା | ପାଇଲଟଙ୍କୁ ବହୁତ ବହୁତ ଶୁଭକାମନା ” |

ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଏହା ଏକ ଭିଣ୍ଟେଜ ଯୁ-ଦ୍ଧ ପ୍ଲେନ ଅଟେ | ମୁଁ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ଏହା କେଉଁ ପ୍ରକାରର ପ୍ଲେନ ଅଟେ |’ ଫ୍ଲୋରିଡା ଟୁଡେ ରି-ପୋ-ର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କୋକୋ ବୀଚ ଏୟାର ଶୋର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଏକ ବ-ୟା-ନ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ଲେନ ୱା-ର୍ବ-ର୍ଡ ପ୍ୟା-ରେ-ଡରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲା | ସେଥିରେ କିଛି ଟେ-କ୍ନିକା-ଲ ସ-ମ-ସ୍ୟା ଆସିଯାଇଥିଲା |

ବ-ୟା-ନରେ କୁହାଯାଇଛି, “ପାଇଲଟ ବିମାନଟିକୁ କୂଳକୁ ନିକଟତର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ | ଉ-ଦ୍ଧା-ରକା-ରୀମା-ନେ ତୁରନ୍ତ ଘ-ଟ-ଣାସ୍ଥ-ଳରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଏବଂ ପାଇଲଟ ଠିକ ଥିଲେ | ୧୯୪୫ ଟିବିଏମ ଆଭେଞ୍ଜର ଏକ ଟର୍ପେଡୋ ବି-ସ୍ଫୋ-ର-ଣକାରୀ ଅଟେ, ଯାହାର ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱିତୀୟ ବି-ଶ୍ୱଯୁ-ଦ୍ଧ ସମୟରେ ଆମେରିକାର ନୌ-ସେ-ନାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିଲା | କୋକୋ ବିଚ ଏୟାର ଶୋ ୱେବସାଇଟ କହିଛି ଯେ ବିମାନ ଶୁକ୍ରବାରର ଏୟାରଶୋରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ପୁ-ନରୁ-ଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା |

ଏକ ଫେସବୁକ ପୋଷ୍ଟରେ ଭାଲିଆଣ୍ଟ ଏୟାର କମାଣ୍ଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଭଲ ଖବର ଥିଲା ଯେ ପାଇଲଟ ଠିକ ଥିଲେ, ଏତେ ଭଲ ଖବର ଏହା ନଥିଲା ଯେ ବିମାନର ପୁ-ନନି-ର୍ମାଣ-ରେ ପୁଣି ଥରେ ଅନେକ ବର୍ଷ ଲାଗିପାରେ |

ସିଏନଏନ ରି-ପୋ-ର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଉ-ଦ୍ଧା-ରକା-ରୀମାନେ ଭିଣ୍ଟେଜ ବିମାନକୁ ପାଣିରୁ ବାହାର କରିବାର ଉପାୟକୁ ଖୋଜିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ | ଫେଡେରାଲ ଆଭିଏସନ ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେସନ(FAA) ଏହି ମା-ମ-ଲାର ଯା-ଞ୍ଚ କରୁଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *