ନିରୀହ ଝିଅ ପଛରେ ଗୋଡ଼ାଇଲେ ୧୨ କୁକୁର, ହୃଦୟ ବି-ଦାର-କ ଘ-ଟ-ଣା ଭାଇରଲ

ଆଲିଗଡକୁ ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟିର ମାନ୍ୟତା ଦେବା ପାଇଁ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ ଆଉ ଏକ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଉଛି ଏବଂ ସେହିପରି ସହରରେ ରହୁଥିବା ଲୋକମାନେ ବୁଲା ପଶୁମାନଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ସୁ-ରକ୍ଷି-ତ ନୁହଁନ୍ତି | ଏଭଳି ଏକ ଘ-ଟ-ଣା ଆଲିଗଡର କ୍ୱାର୍ସି ଥା-ନା ଅଞ୍ଚଳର ଜିବନଗଡରେ ହୋଇଛି, ​​ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ୭ ବର୍ଷର ଝିଅ ଘରୁ ଜିନିଷ ନେବାପାଇଁ ଯାଉଥିଲା, ସେତେବେଳେ ପ୍ରାୟ ୧୦ ରୁ ୧୨ଟି ବୁଲା କୁକୁରଙ୍କ ଦଳ ଝିଅ ଉପରକୁ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ କରିଦେଲେ |

ଝିଅଟି ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ବଞ୍ଚିବାପାଇଁ ଦୌ-ଡ଼ି ପ-ଳା-ଇବାକୁ ଲାଗିଲା, କିନ୍ତୁ କୁକୁରମାନଙ୍କର ସଂଖ୍ୟା ବଢିଚାଲିଲା ଏବଂ କୁକୁରମାନେ ଝିଅଟିକୁ ମାଟି ଉପରେ ପ-କା-ଇଦେଲେ ଏବଂ ଘୋ-ସାରି-ବାକୁ ଲାଗିଲେ | ଯାହାପରେ ଆଖପାଖର ଲୋକମାନେ ଯେତେବେଳେ ଦେଖିଲେ, ସେତେବେଳେ ବୁଲା କୁକୁରମାନଙ୍କଠାରୁ ଝିଅକୁ ବଞ୍ଚିବାପାଇଁ ଦୌଡିଲେ |

Google

ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାରେ ଝିଅର ଜୀବନ ବଞ୍ଚିପାରିଲା | ତେବେ ଝିଅକୁ ଆ-ଘା-ତ ଲାଗିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ନାମରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଥିବା ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନର ରହସ୍ୟ ଖୋଲିଗଲା | ଝିଅ ଉପରେ ବୁଲା କୁକୁରମାନଙ୍କର ଆ-କ୍ରମ-ଣର ଘ-ଟ-ଣା ପାଖରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରାରେ କ-ଏ-ଦ ହୋଇଗଲା |

ସିସିଟିଭିରେ ଯେଉଁ ଦୃ-ଶ୍ୟ ଦେଖାଯାଉଛି, ସେଥିରେ ଗୋଟିଏ ଝିଅ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଛି | ସେ ଏକ ଗଳି ସାମ୍ନା ଦେଇ ଯାଉଥିବାବେଳେ ବୁଲା କୁକୁରମାନେ ତା’ପଛରେ ପଡିଯାଉଛନ୍ତି | ପ୍ରଥମେ ୪-୫ଟି କୁକୁର ତା’ପଛରେ ଗୋଡ଼ାଉଛନ୍ତି, ପରେ କୁକୁରମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢୁଛି | କୁକୁରମାନେ ଝିଅଟିକୁ ଘୋ-ଷା-ରି ଘୋ-ଷା-ରି ରାସ୍ତାର ଗୋଟିଏ କୋଣରୁ ଆଉ ଗୋଟିଏ କୋଣକୁ ନେଇଯାଉଛନ୍ତି | ଝିଅଟି ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ବଞ୍ଚିବାପାଇଁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି, କିନ୍ତୁ କୁକୁରମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ଥିଲା ଏବଂ ଝିଅଟି ସେମାନଙ୍କ ମଝିରେ ଫ-ସିଗ-ଲା | ଆଖପାଖର ଲୋକମାନେ ଏହି ଘ-ଟ-ଣାକୁ ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ସେମାନେ ଦୌଡିଲେ ଏବଂ ଝିଅକୁ ବଞ୍ଚାଇଦେଲେ |

Google

ଏହାପରେ ତାକୁ ଜିଲ୍ଲା ହସ୍ପିଟାଲ ନେଇଗଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ତାକୁ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଘରକୁ ପଠାଇ ଦିଆଗଲା | ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରାରେ କ-ଏ-ଦ ହୋଇଗଲା |

ଏହି ମା-ମ-ଲାରେ ଯେତେବେଳେ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନର କାଉନସିଲର ସହିଦ ଅଲିଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରାଗଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଅନେକଥର ବୁଲା କୁକୁରମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଲେଖି ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନକୁ ଦେଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନର ଅ-ବହେ-ଳା ଯୋଗୁଁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରି ନାହିଁ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *