ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଖରାରେ ଲକଡାଉନରେ ଡ୍ୟୁଟି କରିବାକୁ ସଡକକୁ ଓହ୍ଲେଇଲେ ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ଡିଏସପି,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୁନେରେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପରି ବିଶେଷ ବିପଦ ଭତ୍ତା ଦିଆଯାଉ | ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ସବୁ ସମୟରେ ଫିଲଡରେ ରହୁଥିବା କାରଣରୁ ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପରି ବିପଦ ରହିଥାଏ | ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଡିଜିପି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିପଦ ଭତ୍ତା ଦେବାପାଇଁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବାର ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଛନ୍ତି | କରୋନାର ପ୍ରକୋପ ସମୟରେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ କେତେ ସମର୍ପଣ ସହିତ ନିଜ ଡ୍ୟୁଟି କରୁଛନ୍ତି, ଏହାର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଉଦାହରଣ ଛତିଶଗଡର ଡିଏସପି ଶିଳ୍ପା ସାହୁ ଦେଖାଇଛନ୍ତି |

ଶିଳ୍ପା ସାହୁ ମାଓବାଦୀ ପ୍ରଭାବିତ ବସ୍ତର ଜିଲ୍ଲାର ଦନ୍ତେୱାଡାରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି | ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରବଳ ଖରାରେ ରାସ୍ତାରେ ଲକଡାଉନ ପାଳନ କରାଇବା ସହିତ ଲୋକମାନଙ୍କୁ କୋଭିଡ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରୋଟୋକଲର ମହତ୍ୱ ବୁଝାଇବାର ଦେଖାଯାଇପାରେ | ଶିଳ୍ପା ଯେତେବେଳେ ନିଜ ଟିମ ସହିତ ଯିବା-ଆସିବା ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଚେକ କରୁଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେହି ସମୟର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଗଲା |

ଶିଳ୍ପା ସାହୁଙ୍କ ଏହି ଫଟୋଗୁଡ଼ିକ ଯେପରି ତାଙ୍କର ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ସାହସକୁ ଦର୍ଶାଉଛି, ସେହିପରି ଏହା ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶାଏ ଯେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ଉତ୍ସର୍ଗ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟ କୋଭିଡ ୱାରିୟର୍ସଠାରୁ କମ ନୁହେଁ |

ଶିଳ୍ପା ସାହୁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବା ପାଇଁ ଘରେ ରହିବା ଉଚିତ |

ଶିଳ୍ପାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ”ଜିଲ୍ଲାରେ ଲକଡାଉନକୁ ପାଳନ କରିବା ସହିତ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଉଛି ଯେ ଲୋକମାନଙ୍କର ଯେତେବେଳେ ଏକ ଜରୁରୀ କାମ ଥିବ, ସେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ଘରୁ ବାହାରକୁ ବାହାରିବେ | କିନ୍ତୁ ଯେଉଁମାନେ କୌଣସି ବିଶେଷ କାରଣ ବିନା ରାସ୍ତାରେ ବାହାରକୁ ଆସନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ନିଜ ସହିତ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତି, ଖାସ କରି ନିଜ ଘରଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବିପଦକୁ ଟାଣି ଆଣନ୍ତି ” |

ଶିଳ୍ପା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ବୁଝିବା ଉଚିତ ଯେ କରୋନା ଭାଇରସର ଚେନ ଭାଙ୍ଗିବାପାଇଁ ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ଘରେ ରହିବା କେତେ ଜରୁରୀ ଅଟେ | ଏହାବ୍ୟତୀତ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା, ସାନିଟାଇଜର୍ସ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରିବା ଭଳି ଜରୁରୀ କଥାଗୁଡ଼ିକୁ ମଧ୍ୟ ସବୁ ସମୟରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *