ମଣିଷ ମାନଙ୍କ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଏହି ହାତୀ, ଭିଡିଓରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଗଜରାଜ କଣ କଲେ ?

ହାତୀକୁ ପୃଥିବୀର ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରାଣୀ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହାସହିତ, ସେମାନେ ସବୁଠାରୁ ବୁଦ୍ଧିମାନ ପ୍ରାଣୀ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ପ୍ରାଚୀନ କାଳରୁ ହିଁ ରାଜା-ମହାରାଜା ହାତୀମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଯାନ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଯୁଦ୍ଧ ସମୟରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ହାତୀ ଯୁଦ୍ଧରେ ଜିତିବା ନିଶ୍ଚିତ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଉଥିଲା। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଅନେକ ରାଜା ନ୍ୟାୟ ଦେବା ପାଇଁ ହାତୀମାନଙ୍କର ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ। ଆପଣ ମଧ୍ୟ ହାତୀର ଏପରି ସମସ୍ତ ଭିଡିଓ ଦେଖିଥିବେ, ଯେଉଁଥିରେ ହାତୀ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ବହୁତ ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ସାହସିକତା କାମ କରିଥିବେ। ଆଖୁ ଏବଂ କଦଳୀ ଖାଇବାକୁ ଭଲପାଉଥିବା ହାତୀମାନେ ବହୁତ ପାରିବାରିକ ଅଟନ୍ତି, ସେମାନେ ନିଜ ପରିବାରକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି।

ବେଳେବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏତେ କ୍ରୋଧ ଆସିଥାଏଯେ, ସେମାନଙ୍କୁ ଶାନ୍ତ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଯାଏ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆମକୁ ଏପରି ଏକ ଭିଡିଓ ମିଳିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଏକ ହାତୀ ଏପରି କିଛି କାମ କରିଛି, ଯାହାକୁ ଦେଖିବା ପରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କ ଆଖି ଖୋଲା ହୋଇ ରହିଯିବ। ଏହି ଭିଡିଓଟି @hopkinsBRFC ନାମକ ଏକ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରୁ ସେୟାର କରାଯାଇଛି। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ସେୟାର କରିବା ପରେ ଏହା ଭାଇରାଲ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା। ଏହି ଭିଡିଓରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେଯେ, ଏକ ଜଙ୍ଗଲରେ ଏକ ହାତୀ ବୁଲି ବୁଲି ଏକ କୁଟୀର ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଯାଏ।

ବୋଧହୁଏ ସେ ଜଳ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟକୁ ଖୋଜୁଥିଲା। ସେତେବେଳେ ତାକୁ ଏକ କୁଟୀର ଦେଖିଗଲା ଏବଂ ସେ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଗଲା। କୁଟୀର ବାହାରେ ତାକୁ ଏକ ଡଷ୍ଟବିନ ଦେଖାଗଲା। ହାତୀ ଅନୁଭବ କଲାଯେ, ସେଥିରେ ପାଣି ଅଛି। ସେଥିପାଇଁ ସେ ନିଜ ଶୁଣ୍ଢକୁ ଡଷ୍ଟବିନରେ ପଖାଇ ଦେଖିଲା। କିନ୍ତୁ ଡଷ୍ଟବିନରେ ତାକୁ କିଛି ମିଳିଲା ନାହିଁ। ସେତେବେଳେ ତାକୁ ଡଷ୍ଟବିନ ବାହାରେ ପଡ଼ିଥିବା ଆବର୍ଜନା ଉପରେ ଆଖି ପଡ଼ିଲା। ତା’ପରେ ହାତୀ ବୁଝିଗଲାଯେ, ତାହା ହେଉଛି ଡଷ୍ଟବିନ ଏବଂ ଯେଉଁଥିରେ ଆବର୍ଜନା ରଖାଯାଏ। ହାତୀ ଅଳିଆ ଉଠାଇ ଡଷ୍ଟବିନରେ ରଖିବାକୁ ଲାଗେ।

ଯେତେବେଳେ ସେ ଅଳିଆ ଉଠାଇଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ନିଜ ଶୁଣ୍ଢରୁ ଅଳିଆ ଉଠାଇ ପାରେ ନାହିଁ, ଏହାପରେ ସେ ନିଜ ଗୋଡ ବ୍ୟବହାର କରି ଅଳିଆ ଉଠାଇ ଡଷ୍ଟବିନରେ ରଖିଥାଏ। ତା’ପରେ ସେ ଡଷ୍ଟବିନ ବାହାରେ ପଡ଼ିଥିବା ଏକ ବାକ୍ସକୁ ଉଠାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରେ କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ ବାକ୍ସଟି ଉପରକୁ ଉଠିପାରେ ନାହିଁ, ସେ ନିଜ ପାଦ ସାହାଯ୍ୟରେ ବାକ୍ସକୁ ଉଠାଇ ଡଷ୍ଟବିନରେ ରଖିଦିଏ। ତା’ପରେ ସେ ସେଠାରୁ ଚାଲିଯାଏ। ହାତୀର ଏହି ବୁଦ୍ଧିକୁ ଯେତେ ପ୍ରଶଂସା କରାଯିବ ତାହା କମ ହେବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *