୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ଜୋ-ରି-ମା-ନା ପରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ପିନ୍ଧିଲେ ନାହିଁ ମାସ୍କ,ପରବର୍ତ୍ତୀ ଦିନ କଟିଲା ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଚାଲାଣ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

କରୋନା ସାରା ଦେଶରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଏବଂ ପ୍ରତିଦିନ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟୁଛି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବାପାଇଁ ପୋଲିସ ଏବଂ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ଲଗାତାର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାକୁ କୁହାଯାଉଛି, କିନ୍ତୁ କିଛି ଲୋକ ଏହାକୁ ମାନୁନାହାନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏପରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଦେଓରିଆରେ ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିଥିବା କାରଣରୁ ପ୍ରଥମ ଦିନ ଏକ ହଜାର ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଜୋ-ରି-ମା-ନା ଲଗାଯାଇଛି |

ବାସ୍ତବରେ, ଦେଓରିଆର ବରିୟାରପୁର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳରେ ମହୁଆ ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା ଅମରଜିତ ଯାଦବ ରବିବାର ଦିନ ନିଜ କ୍ରେଟା କାରରେ ବିନା ମାସ୍କରେ କୌଣସି ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଯାଉଥିଲେ | ଏହି ସମୟରେ ରାସ୍ତାରେ ଚେକିଂ ଅଭିଯାନ ଚାଲିଥିଲା ଏବଂ କରୋନା ନିୟମକୁ ଅଣଦେଖା କରିବା ଏବଂ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ନ ଥିବାରୁ ପୋ-ଲି-ସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାଙ୍କର ଚାଲାଣ କାଟିଥିଲେ | ଅମରଜିତଙ୍କ ଉପରେ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ଜୋ-ରି-ମା-ନା କରାଯାଇଥିଲା |

ତେବେ ଏହାପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ପୋଲିସର ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିବା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନକୁ ଗମ୍ଭୀର ଭାବରେ ନେଲେନାହିଁ ଏବଂ ସୋମବାର ଦିନ ନିଜ ଗାଡ଼ିରେ ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧି ବାହାରିଗଲେ | ଲାର ସହରରେ ସେ ପୁଣି ଥରେ ପୋ-ଲି-ସ ଚେକିଂ ଅଭିଯାନରେ ମାସ୍କ ବିନା ଧରାପଡିଥିଲେ | ଏଥର ଶିକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ପୋ-ଲି-ସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜୋ-ରି-ମା-ନା ଲଗାଇ ଦେଲେ | ୟୁପିରେ ବୋଧହୁଏ ଏହା ପ୍ରଥମ ମାମଲା ଅଟେ, ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିଥିବାରୁ ଜୋରିମାନା ଆଦାୟ କରି ତାଙ୍କ ଉପରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି |

ସେହିପରି ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିଥିବାରୁ ଜୋରିମାନା କରାଯିବାକୁ ନେଇ ଦେଓରିଆର ଏସପି ଡାକ୍ତର ଶ୍ରୀପତି ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ନ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସାରା ଜିଲ୍ଲାରେ ଜୋରଦାର ଚେକିଂ ଅଭିଯାନ ଚାଲିଛି | ଏହି ଚେକିଂ ସମୟରେ ୩୩୧ ଜଣଙ୍କଠାରୁ ତିନି ଲକ୍ଷ ଏକ ତିରିଶ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଇଛି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଏହି ଅଭିଯାନ ଚାଲୁଥିଲା ଏବଂ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଲାରରେ ଚେକିଂ ସମୟରେ ମହୁଭି ଗ୍ରାମରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଦଶ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ଆଦାୟ କରାଗଲା |

ଅଫିସର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିନେ ପୂର୍ବରୁ ଜୋରିମାନା କରାଯିବା ପରେ ପୋଲିସ ତରଫରୁ ମାସ୍କ ଦିଆଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧୁଥିବା କାରଣରୁ ଆଜି ପୁଣିଥରେ ଆହୁରି କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଚାଲାଣ କଟାଯାଇଛି, ଯାହାକି ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ଅଟେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *