ଖାଇବା ପାଇଁ ସାଲାଡ କିଣି ଆଣିଥିଲେ ଦମ୍ପତି, ପ୍ୟାକେଟ ଖୋଲିଲା ବେଳେ ଦେଖିଲେ ସେଥିରେ ସାପ ବୁଲୁଛି,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ଯଦି ଆପଣ ଖାଦ୍ୟରେ ସାଲାଡ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଭଲ ଭାବରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କ ଛୋଟ ଅସାବଧାନତା ଆପଣଙ୍କ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ପରିବାର ପାଇଁ ବିପଦଜ୍ଜନକ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ।

ଦୋକାନରୁ ସାଲାଡ କିଣି ଦମ୍ପତି ଆଣିଥିଲେ:-

ୟୁକେ ମିରର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ସିଡନୀରେ ରହୁଥିବା ଆଲେକ୍ସଜାଣ୍ଡାର ହ୍ୱାଇଟଙ୍କ ସହ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ସେ ତାଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀ ଆମେଲି ନେଟଙ୍କ ସହ ସୋମବାର ନିକଟ ଆଲଡି ଷ୍ଟୋରରୁ ଏକ ସାଲାଡ ପ୍ୟାକେଟ କିଣିଥିଲେ। ଏହାକୁ ଘରକୁ ଆଣିବା ପରେ ଆଲେକ୍ସଜାଣ୍ଡାର ସାଲାଡ୍କୁ ଧୋଇବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରୁଥିଲେ, ତେବେ ତାଙ୍କର ଜୀବନସାଥୀ ଅନ୍ୟ ଏକ ରୁମରେ ଥିଲେ।

ପ୍ୟାକେଟରେ ବୁଲୁଥିଲା ସାପର ପିଲା:-

ସେହି ସମୟରେ ଆଲେକ୍ସଜାଣ୍ଡାରଙ୍କୁ ଅନୁଭବ ହେଲାକି, ପ୍ୟାକେଟରେ ଏକ ପୋକ ବୁଲୁଛି। ଯେତେବେଳେ ସେ ପ୍ୟାକେଟକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଦେଖିଲେ, ସେତେବେଳେ ପୋକ ହଠାତ ତାର ଜିଭ ବାହାର କରିଥିଲା। ତାକୁ ଦେଖି ସେ ଭୟଭୀତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ, ଆଉ କେହି ନଥିଲେ ସେଥିରେ ଏକ ବିପଜ୍ଜନକ ସାପର ପିଲା ଥିଲା, ଯିଏ ତାଙ୍କ ସାଲାଡ ପ୍ୟାକେଟରେ ପ୍ୟାକ ହୋଇ ଘରକୁ ଆସିଥିଲା। ସେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଆମେଲିଙ୍କୁ ଡାକିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ସେ କୋଠରୀରେ ପହଞ୍ଚିଲେ, ସେ ମଧ୍ୟ ପ୍ୟାକେଟରେ ସାପକୁ ଦେଖି ଭୟଭୀତ ହୋଇଥିଲେ।

ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସପେରା:-

ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅସ୍ଥିର ଅବସ୍ଥାରେ ବସିବା ପରେ ଦୁହେଁ ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗକୁ ଫୋନ କରି ପ୍ୟାକେଟରେ ଥିବା ସାପ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେଠାରୁ କୌଣସି ସାହାଯ୍ୟ ମିଳିନଥିଲା। ତା’ପରେ ସେମାନେ ସପେରାଙ୍କୁ ଫୋନ କରି ଡାକିଲେ। ସେହି ସାପେରା ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୧ଟା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଲା, ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଦୁହେଁ ଚାହିଁଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନେ ଏହି ଘଟଣାର ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ। ରାତିରେ ସପେରା ଆସି ସାପ ଶିଶୁକୁ ବାହାରକୁ ଆଣିଲା। ଏହାର ଲମ୍ବ ପ୍ରାୟ ୨୦ ସେଣ୍ଟିମିଟର ଥିଲା। ସପେରା କହିଥିଲେଯେ, ଏହା ଏକ ବିପଜ୍ଜନକ ପ୍ରଜାତିର ସାପ ଅଟେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଏଥିରେ ଏତେ ବିଷ ଅଛିଯେ, ସେ ଯାହାକୁବି କାମୁଡିବ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଏହି ପ୍ରଜାତିର ଏକ ବଡ଼ ସାପ କାମୁଡ଼େ, ତେବେ ସେ ନିଶ୍ଚୟ ମରିପାରେ।

ପରେ ସାଲାଡକୁ ଧୋଇ ଖାଇଥିଲେ:-

ସାପ ଚାଲିଯିବା ପରେ ସେମାନେ ସେହି ସାଲାଡକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଧୋଇଥିଲେ ଏବଂ ତା’ପରେ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନରେ ତାକୁ ଖାଇଥିଲେ। ପରଦିନ ସେ ଆଲଡି ଷ୍ଟୋର ଗ୍ରାହକ କେୟାର ସେଣ୍ଟରରେ ଏକ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଆଲେକ୍ସଜାଣ୍ଡାର କହିଛନ୍ତିଯେ, ଏହା ଭଲ ହେଲାକି, ତାଙ୍କ ପିଲାମାନେ ଏକ ସମ୍ପର୍କଙ୍କ ଘରକୁ ବୁଲିବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ ନଚେତ ସେମାନେ ବାହାରୁ ଏକ ପ୍ୟାକେଟ ଆଣିବାମାତ୍ରେ ଏଥିରେ ଖୋଳନ୍ତି। ଷ୍ଟୋର ପରିଚାଳନାକୁ ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବାକୁ ଏବଂ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ, ଆଲଡି ଷ୍ଟୋର କହିଛନ୍ତିଯେ, ସେ ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତିଯେ, ଏହା କିପରି ଘଟିଲା। ଷ୍ଟୋର ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଏହାର ଚେକିଂ ସିଷ୍ଟମକୁ ମଜବୁତ କରିବାକୁ ଏବଂ ଦ୍ଵିତୀୟଥର ଏମିତି ନକରିବାକୁ ଆଶ୍ଵାସନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *