ଜେଜେମା’ଙ୍କ ଗା-ଳି ଗୁଲଜରେ ବି-ର-କ୍ତ ହେଉଥିଲା ନାବାଳକ ନାତି, ଟିଭି ସିରିଏଲ ଦେଖି ଜେଜେ ମାଙ୍କୁ ହ-ତ୍ୟା କଲା ନାତି,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା

ପଞ୍ଜାବର ହୋଶିଆରପୁରରେ ଜଣେ ନାତି ନିଜର ୮୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଜେଜେ ମା’ଙ୍କୁ ହ-ତ୍ୟା କରି ଶ-ବ-କୁ ନି-ଆଁ ଲ-ଗା-ଇ ଦେଲା | ପୋ-ଲି-ସ ମାତ୍ର ୧୦ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏହାର ସମାଧାନ କରିଦେଲା ଏବଂ ନାବା-ଳକ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ-କୁ ଗି-ର-ଫ କରିନେଇଗଲା | ପୋ-ଲି-ସ କହିଛି ଯେ ନାବାଳକର ବୟସ ମାତ୍ର ୧୬ ବର୍ଷ ଏବଂ ସେ ଟିଭି ସିରିଏଲ ଦେଖି ଏହିପରି ଘ-ଟ-ଣା ଘଟାଇଛନ୍ତି |

ଏହି ଘ-ଟ-ଣା ପଞ୍ଜାବର ହୋଶିଆରପୁରରେ ଥିବା ଗ୍ରାମ ବସି କାଲେ ଖାନରେ ଘଟିଛି | ନାବାଳିକା ଅ-ଭିଯୁ-କ୍ତ ଏହି ଘ-ଟ-ଣା ସେତେବେଳେ ଘ-ଟା-ଇଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ସେ ଘରେ ଏକୁଟିଆ ଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ବାପା ମା କିଛି କିଣିବାପାଇଁ ବଜାରକୁ ଯାଇଥିଲେ | ସେହିପରି ପୀ-ଡି-ତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ତିନି ମାସ ଧରି ତାଙ୍କ ମା’ର ଡାହାଣ ଗୋଡର ହାଡ ଭା-ଙ୍ଗି ଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଖଟ ଉପରେ ହିଁ ଶୋଇରହିଛନ୍ତି |

ଏହି ମା-ମ-ଲାରେ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ-ଙ୍କ ବାପା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏପ୍ରିଲ ୧୨ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କ ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀ ଥିଲା ଏବଂ ସେ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ ସହିତ ଦ୍ୱିପ୍ରହର ପ୍ରାୟ ୨ ଟା ସମୟରେ ସ୍କୁଟରରେ ସପିଂ କରିବା ପାଇଁ ହରିୟାଣା ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସେ ଗାଁକୁ ଫେରୁଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ରାସ୍ତାରେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଫୋନ କଲା ଏବଂ କହିଲା ଯେ ଶୀଘ୍ର ଘରକୁ ଆସ, କିଛି ଲୋକ ଆମ ଘର ଉପରେ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ କରିଦେଇଛନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଆମର ଜଣେ ପଡ଼ୋଶୀ ସହିତ ଘରର ମେନ ଗେଟ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଲୁ, ସେତେବେଳେ ତାହା ବନ୍ଦ ଥିଲା | ତା’ପରେ ଆମେ ଘରର ଛୋଟ ଗେଟ ଦେଇ ଘରକୁ ଗଲୁ ଏବଂ ଭିତରେ ଦେଖିଲୁ ଯେ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ରୁମରେ ଏବଂ ବେଡ଼ରେ ନି-ଆଁ ଲାଗିଛି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ରୁମରେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ବେଡ଼ରେ ଶୋଇଛି, ଯେଉଁଠାରେ ପୋଷାକ ବିଛେଇ ହୋଇ ପଡିଥିଲା ଏବଂ ପିଲାଟିର ହାତ ଓ ଗୋଡ ରୁମାଲରେ ବ-ନ୍ଧା ହୋଇଛି |

ଏହା ପରେ ସେ ଶିଶୁର ହାତ ଗୋଡ ଖୋଲିଲେ ଏବଂ ଏହି ମା-ମ-ଲାର ସୂଚନା ପୋ-ଲି-ସକୁ ଦେଇଥିଲେ | ଘ-ଟ-ଣା-ସ୍ଥ-ଳରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ପୋ-ଲି-ସ  ଯା-ଞ୍ଚ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଘର ଲୋକ ବ୍ୟତୀତ ପଡ଼ୋଶୀ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଚ-ର ଉ-ଚରା କରାଯାଇଥିଲା | ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ ପୋ-ଲି-ସ-କୁ କହିଛି ଯେ ଚାରି ଜଣ ଲୋକ ପାହାଚ ନିକଟରେ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାର ହାତ ଗୋଡ଼ ବାନ୍ଧି ବେଡ଼ରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଜେଜେମା’ଙ୍କ ରୁମକୁ ଯାଇ ବେଡ଼କୁ ନି-ଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ ପୋ-ଲି-ସ-କୁ କହିଛି ଯେ ବ-ଦ-ମା-ସ ମା-ନେ  ଧ-ମ-କ ଦେଇଥିଲେ ଯେ ସେ ନିଜ ବାପାଙ୍କୁ କହିବ ଯେ କେ-ସ ଫେ-ରା-ଇ ନଆଣିଲେ ପୁରା ପରିବାରକୁ ମା-ରି ଦିଆଯିବ | ନି-ଆଁରେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଶ-ରୀ-ର ସମ୍ପୂର୍ଣ ଭାବେ ଜ-ଳି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ମଥାର ଡାହାଣ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଗଭୀର କ୍ଷ-ତ ଥିବାର ଚି-ହ୍ନ ଥିଲା |

ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏସପି ରବିନ୍ଦ୍ର ପାଲ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡିଏସପି ଗୁରୁପ୍ରୀତ ସିଂ ଏବଂ ଥାନା ହରିୟାଣାର ଇ-ନ୍ସ-ପେ-କ୍ଟର ହରଗୁରଦେବ ସିଂଙ୍କ ସହ ଏକ ଟିମ ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା | ଟିମ ଅତି ନିକଟରୁ ଏହି ମା-ମ-ଲାକୁ ଯା-ଞ୍ଚ କଲେ ଏବଂ ସ-ନ୍ଦେ-ହ ଆଧାରରେ ମୃ-ତ-କ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳାଙ୍କ ନାତିଙ୍କୁ ପ-ଚ-ରା-ଉ-ଚ-ରା କଲେ | ଯେଉଁଥିରେ ଜଣାପଡିଲା ଯେ ସେ ଜାଣିଶୁଣି ଏହି ହ-ତ୍ୟା କରିଛି |

ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ ପ-ଚ-ରା-ଉ-ଚ-ରା ବେଳେ କହିଥିଲା ଯେ ସେ ନିଜ ଜେଜେମା’ଙ୍କ ଗା-ଳିଗୁ-ଲଜରେ ବହୁତ ବି-ର-କ୍ତ ହେଉଥିଲେ | ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେ ବାରମ୍ବାର ନିଜ ଜେଜେମାଙ୍କୁ ମା-ରି-ବାପାଇଁ ଚିନ୍ତା କରୁଥିଲା | ସେ ହିଁ ଏପ୍ରିଲ ୧୨ ତାରିଖରେ ଜେଜେମା’ଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଲୁହା ର-ଡ-ରେ ପ୍ର-ହା-ର କରି ହ-ତ୍ୟା କରିଛି, ତା’ପରେ ଶ-ବ ଉପରେ ତେଲ ଢାଳି ନି-ଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲା | ଏହା ପରେ ସେ ନିଜ ବାପାମାଙ୍କୁ ଘର ଉପରେ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ ହୋଇଥିବାର ମି-ଛ କାହାଣୀ କହିଥିଲା | ପୋ-ଲି-ସ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ-ଙ୍କ ତରଫରୁ ଘ-ଟ-ଣାରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିବା ଲୁହା ରଡ, ତେଲ କେନ ଏବଂ ବୋତଲ ଇତ୍ୟାଦି ଉ-ଦ୍ଧା-ର କରିଛି | IPC ର ଧା-ରା ୩୦୨/୨୦୧/୩୪ ଅନୁଯାୟୀ ମା-ମ-ଲା ପ-ଞ୍ଜିକ-ରଣ କରି ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ-ଙ୍କୁ ଗି-ର-ଫ କରାଯାଇଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *