ଦୁବାଇରେ ଛଅଜଣ ଭାରତୀୟଙ୍କର ରାତାରାତି ବଦଳିଲା ଭାଗ୍ୟ, ଜିତିଲେ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଆଜିକାଲି ଏପରି ଖବର ଆସିଥାଏ, ଯେତେବେଳେ କାହାର ଲଟେରୀ ଲାଗିଯାଏ | ଲଟେରୀ ପରେ ତାକୁ ଏତେ ଟଙ୍କା ମିଳିଯାଏ ଯେ ସେ କୋଟିପତି ହୋଇଯାଏ | ଏପରି ଏକ ମାମଲା ଦୁବାଇରୁ ଆସିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଏକାଠି ଛଅଜଣ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଖୋଲିଯାଇଛି |

ବାସ୍ତବରେ ଏହି ମାମଲା ଦୁବାଇରେ ରହୁଥିବା ଛଅଜଣ ଭାରତୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଯୋଡିହୋଇଛି | ସେମାନେ ମିଳିତ ଭାବରେ ଦଶ ଲକ୍ଷ ଦିରହମ (ପ୍ରାୟ ଦୁଇ କୋଟି ଟଙ୍କା) ର ଏକ ଲକି ଡ୍ର ଜିତିଛନ୍ତି | ସମସ୍ତ ୬ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ୬ ଟି ପଏଣ୍ଟ ମଧ୍ୟରୁ ପାଞ୍ଚଟି ମେଳ କରି ଦ୍ୱିତୀୟ ପୁରସ୍କାର ଜିତିଛନ୍ତି |

ଏଜେନ୍ସିଗୁଡିକର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଛଅଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି କେରଳର ଅଟନ୍ତି | ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଡ୍ରରେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ୬୯ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ୟୁଏଇ ବାସିନ୍ଦା ରବର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋର କିଛି ସାଙ୍ଗ ଖେଳନ୍ତି, ତେଣୁ ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ନିଜ ହାତ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲି |

ମୂଳତ କେରଳର ରବର୍ଟ ୟୁଏଇରେ ୪୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ରହୁଛନ୍ତି | ରବର୍ଟ କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ଆଇସୋଲେସନରେ ଥିଲି ଏବଂ ସେହି ସମୟରେ ମୋର ଜଣେ ସାଙ୍ଗ ଫୋନ କଲା | ସେ ହିଁ ଏହି ଲକି ଡ୍ର ଜିତିବା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା |

ରବର୍ଟ ବିବାହିତ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ଝିଅ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି, ଜଣେ ଆବୁଧାବିରେ ରହୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଜଣେ ଆମେରିକାରେ ରହୁଛନ୍ତି | ରବର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋ ଝିଅର ଶୀଘ୍ର ବିବାହ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ତାକୁ କିଛି ଭଲ ଉପହାର ଦେଇପାରିବି | ମୋ ଭାଗରେ ଯାହା କିଛି ଟଙ୍କା ଆସିଛି, ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ନିଜ ଝିଅ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବି |

ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବିଜେତା, ଯାହାଙ୍କ ନାମ ମୁହମ୍ମଦ ଅଟେ | ୩୫ ବର୍ଷୀୟ ମୁହମ୍ମଦ ମଧ୍ୟ କେରଳର ଅଟନ୍ତି | ସେ ବୀମା କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରି ପ୍ରାୟ ୧୨ ବର୍ଷ ବିତାଇ ଦେଇଛନ୍ତି | ତିନି ପିଲାର ବାପା ମୁହମ୍ମଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମତେ ଇମେଲ ମିଳିଲା ଏବଂ ମୁଁ ଦେଖିଲି ଯେ ମୁଁ ଜିତିଯାଇଛି |

ମୁହମ୍ମଦ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି ଥିଲି ଏବଂ ବହୁତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଥିଲି | ଏହି ବିଜୟ ମୋ ପାଇଁ ଏକ ଲମ୍ବା ରାସ୍ତା ସ୍ଥିର କରିବ, କାରଣ ମୁଁ ମୋର ଋଣ ସୁଝିପାରିବି ଏବଂ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ବିନିଯୋଗ କରିପାରିବି |

ଏମାନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବିଜେତା ହେଉଛନ୍ତି ଆଇଟି ପ୍ରଫେସନାଲ, ୩୪ ବର୍ଷୀୟ ଇବ୍ରାହିମ ଅବଦୁଲ ଅଟନ୍ତି | ଅବଦୁଲ ନିଜ ପରିବାର ସହିତ ଉମଲ କ୍ୱେନରେ ରୁହନ୍ତି | ଅବଦୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ରାଶି ଆସନ୍ତା କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ମୋ ପାଇଁ ଜୀବନ ବଦଳେଇବାକୁ ଯାଉଛି |

ଅବଦୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଦେଖିଲି ଯେ ମୁଁ ଜିତିଯାଇଛି, ସେତେବେଳେ ମତେ ବହୁତ ଖୁସି ଲାଗିଲା | ଏହି ଅଦ୍ଭୁତ ପୁରସ୍କାର ମୋ ପରିବାର ପାଇଁ ଦିନକୁ ଦିନ ଖର୍ଚ୍ଚକୁ କଭର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ଏଥିରୁ କିଛି ଟଙ୍କା ମୁଁ ନିଜ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବି |

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ବିଜେତା ମଧ୍ୟ କେରଳର ଅଟନ୍ତି | ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସମାନ ଟଙ୍କା ମିଳିବ, ସମସ୍ତେ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି | ବିଜେତାମାନଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ବନ୍ଧୁମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଉଛନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *