ଦେଖନ୍ତୁ ପ୍ରଥମେ ଭିଡ଼ିଓ : ବାଘ ଏବଂ ଭାଲୁ ମଧ୍ୟରେ ର-କ୍ତା-କ୍ତ ଲ-ଢେ-ଇ, ଦେଖନ୍ତୁ କିପରି ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇ ପଳାଇଲା ଶି-କା-ରୀ

କୌଣସି ଯୁଦ୍ଧକୁ ଜିତିବା ପାଇଁ ଶକ୍ତି ନୁହେଁ, ବରଂ ସାହସ ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇଥାଏ | ଯଦି କୌଣସି ମଣିଷ କିମ୍ବା ପଶୁ ସାହସୀ ହୋଇନଥିବ, ତେବେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତୁ ତାକୁ କେହି ବି ହରାଇ ପାରିବେ ଏବଂ ମା-ରି ଖାଇପାରିବେ | କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ କିଛି ପଶୁ ଶି-କା-ରୀ ପଶୁମାନଙ୍କୁ ଡ-ର-ନ୍ତି ନାହିଁ, ବରଂ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ନାସାମ୍ନି ମୁକାବିଲା କରନ୍ତି ଏବଂ ତା’ପରେ ଯାହା ହୁଏ ତାହା ଉଦାହରଣ ପାଲଟିଯାଏ | ଏପରି ଏକ ଭିଡିଓ ଆମକୁ ସୋସି-ଆଲ ମିଡିଆରେ ମିଳିଛି | ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଟିଏ ବାଘ ଗୋଟିଏ ଭା-ଲୁ ଉପରେ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ କରିଦେଲା |

ଭାଲୁ ବାଘ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣରେ ଡରି ନଯାଇ ସେ ସମ୍ନାସାମ୍ନି ତା’ର ମୁକାବିଲା କଲା ଏବଂ ବାଘକୁ ବହୁତ ଆ-ଘା-ତ ଦେଲା | ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଆନିମଲ ଚ୍ୟାନେଲ ନାମକ ଏକ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲରୁ ସେୟାର କରାଯାଇଛି | ଏହି ଭିଡିଓରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ କୌଣସି ଜଙ୍ଗଲରେ ଦୁଇଟି ଭାଲୁ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ଲଢେଇ କରୁଛନ୍ତି | ଦୁଇ ଭାଲୁ ନିଜ ପଛ ଗୋଡ଼ରେ ଠିଆ ହୋଇ ପରସ୍ପରର ମୁହଁ ଉପରକୁ ଆ-ଘା-ତ କରୁଛନ୍ତି | ଝ-ଗ-ଡା କରି କରି ସେମାନେ ବୁଦା ମଝିରେ ଆସି ପହଞ୍ଚିଲେ | ଠିକ ସେତିକିବେଳେ ଗୋଟିଏ ବାଘର ନଜର ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିଯାଏ | ବାଘ ଠିକ ମଣିଷ ପରି ଦୁହିଁଙ୍କ ଲ-ଢ଼େ-ଇ-ର ସୁଯୋଗ ନେଇ ସେମାନଙ୍କର ଶି-କା-ର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି |

କିନ୍ତୁ ବାଘର ଏହି ବୁଦ୍ଧି କୌଣସି କାମରେ ଆସିନଥିଲା | ବାଘ ଭାଲୁ ଉପରେ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ କରିବା ମାତ୍ରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଭାଲୁ ଆସି ବାଘ ଉପରେ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ କରିଦେଲା | ଯେତେବେଳେ କି ଅନ୍ୟ ଭାଲୁଟି ଦୁହିଁଙ୍କ ଲ-ଢେ-ଇ-କୁ ଦୂରରେ ଠିଆ ହୋଇ ଦେଖୁଥିଲା | ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ ବାଘ ଭାଲୁ ଉପରେ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ କରିବା ପାଇଁ ଆସିବାରୁ ଭାଲୁ ଡରି ନଯାଇ ତା’ସହ ସମ୍ନାସାମ୍ନି ଯୁ-ଦ୍ଧ କରିବାପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଯାଉଛି | ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଲ-ଢେ-ଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଉଛି, କେତେବେଳେ ବାଘ ଭାଲୁ ଉପରେ ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ଭାଲୁ ବାଘ ଉପରେ ଦେଖାଯାଉଛି | ଏହି ସମୟରେ ଏପରି ଲାଗୁଛି ଯେ ଭାଲୁ ବାଘ ଉପରେ ଭାରି ପଡୁଛି |

ଠିକ ସେତିକିବେଳେ ଭାଲୁ ବାଘକୁ ମାଟି ଉପରେ ପକାଇଦେଉଛି, ଯେଉଁଥିରେ ବାଘର ଅ-ବ-ସ୍ଥା ବହୁତ ଖ-ରା-ପ ହୋଇଯାଉଛି | ଭାଲୁ ବାଘର ମୁହଁକୁ ରାମ୍ପିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି, ଯେଉଁଥିରେ ବାଘଟି ବିଚଳିତ ହୋଇଯାଉଛି | ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପୁଣିଥରେ ଯୁ-ଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଉଛି | ଭାଲୁ ଦୁ-ର୍ବ-ଳ ନ ହୋଇ ବାଘ ଉପରେ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ କରି ଚାଲିଥାଏ | ଏହା ମଧ୍ୟରେ ବାଘ ସେଠାରୁ ପଳାଇ ଯାଉଛି | ଭାଲୁ ବାଘକୁ ପିଛା କରୁଛି, କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳକୁ ବାଘ ପଳାଇ ଯାଇଥାଏ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *