ଜଣେ ମହିଳା ସହ ବ୍ୟକ୍ତିଜଣଙ୍କ କଲେ ୪ ଥର ବିବାହ ଏବଂ ତିନିଥର ଦେଲେ ଛା-ଡ-ପ-ତ୍ର, କାରଣ ଜାଣି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ,ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ

ପ୍ରାୟତଃ ଶୁଣିଥିବେ ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କୌଣସି ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କଲେ ଏବଂ କିଛି ସମୟ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଛା-ଡ-ପ-ତ୍ର ଦେଇ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ମହିଳାଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରିଲେ | କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଇୱାନରୁ ଏକ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯାହାକି ବିବାହ ବିଷୟରେ ହିଁ ଆସିଛି | ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଚାରିଥର ବିବାହ କଲେ ଏବଂ ତିନିଥର ଛା-ଡ-ପ-ତ୍ର ଦେଲେ | ଏଥିରେ ସବୁଠାରୁ କୌତୁହଳର ବିଷୟ ହେଉଛି ଯେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଏହି ଚାରୋଟି ବିବାହ ଅଲଗା ଅଲଗା ମହିଳାଙ୍କ ସହିତ ନୁହେଁ ବରଂ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସହ କଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ତିନିଥର ଛା-ଡ-ପ-ତ୍ର ଦେଲେ | ଏହା କରିବା ପଛର କାରଣ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ କତୁହଳପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ |

ଚାରିଥର ବିବାହ ଏବଂ ତିନିଥର ଛାଡପତ୍ରର ମାମଲା ତାଇୱାନର ଅଟେ | ଏହି ନାମ ନଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ତାଇପେଇର ଏକ ବ୍ୟାଙ୍କରେ କ୍ଲର୍କ ଭାବରେ କାମ କରିଥାନ୍ତି | ଯଦି ତାଙ୍କର ଏପରି କରିବା ପଛର କାରଣ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା, ତେବେ ସେ ଏପରି ଅଫିସରୁ ଛୁଟି ନେବା ପାଇଁ କରିଛନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ସେ ପ୍ରଥମ ଥର ବିବାହ କଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ୮ ଦିନର ଦରମା ଛୁଟି ଦିଆଯାଇଥିଲା | ସେ ଗତ ବର୍ଷ ଏପ୍ରିଲ ୬ ତାରିଖରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ | ଛୁଟିଦିନରୁ ଫେରିବା ପରେ ସେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଦିନ ହିଁ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଛା-ଡ-ପ-ତ୍ର ଦେଇଦେଲେ ଏବଂ ପୁଣିଥରେ ତାଙ୍କୁ ହିଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ବିବାହ କଲେ | ଏହା ପରେ ସେ ପୁଣି ଅଫିସରେ ଛୁଟି ପାଇଁ ଆବେଦନ କଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ମିଳିଗଲା | ଏପରି କରି ସେ ଚାରିଥର ବିବାହ କଲେ ଏବଂ ତିନିଥର ଛା-ଡ-ପ-ତ୍ର ଦେଲେ |

ଚତୁର୍ଥ ଥର ବିବାହ ପରେ ମିଳିଲାନାହିଁ ଛୁଟି :-

ଯେତେବେଳେ ବ୍ୟାଙ୍କ ତରଫରୁ ବ୍ୟକ୍ତିଜଣକ କଣ କରୁଛି ବୋଲି ଏହାକୁ ନେଇ ନୋଟିସ କରାଗଲା, ସେତେବେଳେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଚତୁର୍ଥ ବିବାହ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଦରମା ଛୁଟି ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲା | ଯେତେବେଳେ ବ୍ୟାଙ୍କ ତରଫରୁ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଛୁଟି ଦେବାକୁ ମନା କରିଦିଆଗଲା, ସେତେବେଳେ ସେ କମ୍ପାନୀ ବି-ରୋ-ଧ-ରେ ତାଇପାଇ ସିଟି ଲେବର ବ୍ୟୁରୋରେ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ କରିଥିଲେ ଯେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଲେବର ଆଇନର ଆର୍ଟିକଲ ୨ର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛି |

ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ କହିବାକୁ ଗଲେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବିବାହ ପାଇଁ ୮ ଦିନ ଛୁଟି ଦିଆଯାଏ | ଯେତେବେଳେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଚାରିଥର ବିବାହ କଲେ, ତେବେ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ଛୁଟି ୩୨ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିଗଲା | ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ ପରେ ତାଇପେଇ ସିଟି ଲେବର ବ୍ୟୁରୋ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଏବଂ ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଲା ଯେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଲେବର ଆଇନ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ ୨୦ ହଜାର ଡଲାର ଅର୍ଥାତ ୫୨,୮୦୦ ଟଙ୍କା ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୦ ରେ ଚାର୍ଜ କରାଯାଇଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *