କୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର ମା-ମ-ଲା : ପିତାମାତା ନିଜର ପିଲାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ମାଗିଲେ ଅନୁମତି,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା

ଆମେରିକାର ନ୍ୟୁୟର୍କରେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ପିତାମାତା ନିଜର ବୟସ୍କ ସନ୍ତାନକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସେ କୋର୍ଟରେ ଆଇନଗତ ଭାବେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ବୟସ୍କ ସନ୍ତାନକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ମାଗିଛନ୍ତି।

ପିତାମାତା ତାଙ୍କର ପରିଚୟ ପ୍ରକାଶ କରିନାହାଁନ୍ତି:-

ଏହି ଅନନ୍ୟ ଆବେଦନ କରିଥିବା ପିତାମାତା ନିଜର ଏବଂ ତାଙ୍କ ସନ୍ତାନର ପରିଚୟ ବିଷୟରେ ପ୍ରକାଶ କରି ନାହାଁନ୍ତି। ତେବେ, ଏହି ବିଷୟରେ କୌଣସି ସୂଚନା ନାହିଁକି, ପିତାମାତା ଏବଂ ଶିଶୁର ବୟସ, ଲିଙ୍ଗ ଇତ୍ୟାଦି କଣ ଅଟେ। କୋର୍ଟର କାଗଜପତ୍ର ଅନୁସାରେ, ପରିଚୟ ପ୍ରକାଶ ନକରିବା ପଛରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ କାରଣ ହେଉଛିକି, ପିତାମାତାଙ୍କ ଏହି ଦାବି ସମାଜର ଏକ ବଡ଼ ଅଂଶକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହା ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବ ଦେଖାଯିବ।

ପିତାମାତା ତାଙ୍କ ଆବେଦନରେ ଏହି ଯୁକ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି:-

ନ୍ୟୁୟର୍କ ପୋଷ୍ଟ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ପିତାମାତା ମ୍ୟାନହ୍ୟାଟନର ସଙ୍ଘୀୟ କୋର୍ଟରେ ୧ ଏପ୍ରିଲରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଆବେଦନ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତିଯେ, ‘ବିବାହ ଜରିଆରେ, ଦୁଇ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଚାହିଁଲେ ଅଭିବ୍ୟକ୍ତି, ଅନ୍ତରଙ୍ଗତା ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଏକ ବଡ ସ୍ଥରରେ ହାସଲ କରିପାରିବେ, ସେ ପୂର୍ବରୁ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କରେ ଥାଆନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି।’

ନ୍ୟୁୟର୍କରେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ ବେଆଇନ ଅଟେ:-

ନ୍ୟୁୟର୍କ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ନିଜର ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଲେ ୪ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜେଲ ମିଳିଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ନିଜର ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ଅମାନ୍ୟ ବୋଲି ଧରାଯାଏ ଏବଂ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଜୋରିମାନା ବ୍ୟତୀତ ୬ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାରାଦଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *