ଚାକିରୀ ନ ମିଳିବାରୁ ନିଜର ପ୍ରା-ଇ-ଭେ-ଟ ଫଟୋ ଅନଲାଇନରେ ବିକ୍ରି କରିବାପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ଝିଅମାନେ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଦୁନିଆରେ କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ଧନ ଓ ଜୀବନ କ୍ଷତି ହୋଇଚାଲିଛି | ଏହି ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ଲୋକଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ବହୁତ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଚାହୁଁ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଗମ୍ଭୀର ଏବଂ ଖତରନାକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି | ଏପରି କିଛି ବ୍ରିଟେନର ଗାର୍ଲ ସ୍ଟୁଡେଣ୍ଟମାନଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ହେଉଛି |

ଇଂଲିଶ କଲେକ୍ଟିଭ ଅଫ ପ୍ରସ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ନାମକ ପ୍ରସ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ୟୁନିୟନ ନାମକ ସଂସ୍ଥାକୁ ଲଗାତାର ୟୁନିଭର୍ସିଟି ଏବଂ କଲେଜରୁ ସେକ୍ସ ୱାର୍କକୁ ନେଇ କଲ ଆସୁଛି | ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ଏହି କଲଗୁଡିକ ତିନି ଗୁଣ ଅଧିକ ବଢିଯାଇଛି | ଏହି କ୍ୟାମ୍ପେନ ଗ୍ରୁପ ଅନୁଯାୟୀ, ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଟୁଡେଣ୍ଟସଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ଅଟେ |

ଏହି ଗ୍ରୁପର ମୁଖ୍ୟ ଲୋରା ୱାଟସନ ମିରର ୱେବସାଇଟ ସହ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ କହିଛନ୍ତି, କଲେଜ ଓ ୟୁନିଭରସିଟି ଟ୍ୟୁସନ ଫିସରେ ବୃଦ୍ଧି ଏବଂ କରୋନା ମହାମାରୀ ହେତୁ ଅନେକ ଛାତ୍ର ଏପରି ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ପ୍ର-ଷ୍ଟି-ଟ୍ୟୁ-ସ-ନ ସାହାଯ୍ୟରେ ନିଜ ଖର୍ଚ୍ଚ ବାହାର କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି | ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ଏହି ସ୍ଟୁଡେଣ୍ଟସଙ୍କ ପାଇଁ ପାରମ୍ପାରିକ ଜବ୍ସ ମଧ୍ୟ ଯଥେଷ୍ଟ କମ ହୋଇଗଲାଣି |

ୱାଟସନ ଆଗକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାଧାରଣତ ସ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ମଲ, ଦୋକାନ କିମ୍ବା ପବ ବାରରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ଏହି ପାର୍ଟ ଟାଇମ ପ୍ରଫେସନ ଉପରେ ବହୁତ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡିଛି | ଉପାୟ ଅଭାବରୁ ଅନେକ ସ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ସେ-କ୍ସ ୱାର୍କରେ ସାମିଲ ହେବାପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି |

ସୂଚାନୁଯାୟୀ, ଏହି ଅନୁଷ୍ଠାନ ୧୯୭୫ ମସିହାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଏହି ସଂଗଠନର ମୂଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ସେକ୍ସ କର୍ମୀମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଅଧିକାର ପାଇଁ ଜାଗ୍ରତ କରିବା ଏବଂ ସେକ୍ସ ୱାର୍କରସଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ଅଟେ |

ୱାଟସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ବ୍ରିଟେନରେ ଲକଡାଉନ ହୋଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ବହୁତ ମହିଳା ଅନଲିଫେନ୍ସ ଭଳି ୱେବସାଇଟରେ ଆକ୍ଟିଭ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ନିଜର ହଟ ଫଟୋ ମାଧ୍ୟମରେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଥିଲେ | ଏହି ମହିଳାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଏପରି କିଛି ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଏହି ସାଇଟଗୁଡିକରେ ବହୁତ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଭଲ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି |

ତେବେ ଅନେକ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଏହି ୱେବସାଇଟଗୁଡିକରେ ବହୁତ ଖରାପ ଅନୁଭୂତି ଦେଇ ଗତି କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ | ୱାଟସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନେକ ଛାତ୍ର ଓ ମହିଳାମାନେ ଆମ ନିକଟକୁ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ ନେଇ ଆସିଥାନ୍ତି ଏବଂ କୁହନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରା-ଇ-ଭେ-ଟ ଫଟୋର କଣ୍ଟେଣ୍ଟ ଆଉ କେଉଁଠି ରିପୋଷ୍ଟ କରିଦିଆଯାଇଛି |

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏପରି ଅନେକ ମହିଳା ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଗ୍ରାହକ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିବରଣୀ ନେବା ପରେ ଏହାକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ୱେବସାଇଟରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଦେଇଥାନ୍ତି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହି ସ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ଏବଂ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ୱେବସାଇଟକୁ ଯିବା ବଡ଼ ଚାଲେଞ୍ଜ ମଧ୍ୟ ହୋଇଚାଲିଛି |

ଗତ ବର୍ଷ ୩୨୦୦ ସ୍ଟୁଡେଣ୍ଟସଙ୍କୁ ନେଇ ସର୍ଭେ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଚାରି ପ୍ରତିଶତ ସ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ କହିଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କ କୋର୍ସକୁ ଟଙ୍କା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ସେକ୍ସ ୱାର୍କର ସାହାଯ୍ୟ ନେଉଛନ୍ତି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ୧୦ ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ କହିଥିଲେ ଯେ କ୍ୟାସର ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ଥିବାରୁ ସେମାନେ ପ୍ରଷ୍ଟିଟ୍ୟୁସନର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇପାରିବେ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଗତ ଏକ ଦଶନ୍ଧି ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରିଟେନରେ କଲେଜ ଫିସରେ ବହୁତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି ଏବଂ କରୋନା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଆହୁରି ଖରାପ କରିଦେଇଛି | ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ଏବଂ ମହିଳାମାନେ ନିଜର ଏହି ପ୍ରଫେସନ ବିଷୟରେ ଘରଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାଇ ନଥାନ୍ତି | ସେହିପରି ଏହି ମାମଲାରେ ୱାର୍କରସ ଅଫ ଇଂଲଣ୍ଡ ୟୁନିଅନ ସ୍ଟୁଡେଣ୍ଟସଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚକୁ କମ କରିବାର ଅଭିଯାନ ଚଳାଉଛନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *