ବିବାହର ୧୧ ବର୍ଷ ପରେ ଏମିତି କ’ଣ ହେଲା ଯେ ସାନିଆ ମିର୍ଜା ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଶୋଏବ ମଲିକଙ୍କୁ ଦେଲେ ‘ଧ-ମ-କ’,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଭାରତର ଟେନିସ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜା ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରସିଦ୍ଧ କ୍ରିକେଟର ଶୋଏବ ମଲିକଙ୍କ ବିବାହକୁ ଆଜି ୧୧ ବର୍ଷ ହୋଇଗଲା | ଆଜିଠାରୁ ୧୧ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ଦୁହିଁଙ୍କର ବିବାହ ହୋଇଥିଲା | ଏହି ବିଶେଷ ଅବସରରେ ସାନିଆ ମିର୍ଜା ନିଜ ସ୍ୱାମୀ ଶୋଏବ ମଲିକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବିଶେଷ ମେସେଜ ଲେଖିଛନ୍ତି |

ସୋସିଆଲ ସାଇଟ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ସାନିଆ ମିର୍ଜା ଶୋଏବ ମଲିକଙ୍କ ସହିତ ଉଠାଇଥିବା କିଛି ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ଫଟୋଗୁଡିକ ସହିତ ସାନିଆ ମିର୍ଜା କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆଗାମୀ ବର୍ଷରେ ମଧ୍ୟ ଶୋଏବ ମଲିକଙ୍କୁ ହଇରାଣ ଏବଂ ଇରିଟେଟ କରୁଥିବେ | ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଏହି ବିଶେଷ ପୋଷ୍ଟ ଉପରେ ଶୋଏବ ମଲିକ ଏବଂ ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ସ ଲଗାତାର କମେଣ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି |

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସାନିଆ ମିର୍ଜା ଏବଂ ଶୋଏବ ମଲିକଙ୍କ ବିବାହ ଏପ୍ରିଲ ୧୨ ତାରିଖ ୨୦୧୦ ମସିହାରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ହୋଇଥିଲା | ଦୁହେଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ପୁଅର ବାପାମା ହୋଇସାରିଛନ୍ତି | ସାନିଆ ଏବଂ ଶୋଏବଙ୍କର ଗୋଟିଏ ପୁଅ ଅଛି, ଯାହାର ନାମ ଇଜହାନ୍ ମିର୍ଜା ମଲିକ ଅଟେ | ସାନିଆ ମିର୍ଜା ଆଜିର ବିଶେଷ ଫଟୋ ସେୟାର କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, “ସୁଖ ଏବଂ ଦୁଃଖରେ, ଭଲ ଏବଂ ଖରାପ ସମୟରେ, ହାପି ଏନିଭରସି ମାଇଁ ମ୍ୟାନ … ତୁମକୁ ହଇରାଣ କରିବାପାଇଁ ଆହୁରି ଅନେକ ବର୍ଷ ୧୧ ତମ ବାର୍ଷିକୀ” |

୧୯୮୬ ମସିହାରେ ଭାରତରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ସାନିଆ ମିର୍ଜା ଦେଶର ଜଣେ ଜବରଦସ୍ତ ଟେନିସ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ପରିଚିତ | ସେ ୨୦୦୩ ରୁ ନେଇ ୨୦୧୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲଗାତାର ଏକ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ମହିଳା ଟେନିସ ସଂଘର ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ଏବଂ ଡବଲରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଭାରତୀୟ ଟେନିସ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଥିଲେ | ସାନିଆ ମିର୍ଜା ମାତ୍ର ୧୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସାରା ଦୁନିଆର ଟେନିସ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇପାରିଥିଲେ |

୨୦୦୬ ମସିହାରେ ତାଙ୍କୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ସମ୍ମାନ ପାଇଥିବା ସବୁ ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କଠାରୁ ସେ କନିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଥିଲେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ୨୦୦୬ ମସିହାରେ ତାଙ୍କୁ ଆମେରିକାରେ ବିଶ୍ୱ ଟେନିସ ସେଲିବ୍ରିଟିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ WTA ର ‘ମୋଷ୍ଟ ଇମ୍ପ୍ରେସିଭ ନ୍ୟୁ କମର ଆୱାର୍ଡ’ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା | ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଶୋଏବ ମଲିକ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ଟିମର କ୍ୟାପଟେନ ରହିଛନ୍ତି |

୧୯୯୯ ମସିହାରେ ପାକିସ୍ତାନ ତରଫରୁ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ କ୍ରିକେଟରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ଶୋଏବ ମଲିକ ନିଜ ଦେଶ ପାଇଁ ୩୫ ଟି ଟେଷ୍ଟ, ୨୮୭ ଟି ODI ଏବଂ ୧୧୬ ଟି -୨୦ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି | ଶୋଏବ ମଲିକଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ବହୁତ ଭଲ ରହିଛି | ସେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ୧୮୯୮ ରନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ODI ରେ ୭୫୩୪ ରନ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି | ODI ରେ ଶୋଏବ ମଲିକଙ୍କ ନାମରେ ୯ ଶତାବ୍ଦୀ ଏବଂ ୪୪ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ରହିଛି | ସେ ୧୧୬ ଟି-୨୦ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ୮ ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସମେତ ୨୩୩୫ ରନ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *