ସ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଦେଉଥିଲେ ଅଫିସ ପାଇଁ ଲଞ୍ଚ, କିନ୍ତୁ ସ୍ଵାମୀ ତାଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରି ଖାଉଥିଲା ଫାଷ୍ଟଫୁଡ ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ଘର-ଘର ମହିଳାମାନେ ସକାଳୁ ଉଠି ପିଲା ଏବଂ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପାଇଁ ରୋଷେଇ କରନ୍ତି। ଯାହାଫଳରେ ସେମାନେ ସ୍କୁଲ ଏବଂ ଅଫିସରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ସମୟରେ ଘରେ ତିଆରି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ଏପରି ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହା ବିଷୟରେ ଜାଣି ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ। ବାସ୍ତବରେ, ଜଣେ ପତ୍ନୀ ସେହି ସମୟରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେଯେ, ସେ ଯେଉଁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ରାନ୍ଧିକରି ଦିଅନ୍ତି, ସେ ତାହାକୁ ବିକ୍ରି କରି ଫାଷ୍ଟଫୁଡ ଖାଉଥିଲେ।

କାହାଣୀ କଣ ଅଟେ?:-

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ମହିଳା ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ କିଣିବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରୁଥିଲେ। ତେଣୁ ସେ ଘର ଖର୍ଚ୍ଚରେ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମହିଳା ଜଣକ ଅଫିସ ପାଇଁ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହାର ଦୁଇଟି ଲାଭ ଥିଲା। ଗୋଟିଏ, ସେ ବାହାର ଖାଇବାରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟରେ ତାଙ୍କ ସବୁବେଳେ ସୁସ୍ଥ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ମିଳିବ। ବାସ୍ତବରେ, ମହିଳା ଜଣକ ହିସାବ କରିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରତି ମାସରେ ୨୦୦ପାଉଣ୍ଡ (୨୦,୪୮୪ ଟଙ୍କା) କେବଳ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଥିଲେ।

ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସାଙ୍ଗ ଖୋଲିଦେଲେ ସବୁ ରହସ୍ୟ:-

ମହିଳା ଜଣକ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନରେ ସାଣ୍ଡୱିଚ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ତେବେ, ସ୍ୱାମୀ ଧୀରେ ଧୀରେ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ କହି ସାଣ୍ଡୱିଚ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ପେଟକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଉନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଏହି କାହାଣୀର ଶେଷ ସେତେବେଳେ ହୋଇଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଜଣେ ସହକର୍ମୀ ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଲେ। ପତ୍ନୀ କହିଥିଲେଯେ, ‘ଆମେ ଭୋଜନ ଟେବୁଲରେ ବସିଥିଲୁ। ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ସେହି ସାଣ୍ଡୱିଚ ନେଇଥିଲି ଯେଉଁଟା ମୁଁ ମୋ ସ୍ୱାମୀ ପାଇଁ ତିଆରି କରିଥିଲି। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏହା କେତେ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଅଟେ। ଏହାର ପ୍ରତିବଦଳରେ, ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ କହିଥିଲି। କିନ୍ତୁ ପରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏମାନଙ୍କର ମୂଲ୍ୟ ଟିକେ ଅଧିକ ଅଟେ।’

ସ୍ୱାମୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଏହି ଦଲିଲ…:-

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତିଯେ, ‘ମୁଁ ବହୁତ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଥିଲି। ତେଣୁ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଖୋଲାଖୋଲି ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରିବାକୁ କହିଲି। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ସାଣ୍ଡୱିଚ୍କୁ ସେ ଆମର ସହ-କର୍ମୀକୁ ବିକ୍ରି କରନ୍ତି ଏବଂ ତା’ପରେ ସେହି ଟଙ୍କା ସହିତ ନିଜେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଇଁ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟକୁ ଯାଆନ୍ତି। ମୁଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲି। ତେବେ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ମୋ ସ୍ୱାମୀ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗ ଚାଲିଗଲେ, ତାଙ୍କ ସହ ମୋର ବହୁତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇଥିଲା। ତା’ପରେ ସେ କହିଥିଲେଯେ, ଏଥିରେ କିଛି ଭୁଲ ନାହିଁ।

ବନ୍ଦ କରିଦେଲି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଦେବା…:-

ଏହି ସତ ମହିଳାଙ୍କ ମନକୁ ଖୋଲି ଦେଇଥିଲା। ତେବେ ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ କହିଥିଲେଯେ, ସେ ଆଉ ଅଫିସ ପାଇଁ ସାଣ୍ଡୱିଚ ତିଆରି କରିବେ ନାହିଁ। ତେବେ ସ୍ୱାମୀ କହିଥିଲେଯେ, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନରେ ସଞ୍ଚୟ ଟଙ୍କା ତୋ ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁନଥିଲେ। ଅନେକ ଲୋକ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଆଚରଣକୁ ବହୁତ ଅଦ୍ଭୁତ ମନେ କଲେ। ଯେତେବେଳେ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ସମଗ୍ର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆପଣ କ’ଣ କହିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି?

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *