ପୋଲିସ କବଳରେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ଅଜବ ପ୍ରକାରର ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗ, ମାଙ୍କଡକୁ ବ୍ୟବହାର କରି କରୁଥିଲେ ଲୁଟ, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

ସାରାଦେଶରେ ଦେଶରେ ଚୋ-ରି ଡ-କା-ୟ-ତି ମାମଲା କମ ହେବାର ନାଁ ଧରୁନାହିଁ | ସାଧାରଣତ ଚୋରମାନେ ଲୋକମାନଙ୍କଠାରୁ ଲୁ-ଟ କରିବାପାଇଁ ଛୁ-ରୀ କିମ୍ବା ବ-ନ୍ଧୁ-କ ଭଳି ଜିନିଷ ଦେଖାଇ ଡ଼ରାଇଥାନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଏପରି ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମାଙ୍କଡ଼ ଦେଖାଇ ଡରାଇ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଲୁ-ଟ କରୁଥିଲେ | କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ପୋ-ଲି-ସ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ଦୁଇଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଗି-ର-ଫ କରିଛି | ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ତୃତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଫେରାର ଅଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋ-ଲି-ସ ତାଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି |

ପୋ-ଲି-ସକୁ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ କିଛି ମାଙ୍କଡ ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି | ସେମାନେ ଏହି ମାଙ୍କଡମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ SOS କେନ୍ଦ୍ରକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛନ୍ତି | ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଗି-ର-ଫ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରି ଲୁ-ଟ ହୋଇଥିବା ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଖୋଜିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି |

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ମାଙ୍କଡର ବ୍ୟବହାର କରି ଲୋକଙ୍କୁ ଲୁଟ କରୁଥିବା ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଗତ କିଛି ଦିନ ଧରି ଦିଲ୍ଲୀରେ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଲୁଟ କରୁଥିଲେ | ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ମାଙ୍କଡ ଦେଖାଇ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଡ଼ରାଉଥିଲେ, ଧମକ ଦେଉଥିଲେ ଏବଂ ତା’ପରେ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଲୁ-ଟ କରି ପଳାଇ ଯାଉଥିଲେ | ଏହିପରି ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ମାଙ୍କଡ ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକମାନଙ୍କଠାରୁ ହଜାର ହଜାର ଟଙ୍କା ଏବଂ ଅନେକ ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ ଚୋ-ରି କରିଛନ୍ତି |

ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ଖୁଲାସା ସେତେବେଳେ ହେଲା, ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ-ଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ କିପରି ଦୁଇ ଜଣ ଲୋକ ମୋ ଉପରେ ମାଙ୍କଡ ଛାଡି ମୋ ଠାରୁ ୬ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଗଲେ | ପୋ-ଲି-ସ ମଧ୍ୟ ଗତ ଏକ ମାସ ଧରି ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଖୋଜୁଥିଲା | ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ କରିବାପରେ ପୋ-ଲି-ସ-କୁ ଏମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆହୁରି ସୂଚନା ମିଳିଗଲା |

ଯେତେବେଳେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଘଟଣା ଘଟିବାକୁ ଲାଗିଲା, ସେତେବେଳେ ପୋ-ଲି-ସ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବାପାଇଁ ପ୍ରେସର ପଡିଲା | ସେମାନେ ନିଜ ଯାଞ୍ଚ ମାଧ୍ୟମରେ ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ | ସେମାନେ ଡ଼-କା-ୟ-ତ-ମା-ନ-ଙ୍କ ଉପରେ ଅନେକ ଦିନ ଧରି ନଜର ରଖିବାକୁ ଲାଗିଲେ | ତା’ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପୋ-ଲି-ସ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଧରିନେଲା | ପୋଲିସକୁ ଏହି ଡ-କା-ୟ-ତ-ମା-ନଙ୍କ ସ୍ଥାନରୁ ଅନେକ ମାଙ୍କଡ ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ  ବିଭିନ୍ନ ଧାରା ଅଧୀନରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାରେ ଲାଗିଛି |

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ମାମଲା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି | ସମସ୍ତେ ଚୋରମାନଙ୍କୁ ନିନ୍ଦା କରୁଛନ୍ତି | ସମସ୍ତେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ଏହିପରି ଚୋ-ରି କରିବାପାଇଁ ମାଙ୍କଡର ବ୍ୟବହାର କରିବା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଭୁଲ ଅଟେ | ଏହା ପଶୁମାନଙ୍କର ଅଧିକାରର ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଟେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *