ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଭୟ କରିଥାନ୍ତି ରିକି ପୋଣ୍ଟିଙ୍ଗ, ଦୁନିଆ ସାମ୍ନାରେ କହିଲେ – ସେ ମୋତେ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇଦେବେ,ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ପାଇଁ ଏମିତି କହିଲେ

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ କ୍ୟାପଟେନ ରିକି ପୋଣ୍ଟିଙ୍ଗ ଆଇପିଏଲରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲର କୋଚ ଅଟନ୍ତି | ତିନି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଟିମର ଜବରଦସ୍ତ ଉନ୍ନତି ଘଟିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ୨୦୨୦ ମସିହାରେ ତ ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା | ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶ ସିଜିନର ଆରମ୍ଭ ମଧ୍ୟ ଧମାକାଦାର ଥିଲା | ମୁମ୍ବାଇର ୱାନକେଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ତିନିଥର ଚାମ୍ପିୟନ ଟିମ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଅଭିଯାନକୁ ଆରମ୍ଭ କଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଖୁବ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି |

ବାସ୍ତବରେ, ୨୦୦୭ ମସିହାରେ ଆସିଥିବା ଫିଲ୍ମ ଚକ ଦେ! ଇଣ୍ଡିଆରେ ଶାହରୁଖ ଖାନ କୋଚ କବୀର ଖାନଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଦେଖା ଦେଇଥିଲେ | ଖେଳାଳିରୁ କୋଚ ହୋଇଥିବା କବୀର ଖାନ ଦାଢ଼ି ରଖୁଥିଲେ ଏବଂ ନିଜର ଜବରଦସ୍ତ ଷ୍ଟାଇଲରେ ଟିମର ମନୋବଳକୁ ବଢା଼ଉଥିଲେ | ଏହିପରି କିଛି ଭିଡିଓ ପୋଣ୍ଟିଙ୍ଗଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି, ସେବେଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆଇପିଏଲର କବୀର ଖାନ ବୋଲି କୁହାଗଲା | ଏପରି ଭିଡିଓ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀର ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରୁ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ହେଡ଼ କୋଚ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ନିଜର ମନର କଥା କହିଛନ୍ତି |

ଭିଡିଓରେ ଯେତେବେଳେ ପୋଣ୍ଟିଙ୍ଗଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଯେ କଣ ସେ ମଧ୍ୟ କବୀର ଖାନଙ୍କ ଭଳି ଦାଢ଼ି ରଖିବେ, ସେତେବେଳେ ପୋଣ୍ଟିଙ୍ଗ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏକ ରୀତିନୀତି ଅଟେ, ଯାହାକୁ ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳ ପୂର୍ବରୁ ସଠିକ ଭାବରେ ପାଳନ କରିଥାନ୍ତି | ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ସେ କ୍ଲିନ ସେଭ ହୁଅନ୍ତି | ଥଟ୍ଟା କରି କରି ପୋଣ୍ଟିଙ୍ଗ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଦେଇଥିଲେ ଯେ ଯଦି ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କୁ ଏହିପରି ଭାବେ ଦେଖିଦେବେ, ତେବେ ସେ ଛାଡପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଦେଇ ଦେଇପାରନ୍ତି | ମୁଁ ଆଗାମୀ ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସେଭ କରିବି | ମୁଁ ଜାଣେନାହିଁ ଯେ ଆପଣମାନେ ଏହା ଉପରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିଛନ୍ତି କି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳର ପୂର୍ବ ରାତିରେ କ୍ଲିନ ସେଭ କରିଥାଏ |’

ରିକି ପୋଣ୍ଟିଙ୍ଗଙ୍କ କୋଚ ହେବାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ବର୍ଷ ହିଁ ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ଲେ ଅଫ ପାଇଁ କ୍ୱାଲିଫାଇ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲା | ପରବର୍ତ୍ତୀ ସିଜିନରେ ଅର୍ଥାତ ୨୦୨୦ ରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଫାଇନାଲ ଖେଳିଲା | ଏଥର ଟିମର ନିୟମିତ କ୍ୟାପଟେନ ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଯୁବ ୱିକେଟକିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି | ଆୟରଙ୍କ କାନ୍ଧ ଫ୍ୟାକଚର ହୋଇଥିବା କାରଣରୁ ଦୁଇ-ତିନି ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ପଡ଼ିଆ ବାହାରେ ହିଁ ରହିବେ, ନିକଟରେ ତାଙ୍କର ସର୍ଜରୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *