ଡେଭିଡ ୱାର୍ନରଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇଲେ ଶିଖର ଧାୱନ, ସୃଷ୍ଟି କଲେ ଏହି ରେ-କ-ର୍ଡ

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସଙ୍କ ବି-ରୁ-ଦ୍ଧରେ ଆଇପିଏଲର ଦ୍ଵିତୀୟ ମୁକାବିଲାରେ ଦିଲ୍ଲୀର ସଲାମୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସାନଡାର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଛନ୍ତି। ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ମିଳିଥିବା ୧୮୯ରନର ଲକ୍ଷକୁ ପିଛା କରି ଦିଲ୍ଲୀ ଆରମ୍ଭରେ ବହୁତ ଭଲ ଖେଳିଲା ଓ ଶିଖର ଧାୱନ ଓ ପୃଥ୍ବୀ ଶୋ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ ପାଇଁ ୧୩୮ରନର ପାର୍ଟନରସିପ କରିଲେ। ଏହି ପାର୍ଟନରସିପରେ ଚେନ୍ନାଇର ବୋଲରଙ୍କୁ ପଡିଆର ଚାରି ପାଖରେ ପିଟିଲେ। ଏହି ଦୁଇଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଦିଲ୍ଲୀ ଚେନ୍ନାଇ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏହି ପ୍ରଥମ ମ୍ଯାଚକୁ ୭ୱିକେଟରେ ଜିତି ପାରିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହି ମ୍ଯାଚରେ ଶିଖର ଧାୱନ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ କରିଲେ ଓ ନିଜ ନାମରେ କିଛି ରେ-କ-ର୍ଡ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ କରିଲେ।

ଧାୱନ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ ବି-ରୁ-ଦ୍ଧରେ ୮୫ରନର ଏକ ଇନିଙ୍ଗ୍ସ ଖେଳିଲେ। ଏହି ଇନିଙ୍ଗ୍ସରେ ଶିଖର ଧାୱନ ୧୦ଟି ଚୌକା ଓ ୨ଟି ଛକା ପି-ଟିଥି-ଲେ। ଧାୱନ ନିଜର ଏହି ଇନିଙ୍ଗ୍ସ ସହିତ ଆଇପିଏଲର ତୃତୀୟ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ରନ କରିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ହୋଇଗଲେ। ଧାୱନ ଏହି ମା-ମ-ଲାରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଅଧିନାୟକ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନରଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇଦେଲ। ଧାୱନଙ୍କର ଆଇପିଏଲରେ ୫୨୮୨ ରନ ହୋଇଗଲା।

Google

ଆଇପିଏଲରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ କରିଥିବା ଖେଳାଳି:-

୫୯୧୧- ବିରାଟ କୋହଲୀ

୫୪୨୨ – ସୁରେଶ ରାଇନା

୫୨୮୨ – ଶିଖର ଧାୱନ

୫୨୫୪ – ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର

୫୨୪୯ – ରୋହିତ ଶର୍ମା

ଏହା ସହିତ ଧାୱନ ନିଜ ନାମର ଏକ ବଡ ରେ-କ-ର୍ଡ କରିଛନ୍ତି। ଧାୱନ ୮୫ରନର ଏକ ଇନିଙ୍ଗ୍ସ ସମୟରେ ଚେନ୍ନାଇର ବୋଲରଙ୍କ ବି-ରୁ-ଦ୍ଧରେ ୧୦ଟି ଚୌକା ପି-ଟିଛ-ନ୍ତି ଏହା ସହିତ ସେ ଆଇପିଏଲରେ ୬୦୧ଟି ଚୌକା ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି। ଏମିତି କରିବା ଭଳି ଆଇପିଏଲରେ ପ୍ରଥମ ଖେଳାଳି ହୋଇଗଲେ।

Google

ଆଇପିଏଲରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଚୌକା ପି-ଟିଥି-ବା ଖେଳାଳି

୬୦୧- ଶିଖର ଧାୱନ

୫୧୦ – ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର

୫୦୭ – ବିରାଟ କୋହଲୀ

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *