ଏହି ପିଲାର ବୟସ ୧୦ ବର୍ଷ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରତି ମାସରେ କରିଥାଏ ୧୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର,ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଥାଏ

ଡିଜିଟାଲ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଆଜିର ଯୁଗରେ ଏତେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଯାଇଛି ଯେ ଅନେକ ଉପାୟରେ ଏହି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପାରମ୍ପାରିକ କ୍ୟାରିଅରକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛି | ଏହାର ଉଦାହରଣ ରିଆନ କାଜୀ ଅଟନ୍ତି | ମାତ୍ର ୧୦ ବର୍ଷର ଏହି ପିଲା କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ନିଜର ଡିଜିଟାଲ କ୍ୟାରିଅର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଆଜି ସେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ମାଲିକ ଅଟେ |

୨୦୧୫ ମସିହାରେ ରିଆନ କାଜୀ ନିଜର ୟୁଟ୍ୟୁବ କ୍ୟାରିଅର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ରିଆନ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଖେଳନାର ରିଭ୍ୟୁର ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ସେ ଏହି ରିଭ୍ୟୁକୁ ଦେଖି ନିଜ ମାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ସବୁ ପିଲା ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ ଏଠାରେ କ’ଣ କରୁଛି ? ଏହା ପରେ ହିଁ ଏହି ପିଲାର ଡିଜିଟାଲ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା |

ଆମେରିକାର ଟ୍ୟାକସାସରେ ରହୁଥିବା ରିଆନଙ୍କ ଭିଡିଓ ରିଭ୍ୟୁର ପଦ୍ଧତି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ଲାଗିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଫ୍ୟାନ ଯଥେଷ୍ଟ ବଢିବାକୁ ଲାଗିଲେ | ରିଆନଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା ତିନି ବର୍ଷ ପରେ ଚରମ ସୀମାରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଥିଲା ​​ଏବଂ ସେ ୨୦୧୮, ୨୦୧୯ ଏବଂ ୨୦୨୦ ମସିହାରେ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରୁଥିବା ୟୁଟ୍ୟୁବର ଥିଲେ |

ରିଆନ କାଜୀ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଖେଳନା ଏବଂ ଗେମକୁ ଅନବକ୍ସ କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏଗୁଡ଼ିକୁ ରିଭ୍ୟୁ କରିଥାନ୍ତି | ସେ ଗତ ବର୍ଷ କେବଳ ୟୁଟ୍ୟୁବରୁ ୨୯.୫ ମିଲିୟନ ଡଲାର ଅର୍ଥାତ ପ୍ରାୟ ୨୨୧ କୋଟି ରୋଜଗାର କରିସାରିଛନ୍ତି | ଅର୍ଥାତ ସେ କେବଳ ୟୁଟ୍ୟୁବରୁ ପ୍ରତି ମାସରେ ପ୍ରାୟ ୧୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି |

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ୱାର୍ଲ୍ଡ ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ ଟୟ ଆଣ୍ଡ କ୍ଲୋଥିଙ୍ଗ ମାଧ୍ୟମରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପିଲା ୨୦୦ ମିଲିୟନ ଡଲାରର ରୋଜଗାର କରିଥିଲା ​​| ନିଜର ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲ ସହିତ ରିଆନ ପୋଷାକ ଏବଂ ଖେଳନା ସହ ଜଡିତ ଅନେକ ଡିଲ ମଧ୍ୟ ସାଇନ କରିବାକୁ ଲାଗିଛନ୍ତି |

ରିଆନଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଉପନାମ ଗୁଆନ ଅଟେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଅନଲାଇନ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଦେଖି ତାଙ୍କ ପରିବାର ତାଙ୍କ ଉପନାମକୁ କାଜି ରଖିଛନ୍ତି | ରିଆନଙ୍କ ପରିବାର ୯ ଟି ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲ ଚଳାନ୍ତି | ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ରିଆନ ୱାର୍ଲ୍ଡ ନାମକ ଚ୍ୟାନେଲ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଟେ | ଏହି ଚ୍ୟାନେଲରେ ୪୦ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ସବସକ୍ରାଇବର ଅଛନ୍ତି |

ରିଆନ କାଜୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ବ୍ରାଣ୍ଡରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି | ସେ ଏକ ମଲ୍ଟି ମିଲିୟନ ଡଲାରର ଟିଭି ଧାରାବାହିକ ନିକେଲୋଡିଏନ ସହିତ ମଧ୍ୟ ସାଇନ କରିଛନ୍ତି | ସାରା ଦୁନିଆରେ ଅନେକ ପିଲା ବିଶେଷ ଭାବରେ ରିଆନଙ୍କୁ ସ୍କ୍ରିନରେ ଦେଖିବାପାଇଁ ତାଙ୍କର କଣ୍ଟେଣ୍ଟ ଦେଖନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭିଡିଓ ଉପରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଭ୍ୟୁ ରହିଥାଏ |

ରିଆନଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଭିଡିଓକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୨ ବିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଦେଖିଛନ୍ତି | ଏହି ଭିଡିଓ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଇତିହାସର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୫୦ ଟି ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଅଟେ |

ରିୟାନଙ୍କୁ ନିଜ ପରିବାରରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ମିଳିଥାଏ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଏକ ଶିଶୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଭାବରେ ନିଜେ ନିଜକୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କରିବାରେ ସଫଳ ହେଉଛନ୍ତି | ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ପ୍ରଭାବଶାଳୀମାନଙ୍କ ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଶିଶୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ମଧ୍ୟ ଲୋକପ୍ରିୟ ହେଉଛନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *