କରୋନାକୁ ନେଇ ହେଉଥିଲା ଜୁମ ମିଟିଂ, ନେତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବିନା କପଡାରେ ଆସି ଛିଡା ହୋଇଗଲେ ପଛରେ,ତା ପରେ …ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା

କରୋନା ଭାଇରସ କାରଣରୁ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଧିକାଂଶ ଶ୍ରମିକମାନେ ଘରେ ରହି କାମ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ନେତାଙ୍କ ସଭାଗୁଡ଼ିକ ଜୁମ ଏପ ମାଧ୍ୟରେ ଅନଲାଇନରେ କରାଯାଉଛି। ଜୁମ ମିଟିଂ ସମୟରେ, ଏପରି ଅନେକ ଘ-ଟ-ଣା ଘଟିଛି ଯାହା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଲ-ଜ୍ଜ୍ୟାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।

ଏଭଳି ଏକ ଘ-ଟ-ଣା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯେତେବେଳେ କରୋନା ବଢୁଥିବା ସଂକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ଚାଲିଥିବା ବୈଠକ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ନେତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବିନା ପୋଷାକରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପଛରେ ଠିଆ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ବୈଠକରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ବାକି ନେତା ଓ ସାଂସଦମାନେ ସେହି ନେତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେଯେ, ଆପଣଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସ୍କ୍ରିନରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବିନା ପୋଷାକରେ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ବହୁତ ଲ-ଜ୍ଜ୍ୟା ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ।

ବାସ୍ତବରେ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରରେ ୨୩ ପାରମ୍ପାରିକ ନେତାଙ୍କ ସଂଗଠନ ନ୍ୟାସନାଲ ହାଉସ ଅଫ ପାରମ୍ପାରିକ ଲିଡର ସଦସ୍ୟ Xolile Ndevu ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏକ ବୈଠକରେ ପୂର୍ବ କେପଟାଉନରେ କରୋନା ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିଲେ। Xolile Ndevu କହୁଥିଲେଯେ, କିପରି ପୂର୍ବୀ କେପଟାଉନରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହ ମିଶି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ, ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ହଠାତ ବିନା ପୋଷାକରେ ତାଙ୍କ ପଛରେ ଦେଖା ଦେଇଥିଲେ।

Google

ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ସଭାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଜଣେ ନେତା ଅଟକାଇଥିଲେ, ଆପଣଙ୍କ ପଛରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ମହିଳା ଠିକ ଭାବରେ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ନାହାଁନ୍ତି। ଆମେ ସବୁକିଛି ଦେଖି ପାରୁଛୁ। ଆପଣ ସଭାରେ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି କଣ ତାଙ୍କୁ କହି ନାହାଁନ୍ତି କି? ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ଅଟେ ଯାହା ଆମେ ଦେଖୁଛୁ।

ଯେତେବେଳେ Xolile Ndevu ଏହା ଅନୁଭବ କଲେ, ତୋ ସେ ନିଜ ମୁହଁକୁ ହାତରେ ଢାଙ୍କି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ କ୍ଷମା ମାଗିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ସେ କହିଥିଲେଯେ, ମୁଁ ବହୁତ ଦୁଃଖିତ ଅଟେ। ମୁଁ କ୍ୟାମେରା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଥିଲି ଏବଂ ମୁଁ ପଛକୁ ଚାହିଁ ନଥିଲି, ମୁଁ ବହୁତ ଲ-ଜ୍ଜି-ତ ଅଟେ।

ପରଦିନ ସେ ଏହା ଉପରେ ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଜାରି କରି କହିଛନ୍ତିଯେ, ଏହି ଜୁମ ଟେକନିକ ଆମ ପାଇଁ ନୂଆ ଅଟେ ଏବଂ ଆମକୁ କେବେବି ପ୍ରଶିକ୍ଷିତ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଆମ ଘରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ନୂଆ, ତେଣୁ ଆମେ ଏହାକୁ ଶିଖି ଗୋପନୀୟତା ରଖିପାରିବା।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *