ଡାକ୍ତରଙ୍କ କମାଲ : ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗି ସାରିଥିଲା ଭ-ୟଙ୍କ-ର ନି-ଆଁ, ତଥାପି ମଧ୍ୟ ରୋଗୀର ସର୍ଜରୀ କରୁଥିଲେ ଡାକ୍ତର,ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଖବର

ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ଭଗବାନଙ୍କର ରୂପ ଏହିପରି ମିଳିନାହିଁ | ରୁଷରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ନି-ଆଁ ମଧ୍ୟରେ ଅପରେସନ କରି ରୋଗୀକୁ ବଞ୍ଚାଇଲେ | ଏସବୁ ସେତେବେଳେ ହେଲା, ଯେତେବେଳେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଟିମ ଓପନ-ହାର୍ଟ ସର୍ଜରୀ କରୁଥିଲେ, ସେହି ସମୟରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ନି-ଆଁ ଲାଗିଗଲା |

ରି-ପୋ-ର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଘ-ଟ-ଣା ରୁଷର ସୁଦୂର ପୂର୍ବୀ ସହର ବ୍ଲାଗୋଭେଶେନ୍ସ୍କର ଅଟେ | ଯେଉଁ ସମୟରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କର ଟିମ ଜଣେ ରୋଗୀର ଓପନ-ହାର୍ଟ ସର୍ଜରୀ କରୁଥିଲେ, ସେହି ସମୟରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ନି-ଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା | ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତରମାନେ ଅପରେସନ ଜା-ରି ରଖିଲେ ଏବଂ ରୋଗୀର ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇଦେଲେ |

Google

ରୁଷର ଏମର୍ଜେନ୍ସି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏହି ମା-ମ-ଲା ବିଷୟରେ ଏକ ବ-ୟା-ନ ଜା-ରି କରି କହିଛି ଯେ ଆଠ ଜଣ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ନର୍ସଙ୍କ ଏକ ଟିମ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଏକ ସୁ-ରକ୍ଷି-ତ ସ୍ଥାନକୁ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମେ ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ପରିଶ୍ରମ କରି ଏହି ଅପରେସନକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ କଲେ | ଡାକ୍ତରମାନେ ରୋଗୀକୁ ସେଠାରେ ଛାଡି ଦେଇ ବାହାରକୁ ଯାଇ ପାରିଥାନ୍ତେ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ କେବଳ ରୋଗୀର ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇ ନଥିଲେ ବରଂ ଅପରେସନକୁ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ପୂର୍ବକ ସମ୍ପୂର୍ଣ କରିଥିଲେ |

ରୋଗୀର ଅପରେସନ କରିଥିବା ସର୍ଜନ ଭ୍ୟାଲେଣ୍ଟିଂ ଫିଲାଟୋବନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମ ପାଖରେ କୌଣସି ଅପସନ ନଥିଲା ଏବଂ ଆମକୁ ରୋଗୀର ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାର ଥିଲା | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ହାର୍ଟ-ବାଇପାସ ଅପରେସନ ଥିଲା | ଅପରେସନ ସଫଳ ହେବାପରେ ରୋଗୀକୁ ଅନ୍ୟ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ସିଫ୍ଟ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା |

ଠିକ ଏହି ସମୟରେ ଦମକଳ କର୍ମଚାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଥିଲେ | ଦୁଇ ଘଣ୍ଟାର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ସେମାନେ ହସ୍ପିଟାଲର ଉପର ଫ୍ଲୋରରେ ଲାଗିଥିବା ଭୀଷଣ ନି-ଆଁକୁ ଲି-ଭା-ଇ ପାରିଥିଲେ | ଏହି ଘ-ଟ-ଣାର ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ଭାଇରଲ ହେଉଛି | ଭିଡିଓରେ ହସ୍ପିଟାଲର ଉପର ଫ୍ଲୋରରୁ ନି-ଆଁ ବହୁତ ଉଚ୍ଚକୁ ଉଠୁଥିବାର ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଉଛି | ତେବେ ଦମକଳ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସାହାସିକତା ଦେଖାଇ ଏହି ନି-ଆଁକୁ ହସ୍ପିଟାଲର ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନକୁ ବ୍ୟାପିବାରେ ରୋକି ପାରିଥିଲେ |

Google

ଏମର୍ଜେନ୍ସି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଅପରେସନ ଶେଷ ହେବାପରେ ରୋଗୀକୁ ଅନ୍ୟ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ସିଫ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହାସହିତ ୧୨୮ ଜଣ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ତୁରନ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲ ଭିତରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା | ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ଯେଉଁ କ୍ଲିନିକରୁ ନି-ଆଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି, ତାହା ବହୁତ ପୁରୁଣା ବିଲଡିଂ ଅଟେ, ତାହାକୁ ୧୯୦୭ ମସିହାରେ ତିଆରି କରାଯାଇଥିଲା | ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ନିଆଁ କଥା ଛାତରୁ ବିଜୁଳି ପରି ବ୍ୟାପିଯାଇଥିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସୁ-ରକ୍ଷି-ତ ଭାବରେ ର-କ୍ଷା କରାଯାଇଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *