ATM Cash Withdrawal ସୁବିଧା : ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ବିନା ATM କାର୍ଡରେ ଏଟିଏମରୁ ବାହାର କରିପାରିବେ ଟଙ୍କା, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

ଏଟିଏମରୁ ଟଙ୍କା ବାହାର କରିବାପାଇଁ ଡେବିଟ କାର୍ଡର ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼ିବନାହିଁ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଆପଣ ଗୁଗୁଲ ପେ ଏବଂ ଏଟିଏମ ଭଳି ୟୁପିଆଇ ଆପ ମାଧ୍ୟମରେ ମଧ୍ୟ ଏଟିଏମରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇପାରିବେ | ଏଟିଏମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିବା କମ୍ପାନୀ ଏନସିଆର କର୍ପୋରେସନ ୟୁପିଆଇ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଆଧାରିତ ପ୍ରଥମ ଇଣ୍ଟରଅପରେଭାଲ କାର୍ଡଲେସ କ୍ୟାସ ଉଠାଣ ସମାଧାନ ଉପସ୍ଥାପନା କରିଛି |

ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ ୟୁପିଆଇ ଆପ ମାଧ୍ୟମରେ କ୍ୟୁଆର କୋଡ଼କୁ ସ୍କାନ କରି ଆପଣ ଏଟିଏମରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇପାରିବେ | ଏହି ଖାସ ସୁବିଧା ଦେଉଥିବା ଏଟିଏମକୁ ଇନଷ୍ଟଲ କରିବାପାଇଁ ସିଟି ୟୁନିୟନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏନସିଆର କର୍ପୋରେସନ ସହିତ ବନ୍ଧା ହୋଇଛି | ବ୍ୟାଙ୍କ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧,୫୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଏଟିଏମକୁ ଏହି ସୁବିଧାପାଇଁ ଅପଗ୍ରେଡ଼ କରିଛି | ଏହାବ୍ୟତୀତ, କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ଶୀଘ୍ର ଏହାକୁ ଅପଗ୍ରେଡ଼ କରିବାର କାମ ଚାଲୁଛି |

Google

ଗୋଟିଏ ଥରରେ କେବଳ ୫,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଉଠାଇପାରିବେ :-

ସିଟି ୟୁନିୟନ ବ୍ୟାଙ୍କର ପ୍ରବନ୍ଧ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏନ କାମକୋଡ଼ି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଆଇସିସିଡବ୍ଲ୍ୟୁ ସମାଧାନ ଦେବାପାଇଁ ଏନସିଆର କର୍ପୋରେସନ ସହିତ ସହଭାଗୀ କରିଛୁ | ଏହା ଆମକୁ ଆମର ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପିଢ଼ିର ସମାଧାନ ଦେବାରେ ସକ୍ଷମ କରିବ

ଏହାଦ୍ୱାରା ଆମର ଏଟିଏମରେ ୟୁପିଆଇ କ୍ୟୁଆର କୋଡ଼ର ବ୍ୟବହାର କରି ନଗଦ ଟଙ୍କା ଉଠାଇପାରିବେ | ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଏହି ସୁବିଧା ଅଧୀନରେ ଏଟିଏମରୁ ଗୋଟେ ଥରରେ କେବଳ ୫,୦୦୦ ଟଙ୍କା ହିଁ ଉଠାଇପାରିବେ |

କାର୍ଡ ସ୍ୱାଇପ ଆବଶ୍ୟକ ନୁହେଁ, ବଢିବ ସୁ-ର-କ୍ଷା :-

ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସୁବିଧା ଦ୍ୱାରା ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ବଢିବ, କାରଣ ଏଥିରେ କ୍ୟୁଆର କୋଡ କପି କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦିଆଯାଇଥିବା ସବୁଠାରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ସୁବିଧା ଅଟେ, କାରଣ ଏଥିରେ ଟଙ୍କା ଉଠାଣପାଇଁ ସାଙ୍ଗରେ କାର୍ଡ ନେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ଏବଂ ସ୍ୱାଇପ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ | ଏହା ସହିତ କାର୍ଡ କ୍ଲୋନ କରି ଖାତାରୁ ରାଶି ଉଠାଇବାର ଚିନ୍ତା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଯିବ |

Google

ଏପରି କରିପାରିବେ ଟଙ୍କା ଉଠାଣ :-

– ସର୍ବପ୍ରଥମେ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନରେ ଭୀମ,ପେଟିଏମ,ଗୁଗୁଲ ପେ,ଫୋନ ପେ,ଆମାଜନରେ କୌଣସି ଗୋଟିଏ ୟୁପିଆଇ ଆପକୁ ଡାଉନଲୋଡ଼ କରିବାକୁ ପଡିବ |

– ତା’ପରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଲିଙ୍କ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଏହାପରେ ଏଟିଏମ ସ୍କ୍ରିନ ଉପରେ ଦେଖାଯାଉଥିବା କ୍ୟୁଆର କୋଡ଼କୁ ସ୍କାନ କରିବାକୁ ପଡିବ |

– ସ୍କାନିଂ ପୁରା ହେବାପରେ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଉଠାଣ ରାଶି ଦେଇ ପ୍ରୋସିଡ଼ ବଟନ ଉପରେ କ୍ଲିକ କରିବାକୁ ପଡିବ |

– ଏହାପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ୪ କିମ୍ବା ୬ ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ୟୁପିଆଇ ପିନ ନମ୍ବର ଦେବାକୁ ପଡିବ |

– ୟୁପିଆଇ ପିନ ଦେବାପରେ ଏଟିଏମରୁ କ୍ୟାସ ମିଳିଯିବ |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *