ରେଲୱେର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି : ବର୍ତ୍ତମାନ ଯାତ୍ରୀମାନେ ରାତିରେ ଚାର୍ଜ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ମୋବାଇଲ-ଲାପଟପ,ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ

ରେଳ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଖରାପ ଖବର ଅଛି | ୱେଷ୍ଟର୍ନ ଜୋନର ଟ୍ରେନଗୁଡିକରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାତିରେ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଚାର୍ଜିଂ ପଏଣ୍ଟ ସୁବିଧା ମିଳିବ ନାହିଁ | ରାତି ୧୧ ଟାରୁ ସକାଳ ୫ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାର୍ଜିଂ ପଏଣ୍ଟରେ ବିଦ୍ୟୁତ ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ ରହିବ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ରାତିରେ ନିଜର ମୋବାଇଲ କିମ୍ବା ଲାପଟପ ଚାର୍ଜ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ଟ୍ରେନଗୁଡିକରେରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ଘଟଣାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଇଣ୍ଡିଆନ ରେଲୱେର ୱେଷ୍ଟର୍ନ ଜୋନ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି |

କମ ହେବ ନିଆଁ ଲାଗୁଥିବା ଘଟଣା :-

ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦ୍ୱାରା ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ରେଳ ଯାତ୍ରୀ ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ | ଏହି ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ରାତିରେ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ମୋବାଇଲ ଚୋରି ଭଳି ଘଟଣା ଘଟିବ ନାହିଁ | ଏହାସହିତ ଓଭର ଚାର୍ଜିଂ କାରଣରୁ ମୋବାଇଲ ବ୍ଲାଷ୍ଟ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଯିବ |

ଚାର୍ଜିଂ ସକେଟ କାରଣରୁ ଟ୍ରେନରେ ଲାଗିଲା ନି-ଆଁ :-

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୩ ତାରିଖରେ ଦିଲ୍ଲୀ-ଦେହରାଡୁନ ଶତାବ୍ଦୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା | ନିଆଁ ଗୋଟିଏ କୋଚରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଏବଂ ଦେଖୁ ଦେଖୁ ୭ ଟି କୋଚ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାପିଗଲା | ଖୁସିର କଥା ଯେ ନିଆଁ କାରଣରୁ କୌଣସି ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ କୌଣସି କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚିନଥିଲା ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିରାପଦରେ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ଘଟଣା ପରେ ରେଲୱେ ଗୋଟିଏ ଯାଞ୍ଚ କମିଟି ଗଠନ କରିଥିଲା, ​​ଯେଉଁଥିରେ ଏହି କଥା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଯେ ଚାର୍ଜିଂ ସକେଟ କାରଣରୁ ରେଳ ଡବାରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବ |

୨୦୧୪ ରେ ଜାରି ହୋଇଥିଲା ପରାମର୍ଶ :-

ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ଘଟଣା ପରେ ୱେଷ୍ଟର୍ନ ଜୋନ କହିଛି ଯେ ସେ ୨୦୧୪ ରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ପରାମର୍ଶକୁ କଡାକଡି ଭାବରେ ପାଳନ କରିବ | ବାସ୍ତବରେ, ରେଲୱେ ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ସମସ୍ତ ଜୋନକୁ ଏକ ପରାମର୍ଶ ଜାରି କରିଥିଲା ଯେ ସେ ରାତି ୧୧ଟାରୁ ସକାଳ ୫ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚେଷ୍ଟା କରୁ ଯେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ମୋବାଇଲ ଚାର୍ଜ ନକରନ୍ତୁ | ଏହା ଦ୍ୱାରା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଅସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ନିଆଁ ଲାଗିଯିବା ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *