ଝିଅ ସାଙ୍ଗକୁ ହୃ-ଦ-ୟ ଦେଇ ବସିଲା ୨୦ ବର୍ଷର ଝିଅ,ତା’ପରେ ଘରୁ ଫେ-ରା-ର ଏବଂ ତା’ପରେ …ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ସାଗରରୁ ଏକ ନିଆରା ପ୍ରେ-ମ କାହାଣୀ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଏଠାରେ କୋଚିଂରେ ପଢ଼ୁଥିବା ଗୋଟେ ଝିଅ ନିଜ ସାଙ୍ଗ ଝିଅ ସହିତ ପ-ଳା-ଇ-ଗ-ଲା | ସାଧାରଣତଃ ଦେଖାଯାଇଥାଏ ଯେ ପ୍ରେ-ମରେ ପଡି ଝିଅ କୌଣସି ପୁଅ ସହିତ ପ-ଳା-ଇ ଯାଇଥାଏ | କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ତ ଜଣେ ଝିଅକୁ ଅନ୍ୟ ଝିଅ ସହିତ ପ୍ରେ-ମ ହୋଇଗଲା ଏବଂ ଦୁହେଁ ପ-ଳା-ଇ-ଗଲେ |

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସ-ମଲି-ଙ୍ଗୀ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ମଧ୍ୟ ଅଛି | ଝିଅଟି ତିନିଦିନ ଧରି ନି-ଖୋ-ଜ ଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପରେ ପୋ-ଲି-ସ ତାଙ୍କୁ ଖୋ-ଜି ବାହାର କରିଥିଲେ | ଝିଅଟିର ବୟସ ୨୦ ବର୍ଷ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି | ସେ ସିଭିଲ ଲା-ଇ-ନ ସଞ୍ଜୟ ନଗରରେ ରୁହନ୍ତି | ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ ତାରିଖରେ ସେ କୋଚିଂ ପାଠପଢା କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ଫେ-ରିନ-ଥିଲେ | ଯେତେବେଳେ ପରିବାର ଲୋକେ ଖୋ-ଜି-ବା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ମିଳିନଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ସିଭିଲ ଲା-ଇ-ନ ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେ-ସ-ନରେ ଏକ ନି-ଖୋ-ଜ ରି-ପୋ-ର୍ଟ ଦା-ଖ-ଲ କରିଥିଲେ |

ତା’ପରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଦୁଇ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଝିଅଟିର ସ-ନ୍ଧା-ନ ମିଳିନଥିଲା | ଏହା ପରେ ଝିଅର ପରିବାର ଲୋକେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୪ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନରେ ଏସପି ଅଫିସରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଏବଂ ଝିଅଟିର ସାଙ୍ଗ ଉପରେ ଅ-ପ-ହ-ର-ଣ କରିଥିବା ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ କରିଥିଲେ | ପରିବାରର ନିବେଦନ ପରେ ପୋ-ଲି-ସ ପୁଣି ଥରେ ଝିଅଟିକୁ ଖୋ-ଜି-ଥି-ଲା ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ତାକୁ ଖୋ-ଜି ବାହାର କରିଥିଲା | ଝିଅଟି ସୁ-ରକ୍ଷି-ତ ଥିବା ଅ-ବ-ସ୍ଥାରେ ମିଳିଲା | ପୋ-ଲି-ସର ଯା-ଞ୍ଚରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ତାଙ୍କର ଖୋରିର ଜଣେ ଝିଅ ସହିତ ସ-ମଲି-ଙ୍ଗୀ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ରହିଛି | ଏହି ଦୁଇଜଣ ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ ହିଁ ଘରୁ ପ-ଳା-ଇ ଯାଇଥିଲେ |

ନି-ଖୋ-ଜ ହୋଇଥିବା ଝିଅର ବାପା କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଦୁଇ ଦିନ ହେବ ନି-ଖୋ-ଜ ଥିଲେ | ତାଙ୍କର କୋଚିଂ ସାଙ୍ଗ ହିଁ ତାଙ୍କୁ ନେଇ ପ-ଳା-ଇ ଯାଇଛନ୍ତି | ସେହିପରି ଝିଅର ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏସପି ସା-ହେ-ବ ଯା-ଞ୍ଚ କରିବାକୁ କହୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୋ-ଲି-ସ-ଠାରୁ କୌଣସି ସହାୟତା ମିଳିନାହିଁ | ଆ-ଡିସ-ନାଲ ଏସପି ବିକ୍ରମ କୁଶୱା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଝିଅକୁ ଉ-ଦ୍ଧା-ର କରାଯାଇ ତାଙ୍କୁ ପଚ-ରାଉ-ଚରା କରାଯାଉଛି | ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କ ବ-ୟା-ନ ପରେ ହିଁ ଉଚିତ କା-ର୍ଯ୍ୟାନୁ-ଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ |

ଏହି ପୁରା ମା-ମ-ଲା ନିଜେ ନିଜେ ଅନନ୍ୟ ଏବଂ ଆ-ଶ୍ଚ-ର୍ଯ୍ୟଜ-ନକ ଅଟେ | ସୋସିଆଲ ମି-ଡିଆ-ରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଖବର ଚ-ର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି | କିଛି ଲୋକ ଝିଅମାନଙ୍କର ଏପରି କଥାକୁ ଭୁ-ଲ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ସେହିପରି କିଛି ଲୋକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମାଜରେ ସ-ମଲି-ଙ୍ଗୀ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ-କୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ, ଏହି କାରଣରୁ ଦୁଇ ଝିଅ ଘରୁ ପ-ଳା-ଇ ଯିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *