କୁକୁଡ଼ା ସାଜିଲା ବିଲେଇର ମାଆ : ଅନାଥ ହୋଇଗଲେ ବିଲେଇ ଛୁଆମାନେ, ତେଣୁ କୁକୁଡ଼ା ମା ହୋଇ କଲା ଲାଳନ ପାଳନ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

କେବେ ଏଭଳି କିଛି ଦେଖିଥିଲେ କି ?

ଆମେ ପ୍ରାୟତ ଶୁଣିଥାଉ ଯେ ବାପାମା ସେମାନେ ନୁହଁନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଜନ୍ମ ଦିଅନ୍ତି ବରଂ ସେମାନେ ଅଟନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ପିଲାକୁ ଲାଳନପାଳନ କରିଥାନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ନିଜର ସମୟ ଏବଂ ଭଲପାଇବା ଦିଅନ୍ତି | ଆଉ ହଁ, କିଏ କହିଲା ଯେ ବାପାମା ଅନ୍ୟ ପ୍ରଜାତିର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପାଳି ପରିବେନାହିଁ ? ପ୍ରକୃତି ସର୍ବଦା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦିଏ, ଯାହାର ପ୍ରମାଣ ଦିଏ ଇରାକର ଏହି କାହାଣୀ | ବାସ୍ତବରେ, ଜଣେ କୃଷକ ଏବଂ ଯୁବକ ଗୋରାନ ଏ ସୁରଚିକୁ ନିଜ କୁକୁଡ଼ାମାନଙ୍କର ସ୍ଥାନରେ ଏପରି କିଛି ଦେଖିଲେ, ଯାହାକି ସେମାନେ କଳ୍ପନା ମଧ୍ୟ କରିନଥିଲେ |

ଯେତେବେଳେ ଶୁଣିଲେ ବିଲେଇର ଶବ୍ଦ :-

ଜଣେ କୃଷକ କୁକୁଡ଼ା ଚାଷ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ବିଲେଇର ଶବ୍ଦ ଶୁଣିଲେ | ତାଙ୍କୁ ଲାଗିଲା ଯେ କୁକୁଡ଼ାମାନେ ବିପଦରେ ଅଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ସେ ଅନୁଭବ କଲେ ଯେ ଏହି ଶବ୍ଦ ତ କୁକୁଡ଼ା ତଳୁ ଆସୁଛି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେତେବେଳେ ବ୍ୟକ୍ତି କୁକୁଡ଼ାକୁ ଉଠାଇଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ | କାରଣ ଯେଉଁଠାରେ କୁକୁଡ଼ାର ଚିଆଁମାନେ ରହିବା ଉଚିତ, ସେଠାରେ ବିଲେଇର ତିନୋଟି ଛୋଟ ଛୁଆ ଥିଲେ |

ଅନାଥ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ବିଲେଇର ତିନୋଟି ଛୁଆ :-

କୁହାଗଲା ଯେ ମା ମରିଯିବା ପରେ ଏହି ତିନୋଟି ବିଲେଇ ଛୁଆ ଅନାଥ ହୋଇଯାଇଥିଲେ | ତାଙ୍କୁ ଏକ ଛାତ, ଭଲପାଇବା ଏବଂ ଯତ୍ନ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ କୁକୁଡ଼ା ସେମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଡେଣା ମଧ୍ୟରେ ଲୁଚାଇନେଲା ଏବଂ ନିଜ ଛୁଆ ମାନଙ୍କ ପରି ସେମାନଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେବା ଆରମ୍ଭ କଲା !

ଲୋକମାନେ କଲେ ଏହି ମାକୁ ପ୍ରଶଂସା :-

ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କୁକୁଡ଼ାର ଏହି ମମତା ଭରା କାହାଣୀକୁ ଯେତେବେଳେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କଲେ, ସେତେବେଳେ ମାମଲାଟି ଭାଇରାଲ ହୋଇଗଲା | ଲୋକମାନେ ଏହି କୁକୁଡ଼ାର ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *