ଭାରତ ସହିତ ୬ଟି ଦେଶକୁ ଆମେରିକା ଦେଲା ଚେତାବନୀ,ଜାରି କଲା ଏହି ନୋଟିସ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଆମେରିକା ଘୋଷଣା କରିଛି କି, ସେ ଭାରତ ସମେତ ଅଷ୍ଟ୍ରିଆ, ଇଟାଲୀ, ସ୍ପେନ, ତୁର୍କୀ ଓ ବ୍ରିଟେନ ବିପକ୍ଷରେ ଡିଜିଟାଲ ସେବାକର ଯାଞ୍ଚର ଆଗାମୀ ଚରଣରେ ଆଗକୁ ବଢୁଛି । ଏମାନଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବ । ଆମେରିକାର ବ୍ୟାପାର ପ୍ରତିନିଧି ଇକମର୍ସ କମ୍ପାନୀ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ଡିଜିଟାଲ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଲଗାଇବାର ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛି ଓ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ କିଛି ଆକ୍ସନ ନେବାକୁ ମଧ୍ୟ ଯାଉଛି ।

ୟୁଏସଟିଆର ଭାରତ ସହିତ ଅନ୍ୟ 6 ଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ବ୍ୟାପାର କାର୍ଯ୍ୟବାହୀ ସଂଦର୍ଭରେ ନୋଟିସ ଜାରି କରି ସର୍ବଜନିକ ଟିପ୍ପଣୀ ମାଗିଛି । ସେ କହିଛି, ସେମାନେ ସମ୍ବନ୍ଧିତ କାର୍ଯ୍ୟବାହୀକୁ ନେଇ ଆଗକୁ ବଢିଛି କାରଣ ଏହାପରେ ଯାଞ୍ଚକୁ ପୂରଣ କରିବାପାଇଁ ଏକବର୍ଷରେ ସାମ୍ବିଧିକ ଅବଧି ଶେଷ ହେବାରେ ପୂର୍ବପ୍ରକ୍ରିୟାଗତ ବିକଳ୍ପ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି ।

ଜଣାଇଦେଉଛୁ କି, ଜାନୁଆରୀରେ ୟୁଏସଟିଆର ପାଇଥିଲା କି, ଭାରତ ସମେତ 6 ଦେଶ ଦ୍ୱାରା ଆପଣାଯାଇଥିବା ଡିଏସଟି ଅମେରିକି ବ୍ୟାପାର ଅଧିନିୟମ ଧାରା 301 ଦ୍ୱାରା କାର୍ଯ୍ୟବାହୀ ଶ୍ରେଣୀରେ ଆସୁଛନ୍ତି କାରଣ ଏହି କମ୍ପାନୀ ମାନେ ଆମେରିକାର ଡିଜିଟାଲ କମ୍ପାନୀ ଗୁଡିକ ବିପକ୍ଷରେ ଭେଦଭାବ କରିଛନ୍ତି ।

ଆମେରିକାର ବ୍ୟାପାର ପ୍ରତିନିଧି କ୍ୟାଥେରିନ ତାଇ କହିଥିଲେ କି, ଆମେରିକା ଡିଜିଟାଲ ସେବାକାରଙ୍କ ସହ ନିଜର ଚିନ୍ତାକୁ ହଳ କରିବାପାଇଁ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ ଅଟନ୍ତି କାରଣ ଯେପରି ସାଧାରଣ ସହମତି ହୋଇପାରିବ ।

ସମୀକ୍ଷା କରିପାରେ ଭାରତ :-

ଡିଜିଟାଲ ସେବକାରଙ୍କ ଉପରେ ୟୁଏସଟିଆର ର ଚେତାବନୀକୁ ନେଇ ସରକାରୀ ସୂତ୍ର କହିଛନ୍ତି କି, ଭାରତ ଏହାର ସମୀକ୍ଷା କରିବ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *