ବଡ ଖବର : ୮୧୯ ଟଙ୍କାର ସିଲିଣ୍ଡରକୁ ଆପଣ ପାଇପାରିବେ କେବଳ ୧୧୯ ଟଙ୍କାରେ, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି?

କରୋନା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରେ ବିଶ୍ୱର ଅନେକ ଦେଶ ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତିର ଶିକାର ହୋଇଛି। ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ଦେଶବାସୀଙ୍କ ପିଠି ଭାଙ୍ଗୁଛି। ପେଟ୍ରୋଲଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁକିଛି ମହଙ୍ଗା ହୋଇଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେଭିଙ୍ଗ କରିବା କଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଲୋକଙ୍କ ପକେଟ ହାଲୁକା ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଘରୋଇ ରୋଷେଇ ଗ୍ୟାସ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ରୋଷେଇ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆକାଶ ଛୁଇଞ୍ଚି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁଯେ, କିପରି ଆପଣ ୮୧୯ ଟଙ୍କାର ଗ୍ୟାସ ମାତ୍ର ୧୧୯ ଟଙ୍କାରେ ନେଇପାରିବେ।

ସବସିଡିଯୁକ୍ତ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ଚଳିତ ବର୍ଷର ୩ମାସ ମଧ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୨୫ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସବସିଡିଯୁକ୍ତ ୧୪.୨ କିଲୋଗ୍ରାମ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ୮୧୯ ଟଙ୍କା ରହିଛି। ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇ ଦେଉଛୁଯେ, ପେଟିଏମ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଅଫର ଏହି ସମୟରେ ଆଣିଛି, ଯାହା ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ରକ୍ଷା ଅଟେ। ଏହି ଅଫରର ସୁବିଧା ଏହା ହେଉଛିଯେ, ଆପଣ ୮୧୯ ଟଙ୍କାର ସିଲିଣ୍ଡରକୁ କେବଳ ୧୧୯ ଟଙ୍କାରେ ନେଇପାରିବେ। ଆଜ୍ଞା ହଁ, ଏହି ଅଫରଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତ ଅଟେ। ଆପଣଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ ୭୦୦ ଟଙ୍କାର କ୍ୟାସବ୍ୟାକ ମିଳିବ ଯଦି ଆପଣ ପେଟିଏମରୁ ଗ୍ୟାସ ବୁକିଂ କରନ୍ତି। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବାଯେ, ଅଫରର କିପରି ଲାଭ ଉଠାଇପାରିବେ।

ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ନିଜ ମୋବାଇଲରେ ପେଟିଏମ ଆପ ଡାଉନଲୋଡ କରନ୍ତୁ। ଏହାପରେ, ପେଟିଏମକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ସୋ ମର ଅପ୍ସନରେ ଦବାନ୍ତୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ‘ରିଚାର୍ଜ ଏବଂ ପେ ବିଲ’ ଦବାନ୍ତୁ। ଏହାପରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ‘ବୁକ ଏ ସିଲିଣ୍ଡର’ ଅପ୍ସନ ଖୋଲନ୍ତୁ। ଏହା ଖୋଲିବା ମାତ୍ରେ, ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ ଗ୍ୟାସ ଯଥା ଏଚ୍ପି ଗ୍ୟାସ କିମ୍ବା ଇଣ୍ଡେନ ମଧ୍ୟରୁ ନିଜର ଏଜେନ୍ସି ଗ୍ୟାସ ବାଛନ୍ତୁ। ତା’ପରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କର ଏଲପିଜି ଆଇଡି ପଞ୍ଜୀକୃତ କରନ୍ତୁ। ଏହାପରେ, ଆପଣଙ୍କୁ ଦେୟ ବିକଳ୍ପ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଷ୍ଟ କରିବା ପୂର୍ବରୁ, ଅଫରରେ ‘FIRSTLPG’ ପ୍ରୋମୋ କୋଡ ରଖନ୍ତୁ। ଆପଣ ଦେଖି ପାରିବେଯେ, ଆପଣଙ୍କୁ ୭୦୦ ତଟଙ୍କର କ୍ୟାସବ୍ୟାକ ରିହାତି ଆପଣଙ୍କର ବିଲରେ ପାଇବେ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେଉଛୁଯେ, ଏହା ଉପରେ ନିୟମ ଏବଂ ସର୍ତ୍ତ ମଧ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି। ୭୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି କ୍ୟାସବ୍ୟାକ ପେଟିଏମ ଆପ ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏଲପିଜି ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ବୁକ କରୁଥିବା ଗ୍ରାହକମାନେ ହିଁ, ପାଇପାରିବେ। ଏହି କ୍ୟାସବ୍ୟାକ ଅଫର ୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୧ରେ ସମାପ୍ତ ହେବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଅଫର ପାଇବାକୁ ୭ ଦିନ ବାକି ଅଛି। ଜଣାଇ ଦେଉଛୁଯେ, ବୁକିଂର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ, ଆପଣ କ୍ୟାସବ୍ୟାକର ଏକ ସ୍କ୍ରାଚ କାର୍ଡ ପାଇବେ, ଯାହାକୁ ୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡିବ, ନଚେତ ଏହାର ଅବଧି ସମାପ୍ତ ହୋଇଯିବ। ଏହି ଅଫର ବ୍ୟତୀତ, ଇଣ୍ଡେନ ରୋଷେଇ ଗ୍ୟାସ ଗ୍ରାହକମାନେ ଆମାଜନ ପେରୁ ମଧ୍ୟ ବୁକିଂ କରି ୫୦ ଟଙ୍କାର କ୍ୟାସବ୍ୟାକ ପାଇପାରିବେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *