ଗୋଟେ ମିନିଟରେ ୨୬ ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଶେ-ଷ କରିପାରେ ଏହି ଜୀବ , ତଥାପି ହାତରେ ଏହାକୁ ନେଇ ବୁଲୁଛନ୍ତି ଏହି ମହିଳା,ଜାଣନ୍ତୁ ସେହି ଜୀବ ବିଷୟରେ

ଇଂଲଣ୍ଡରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ମହିଳା ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରେ ଛୁ-ଟି ବି-ତାଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ | ଏହି ସମୟରେ ସେ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ବାଲିରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଗୋଟିଏ ଛୋଟ ଅକ୍ଟୋପସକୁ ନିଜ ହାତରେ ନେଇ ରଖିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ସେ ଏହା କ୍ୱ-ଚିତ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ଯେ ଏହି ନି-ରୀହ ଦେଖାଯାଉଥିବା ଅକ୍ଟୋପସ ଏକ ବି-ପ-ଜ୍ଜ-ନ-କ ଜୀବ ଅଟେ, ଯାହା ଗୋଟେ ମିନିଟରେ ୨୬ ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଶେ-ଷ କରିପାରେ

କେଲିନ ନାମକ ଏହି ମହିଳା ନିଜର ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ଟିକଟକରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ କେଲିନଙ୍କ ହାତରେ ବ୍ଲୁ ରିଙ୍ଗ ଅକ୍ଟୋପସ ରହିଛି | ଏହି ଭିଡିଓରେ ଆଗକୁ ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ କେଲିନ ଏହି ଅକ୍ଟୋପସ ବିଷୟରେ ଗୁଗୁଲରେ ସର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଦେଖୁଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଅକ୍ଟୋପସ ନିଜର ବି-ଷ ମାଧ୍ୟମରେ ୨୬ ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ମାତ୍ର କିଛି ମିନିଟରେ ହିଁ ଶେ-ଷ କରିପାରିବ |

Google

ଏହି ବ୍ଲୁ ରିଙ୍ଗ ଅକ୍ଟୋପସ କା-ମୁଡ଼ି-ବା ପରେ କୌଣସି ଯ-ନ୍ତ୍ରଣା ତ ହୁଏ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଦଶ ମିନିଟ ପରେ ଶରୀରକୁ ଅ-ଚଳ କରି ଦେଇଥାଏ | ଏହି ଅକ୍ଟୋପସ ବି-ଷରେ ନ୍ୟୁରୋଟକ୍ସିନ ଟେଟ୍ରୋଡୋଟକ୍ସିନ ଥାଏ, ଯାହାକି କୌଣସି ମଣିଷକୁ କିଛି ସେକେଣ୍ଡରେ ହିଁ ପା-ରାଲା-ଇଜ କରିପାରେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ମଣିଷର ଶରୀରରେ ଅକ୍ସିଜେନର ଅ-ଭାବ ହେବାକୁ ଲାଗେ ଏବଂ ତାର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଏ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏହି ଅକ୍ଟୋପସର ଶରୀର ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଏହାର ରିଙ୍ଗ ନୀଳ ରଙ୍ଗର ହୋଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଏହି ରିଙ୍ଗଗୁଡ଼ିକ ସେତେବେଳେ ଦେଖାଯାଇଥାଏ, ଯେତେବେଳେ ଏହି ଜୀବକୁ ଡିଷ୍ଟର୍ବ କରାଯାଇଥାଏ | ସାଧାରଣତ ଏହି ଅକ୍ଟୋପସ ରାତିରେ ଆକ୍ଟିଭ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଦିନରେ ବହୁତ କମ ଦେଖାଯାଏ | ଏହି ଅକ୍ଟୋପସ କା-ମୁଡ଼ି-ବା ଦ୍ୱାରା ଯ-ନ୍ତ୍ରଣା ହୁଏ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ୧୦ ମିନିଟ ମଧ୍ୟରେ ହିଁ ମଣିଷକୁ ନି-ଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଯ-ନ୍ତ୍ରଣା ହେବାକୁ ଲାଗେ, ଶରୀରରେ ପ-କ୍ଷାଘା-ତ ରୋଗ ଆ-କ୍ରାନ୍ତ ହେବାକୁ ଲାଗେ ଏବଂ ଯଦି ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନ ନିଆଯାଏ, ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତିର ମୃ-ତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ |

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ୪୨ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜରକୁ ଆସିଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଏହି ବ୍ଲୁ ରିଙ୍ଗ ଅଷ୍ଟପସ ଆ-କ୍ରମ-ଣ କରିଦେଇଥିଲା | ଏରୋନ ପିକ୍ସଙ୍କୁ ଏହାପରେ ହସ୍ପିଟାଲ ନିଆଯାଇଥିଲା | ଏରୋନ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ନିଜର ଘର ସଫା କରୁଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ଏକ ସେଲ ମିଳିଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଏହି ଅକ୍ଟୋପସ ଥିଲା |

Google

କିନ୍ତୁ ଏରୋନ ଯେତେବେଳେ ଧ୍ୟାନର ସହ ଦେଖିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପାଦ ପାଖରେ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଏକ ଅକ୍ଟୋପସ ଚାଲୁଥିଲା | ସେ ଏହାକୁ ହ-ଟାଇଲେ ଏବଂ ତୁରନ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ | ଏହି ଅକ୍ଟୋପସ ଏରୋନଙ୍କୁ କା-ମୁଡ଼ି ନଥିଲା, କିନ୍ତୁ ତାକୁ ହ-ଟାଇବା ଚକ୍କ-ରରେ ଟିକିଏ ଘଷି ହୋଇ ଯାଇଥିଲା | ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଏହି ଅକ୍ଟୋପସ ତାଙ୍କୁ କା-ମୁଡ଼ି ଦେଇଥାନ୍ତା, ତେବେ ଏରୋନଙ୍କର ବଞ୍ଚିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଥାନ୍ତା |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *