ମୋବାଇଲ ସହିତ ଚାର୍ଜର ନ ଦେବାରୁ ପାଖାପାଖି ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜୋ-ରି-ମାନା,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଆପଲ ଫୋନ ସହିତ ଚାର୍ଜର ନ ଦେଇଥିବାରୁ ବ୍ରାଜିଲର ଗ୍ରାହକ ଅଧିକାର ସଂରକ୍ଷଣ ଏଜେନ୍ସି କମ୍ପାନୀ ଉପରେ ୧୪.୪୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜୋ-ରି-ମା-ନା କରିଛି | ଏଜେନ୍ସି ଅନୁଯାୟୀ, କମ୍ପାନୀ ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ଭୁଲ ବ୍ୟବସାୟୀ ଅ-ସ-ଦା-ଚ-ର-ଣ କରିଥିଲା |

ଗତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଥିବା ଆପଲ ଆଇଫୋନ -12 ସହିତ ଚାର୍ଜର ଏବଂ ଇୟରବଡ ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ | ଫୋନଟି କେବଳ USB-C କେବୁଲ ସହିତ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଛି | କମ୍ପାନୀର ଦାବି ଥିଲା, ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଏପରି କରିଛି | ବ୍ରାଜିଲର ଗ୍ରାହକ ସଂରକ୍ଷଣ ଏଜେନ୍ସି ପ୍ରୋକନ-ଏସପି ନଭେମ୍ବରରେ ଆପଲକୁ ଏହା ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ କହିଥିଲା | କମ୍ପାନୀ ଏହାକୁ ପ୍ରମାଣ କରିପାରିଲା ନାହିଁ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏଜେନ୍ସି ସ୍ୱୀକାର କରିଛି ଯେ, ଏହା ଉପଭୋକ୍ତା ଅଧିକାର ବି-ରୁ-ଦ୍ଧ ଅଟେ |

ପାଣିରେ ଖରାପ ହୋଇଥିବା ଫୋନ ଠିକ ହୋଇନଥିଲା, ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ବିଜ୍ଞାପନ କରିଥିଲେ :-

ଏଜେନ୍ସି ଆଇଫୋନ ୧୧ ଉପରେ ମଧ୍ୟ କହିଛି, କମ୍ପାନୀ ପାଣି ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉନାହିଁ, ଖରାପ ହୋଇଥିବା ଫୋନ ଠିକ ହେଉନାହିଁ | ଏହା କମ୍ପାନୀର ବିଜ୍ଞାପନକୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତକାରୀ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ କରିଥାଏ | ଏଜେନ୍ସି ଫୋନ ଅପଡେଟ ସମସ୍ୟା ଏବଂ ଅନୁପଯୁକ୍ତ ସର୍ତ୍ତାବଳୀ ମାମଲା ମଧ୍ୟ ଉଠାଇ କହିଛି ଯେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭୁଲ ଆଚରଣ ଅଟେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *