ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ଗ୍ରାହକ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାପାଇଁ ମନା କରିବାରୁ ୱେଟ୍ରେସ ଛାଡିଦେଲେ ଜବ ଏବଂ ତା’ପରେ ଏମିତି କିଛି ହେଲା, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଦୁନିଆଁ ଏକ ଅଲଗା ସ୍ଥାନ ହୋଇଯାଇଛି, କାରଣ ଉପନ୍ୟାସ କରୋନାଭାଇରସ ଆମ ଉପରେ ଅଭିଶାପ ହୋଇଯାଇଛି | ନ୍ୟୁ ନର୍ମାଲରେ, ନିଗମ ଏବଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇଯାଇଛି | ମାସ୍କ ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଜରୁରୀ ହୋଇପଡିଛି | ଯେଉଁଠାରେ ସବୁ ଲୋକ ଏକତ୍ର ଠିଆ ହୋଇ କରୋନାଭାଇରସକୁ ସାମ୍ନା କରୁଛନ୍ତି, ସେହିପରି କିଛି ଲୋକ ଏପରି ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାକୁ ଜରୁରୀ ବୋଲି ଭାବନ୍ତି ନାହିଁ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେମାନେ ନିଜର ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ଅନ୍ୟ ବହୁତ ଲୋକଙ୍କୁ ବିପଦରେ ପକାଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଆମ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଦିନରାତି ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ମହାମାରୀ ସମୟରେ ନିଜ ଜୀବନ ବିପଦରେ ପକାଉଛନ୍ତି |

ଏପରି ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା, ଯେତେବେଳେ ଟିକଟକରେ ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଲା | ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ୱେଟ୍ରେସ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାକୁ କହିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଏହା କହି ମନା କରିଦେଲେ ଯେ ସେ ଲିପଷ୍ଟିକ ଲଗାଇଛନ୍ତି | ମାସ୍କ ଲଗାଇଲେ ତାଙ୍କ ଲିପଷ୍ଟିକ ଖରାପ ହୋଇଯିବ | ରାଗରେ ୱେଟ୍ରେସ ଜବ ଛାଡିଦେଲେ ଏବଂ ସେଠାରୁ ଚାଲିଗଲେ | ଏହି ଭିଡିଓକୁ ବାକି ଅନ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରାଯାଉଛି |

ଭିଡିଓଟି ଆମେରିକାରୁ ଆସିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଏକ ଦମ୍ପତି ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ | ଠିକ ସେତିକିବେଳେ ଜଣେ ୱେଟ୍ରେସ ଆସିଲେ ଏବଂ ସେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ରୁଲସ ଫୋଲୋ କରିବାକୁ କହିଲେ | କିନ୍ତୁ ଗ୍ରାହକ ତାଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ | ସେ ସ୍ନେହପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ କହିଥିଲେ, ‘ପ୍ଲିଜ ଆପଣ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ | କରୋନାଭାଇରସ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବିସ୍ତାର କରୁଛି |’ ଯାହା ଉପରେ ମହିଳା ଏହା କହି ମନା କରିଦେଇଥିଲେ ଯେ, ‘ମୁଁ ମାସ୍କ ଲଗାଇଲେ ଲିପଷ୍ଟିକ ଖରାପ ହୋଇଯିବ |’ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ଚାଲିଥିଲା | ତା’ପରେ ମ୍ୟାନେଜର ମଝିରେ ଆସିଲେ ଏବଂ ସେ ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ |

ଠିକ ସେତକିବେଳେ ରାଗରେ ୱେଟ୍ରେସ ଆସିଲେ ଏବଂ ନିଜର ଏପ୍ରିନ କାଢି କହିଲେ, ‘ଆପଣଙ୍କ ଭଳି କିଛି ଲୋକ ହିଁ ଲୋକଙ୍କର ଜବକୁ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ କରିଦିଅନ୍ତି | ସେ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଏପ୍ରିନ ଦେଲେ ଏବଂ ବାହାରକୁ ଚାଲିଗଲେ | ଶେଷରେ ଗ୍ରାହକ ନିଜର ଭୁଲ ସ୍ୱୀକାର କଲେ ଏବଂ ମାସ୍କ ଲଗାଇଲେ |

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ :-

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଟିକଟକରେ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ ରେ ସେୟାର କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହା ପରେ ଭିଡିଓ ବହୁତ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଭାଇରଲ ହେଉଛି | UNILAD ର ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଭିଡିଓକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୨୧.୨ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଥର ଦେଖାଗଲାଣି |

ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ବହୁତ ଖରାପ ଲାଗିଥାଏ, ଯେତେବେଳେ କେହି ସଚ୍ଚୋଟ ଭାବରେ ନିଜ କାମ କରନ୍ତି ଏବଂ ଏହିପରି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଜବ ହରାଇବାକୁ ପଡେ | ଏମାନଙ୍କୁ କାହା ପ୍ରତି ଫରକ ପଡେନାହିଁ | ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କ ସହିତ ଏପରି ହିଁ କରିବେ |’

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *