ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୭ ରୁ ଏପ୍ରିଲ ୪ ମଧ୍ୟରେ ମାତ୍ର ୨ ଦିନ ଖୋଲା ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ,କାମ ଥିଲେ ଜଲଦି କରାଇ ନିଅନ୍ତୁ

ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟାଙ୍କରେ କିଛି କାମ ଅଛି ତେବେ ଏହାକୁ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବା ଭଲ ହେବ, ନଚେତ୍ ଏହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ। କାରଣ ୨୭ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ୪ ଏପ୍ରିଲ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ କେବଳ ୨ ଦିନ ପାଇଁ ଖୋଲା ରହିବ। ଆରବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟିଦିନ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଅନୁଯାୟୀ, ସମଗ୍ର ଭାରତରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶନିବାର ଏବଂ ହୋଲି ଫେଷ୍ଟିଭାଲ ଯୋଗୁଁ ୨୭ରୁ୧୯ ମାର୍ଚ୍ଚ ଯାଏ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡ଼ିକ ତିନି ଦିନ ପାଇଁ ଲଗାତାର ବନ୍ଦ ରହିବ।

ପାଟନାରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖା ଲଗାତାର ଚାରି ଦିନ ଧରି ବନ୍ଦ ରହିବ, କାରଣ ୩୦ ମାର୍ଚ୍ଚର ମଧ୍ୟ ଛୁଟି ଅଛି। ତେବେ ୩୧ମାର୍ଚ୍ଚ ଏକ ସରକାରୀ ଛୁଟି ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ଏହି ଦିନ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ଶେଷ ଦିନ ହୋଇଥିବାରୁ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ କମ୍ ମାତ୍ରାରେ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି। ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ହେତୁ ୧ଏପ୍ରିଲକୁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ଅଟେ। ୨ ଏପ୍ରିଲ ଶୁଭ ଶୁକ୍ରବାର ଯୋଗୁଁ ସାରା ଦେଶରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ।

ଆଗାମୀ ମାର୍ଚ୍ଚ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି:-

୨୭ମାର୍ଚ୍ଚ: ଶେଷ ଶନିବାର।

୨୮ମାର୍ଚ୍ଚ: ରବିବାର।

୨୯ମାର୍ଚ୍ଚ: ହୋଲି ଛୁଟି।

୩୦ମାର୍ଚ୍ଚ: ପାଟନା ଶାଖାରେ ଛୁଟି।

୩୧ମାର୍ଚ୍ଚ: ଆର୍ଥିକ ବର୍ର ଶେଷ ଦିନ।

ଏପ୍ରିଲ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି:-

୧ଏପ୍ରିଲ୍: ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ସେମାନଙ୍କର ବାର୍ଷିକ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ବନ୍ଦ କରିବେ।

୨ଏପ୍ରିଲ୍: ଶୁଭ ଶୁକ୍ରବାର।

୫ଏପ୍ରିଲ୍: ବାବୁ ଜଗଜୀବନ ରାମଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ।

୧୩ଏପ୍ରିଲ୍: ଗୁଡି ପାଦୱା / ତେଲୁଗୁ ନୂଆ ବର୍ଷ ଦିବସ / ଉଗାଦି ଫେଷ୍ଟିଭାଲ୍ / ସାଜିବୁ ନୋଙ୍ଗମ୍ପାନବା (ଚିରୋବା) / ପ୍ରଥମ ନବବ୍ରତ /ବାଇସାଖୀ।

୧୪ଏପ୍ରିଲ୍: ଡକ୍ଟର ବାବାସାହେବ ଆମ୍ବେଦକର ଜୟନ୍ତୀ / ତାମିଲ ନୂଆ ବର୍ଷ ଦିବସ / ବିଷ୍ଣୁ / ବିଜୁ ପର୍ବ / ଚିରୋବା / ବୋହାଗ ବିହୁ

୧୫ଏପ୍ରିଲ୍: ହିମାଚଳ ଦିବସ / ବଙ୍ଗାଳୀ ନୂତନ ବର୍ଷ ଦିବସ / ବୋହାଗ ବିହୁ / ସରହୁଲ।

୧୬ଏପ୍ରିଲ୍: ବୋହାଗ ବିହୁ।

୨୧ଏପ୍ରିଲ୍: ଶ୍ରୀ ରାମ ନବମୀ / ଗରିଆ ପୂଜା।

ମନେ ରଖନ୍ତୁକି ବ୍ଯାଙ୍କ ଛୁଟି କିଛି ରାଜ୍ୟ ଅନୁସାରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ହୋଇଥାଏ। ଆରବିଆଇ କ୍ଯାଲେଣ୍ଡର ଅନୁସାରେ, ଚାରୋଟି ରବିବାର ଓ ଦୁଇଟି ଶନିବାର ବ୍ଯତୀତ ଦେଶସାରା ରାଜପତ୍ରିତ ଛୁଟି ଉପରେ ବ୍ଯାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ। ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୧ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବ୍ଯାଙ୍କର ଅବକାଶ କ୍ଯାଲେଣ୍ଡର ଅନୁସାରେ, ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟର ବ୍ଯାଙ୍କ ୨୨, ୨୯ ଓ ୩୦ ମାର୍ଚ୍ଚରେ କାମ ବନ୍ଦ ରହିବ।

ଏହି ଛୁଟି ସମୟରେ ସମସ୍ତ ନିୟମିତ ସଂଚାଳନ ବନ୍ଦ ରହିବ, କିନ୍ତୁ ମୋବାଇଲ ଓ ଇଣ୍ଟରନେଟ ବ୍ୟାକିଙ୍ଗ ଅଧିକାଂଶ ଦିନ ଚାଲୁ ରହିବ। ଏହା ବ୍ଯତୀତ, ଆବଶ୍ୟକ ନୁହେଁକି ଏଟିଏମ ମେସିନ ନଗଦ ବିତରଣ କରିବ। ଏମିତି ସ୍ଥିତିରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ପାଖରେ କିଛି ନଗଦ ପଇସା ରଖିବାକୁ ପଡିବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *