୩୦ଟି କୁକୁରକୁ ବ-ଳାତ୍କା-ର କରିଛନ୍ତି ଏହି ୬୮ବର୍ଷୀୟ ଅହମ୍ମଦ ଶାହା, ଭିଡିଓ ଭାଇ-ରାଲ ହେବା ପରେ ହେଲେ ଗି-ର-ଫ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଦେଶସାରା ବ-ଳାତ୍କା-ର ସହ ଡିତ ମା-ମ-ଲା ପ୍ରତ୍ଯେକ ଦିନ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଏହି ଘ-ଟଣା ଅଟକିବାର ନାମ ନେଉନାହିଁ। ହ-ବସ-ର ଭୋକିଲା ନିଜର ଭୋକ ମେଣ୍ଟା-ଇବା ପାଇଁ କୌଣସି ସ୍ଥିତିକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ପିଲା, ବୃଦ୍ଧ କାହାରିକୁ ଛାଡନ୍ତି ନାହିଁ। ଏହିସବୁ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଆଶ୍ଚ-ର୍ଯ୍ୟକର ମା-ମ-ଲା ମୁମ୍ବାଇରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ହ-ବସ-ର ଭୋ-କିଲା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କୁକୁର ସହିତ ବ-ଳାତ୍କା-ର କରିଦେଲେ। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର କଥା ହେଉଛିକି ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବୟସ ୬୮ ବର୍ଷ ଅଟେ, ଓ ତାଙ୍କ ଉପରେ ୩୦ଟି କୁକୁରକୁ ରେ-ପ କରିବାର ଆ-ରୋ-ପ ଅଛି।

ଅ-ଭିଯୁ-କ୍ତ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ନାମ ଅହମ୍ମଦ ଶାହା ଅଟେ। ଅହମ୍ମଦ ପନିପରିବା ବିକ୍ରି କରନ୍ତି। ମୁମ୍ବାଇର ଅନ୍ଧେରି ୱେଷ୍ଟର ଜୁହୁ ଗଳିରେ ଜଣେ ୬୮ବର୍ଷର ଏହି ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କୁକୁରକୁ ବ-ଳାତ୍କା-ର କରିବାର ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇ-ରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହା ପରେ ସେଠାରେ ଉ-ତ୍ତେଜ-ନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଏବଂ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଦା-ବି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ବମ୍ବେ ପଶୁ ଅଧି-କାର ସଂ-ଘର ବିଜୟ ମୋହନ ମୋହନାନୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏହି ବୟସ୍କଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧରେ ପୋ-ଲି-ସ ନିକଟରେ ମା-ମ-ଲା ରୁ-ଜ୍ଜୁ କରାଯାଇଛି।

ବିଜୟ ମୋହନ ଅଭି-ଯୋଗ କରିଛନ୍ତିଯେ ଅହମ୍ମଦ ଶାହା ଅନେକ ପଶୁଙ୍କୁ ବ-ଳାତ୍କା-ର କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ କୁକୁର ସହ ସ-ମ୍ପର୍କ ଥିବା ଭିଡିଓ ଭାଇ-ରାଲ ହୋଇଥିଲା, ବିଜୟ ଏହାର ଅ-ନୁସ-ନ୍ଧାନ କରି ପୋ-ଲି-ସ ନିକଟରେ ଅ-ଭିଯୋ-ଗ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ପୋ-ଲିସ ମଧ୍ୟ ତୁ-ରନ୍ତ କା-ର୍ଯ୍ୟାନୁ-ଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ଭାଇ-ରାଲ ଭିଡିଓ ଆ-ଧା-ରରେ ବୟସ୍କଙ୍କୁ ଗି-ର-ଫ କରିଥିଲା।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଭିଡିଓ ଭାଇ-ରାଲ ହେବା ପରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଟ୍ରୋ-ଲ କରାଯାଉଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋ-ଲିସ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ଅ-ଧୀ-ନରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଉପରେ ମା-ମ-ଲା ରୁ-ଜ୍ଜୁ କରିଛି। ଗି-ର-ଫ ପରେ ଲୋକମାନେ ଦା-ବି କରିଛନ୍ତିଯେ ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କ ସହ ଭୁଲ୍ କରିଥିବା ଏହି ବୃଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କ-ଠୋର ଦ-ଣ୍ଡ ଦିଆଯାଉ।

କୁହାଯାଉଛିକି ଏହି ବୃଦ୍ଧଙ୍କର ହ-ରକ-ତ ଦେଖି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଅନେକ ଥର ଚେ-ତାବ-ନୀ ଦେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ନିଜର ହ-ରକ-ତକୁ ଛାଡୁନଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଭିଡିଓ ଭାଇ-ରାଲ ହେବା ପରେ ଧ-ରାପଡିଛି।

ଏହି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ମା-ମ-ଲାରେ ଆପଣଙ୍କର ରାୟ କଣ? ଏହି ପ୍ରକାର ମା-ନସି-କତାର ଲୋକଙ୍କୁ କେଉଁ ପ୍ରକାର ଦ-ଣ୍ଡ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ? ନିଜର ଉତ୍ତର କମେଣ୍ଟ ସେକ୍ସନରେ ନିଶ୍ଚୟ କୁହନ୍ତୁ। ମଣିଷମାନଙ୍କ ଭଳି ପଶୁମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଭାବନା ଥାଏ। ତାଙ୍କ ସହିତ ଏହି ପ୍ରକାର ଖରାପ ହ-ରକ-ତ କରିବା ଭୁଲ ଅଟେ। ଯେବେବି କୌଣସି ମଣିଷ ସହିତ ଏମିତି ଘ-ଟଣା ଘ-ଟିଥାଏ ସେ ନିଜର କ-ଷ୍ଟ ଅନ୍ୟକୁ କୁହେ, କିନ୍ତୁ ଏହି ମୂ-କପଶୁ ନିକଟରେ ସହିବା ବ୍ଯତୀତ ଆଉ କିଛି ଉପାୟ ନାହିଁ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *