ଲ-ଜ୍ୟାଜ-ନକ କା-ଣ୍ଡ : ଶେଷରେ ମୂ-ର୍ଦାର ଥିବା ଘର ଭିତରେ ମଧ୍ୟ ରଖିଲେ ସ-ମ୍ବ-ନ୍ଧ ଏବଂ ଧ-ରାପଡ଼ିଲେ,ଆଉ ତା ପରେ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ନିଜର ଭୋକ ମେଣ୍ଟା-ଇବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇଥାନ୍ତି ଯେପରିକି ସ୍ପା ସେଣ୍ଟର, ହୋଟେଲ, ଫ୍ଲାଟ, ଗାର୍ଡେନ ଇତ୍ୟାଦି । କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଇଣ୍ଡୋରରେ ଏଭଳି ଘ-ଟ-ଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠାରେ କିଛି ହ-ବସ-ର ପୂଜାରୀ ନିଜର ଭୋକ ମେଣ୍ଟା-ଇବା ପାଇଁ ମୂ-ର୍ଦା ଘରକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି । ଏଠାରେ ମୃ-ତ ଶରୀର ପାଖରେ ଝିଅ ଓ ପୁଅ ସେ-କ୍ସ-ରେ ମା-ତିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-ର ଖୁଲାସା ସେତେବେଳେ ହୋଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ଶ-ବ ରଖିବାପାଇଁ ମୂ-ର୍ଦା-ର ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଏଠାରେ ଲୋକମାନେ ଝିଅ ଓ ପୁଅକୁ ଅ-ର୍ଧ-ନ-ଗ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ସ-ମ୍ଵ-ନ୍ଧ ରଖୁଥିବା ସମୟରେ ଧ-ରିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ପାଟି କରିଥିଲେ ସେ ଧ-ମ-କ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଘ-ଟ-ଣା ଇଣ୍ଡୋରର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲ ମହାରାଜ ୟଶବନ୍ତରାଓ ମେଡିକାଲର ଅଟେ ।

Google

ଏହି ମା-ମ-ଲା ଶନିବାର ଦିନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ଶ-ବ ରଖିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ କିଛି ଯୁବକ ଓ ଯୁବତୀ ଆ-ପ-ତ୍ତି-ଜ-ନ-କ ଅବସ୍ଥାରେ ପାଇଥିଲେ । ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ଏଠାରେ ଏମିତି କାମ କଣପାଇଁ କରୁଛନ୍ତି । ଜ-ବାବ ଦେଇ ସେମାନେ କହିଥିଲେ, ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରେ କିଛି ଦେବାର ନେବାର ନାହିଁ, ‘ଆମେ ଯାହାବି କରୁ ତମର କଣ ଅଛି’ ।

ଏହାପରେ ଶ-ବ ରଖିବାକୁ ଆସିଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଲୁ-ଚିକରି ତାଙ୍କର ଫୋଟୋ ନେଇଯାଇଥିଲେ ଓ ଯେତେବେଳେ ଏହା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା ସେତେବେଳେ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହ-ଇଚ-ଇ ଖେଳିଗଲା ଓ ଏହାବିଷୟରେ ତାଙ୍କୁ ସୂଚନା ନଥିଲା ।

ସୂଚନା ଏହା ହେଉଛି କି, MY ହସ୍ପିଟାଲ ନିଜର ମ-ରଚୁ-ରୀ ଦେଖାରେଖା କରିବାପାଇଁ ଏକ ପ୍ରାଇଭେଟ କମ୍ପାନୀକୁ ଦେଇଛି। କିଛିଲୋକଙ୍କ ଏହାମଧ୍ୟ ଦା-ବି ହେଉଛି କି, ଯୁବକ ଜଣକ ସେହି କମ୍ପାନୀର ଅଟେ ।

Google

ଏହାପରେ MY ହସ୍ପିଟାଲର ଅଧିକ୍ଷକ ପିଏସ ଠାକୁର ସେହି କର୍ମଚାରୀକୁ ଚାକିରୀରୁ ବାହାର କରି କମ୍ପାନୀକୁ ଏହାର ଜ-ବାବ ମାଗିଛନ୍ତି । ଏହା ବହୁତ ଲ-ଜ୍ୟାର ବିଷୟ ଅଟେ ଲୋକମାନେ ନିଜର ଭୋକ ମେଣ୍ଟା-ଇବାପାଇଁ ମୂ-ର୍ଦା-ର ଘରକୁ ମଧ୍ୟ ଛାଡୁନାହାଁନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *