ବର ଫେ-ରାଇଦେଲା ଯୌ-ତୁ-କରେ ମିଳିଥିବା ୧୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, କହିଲା – ଏତେ ଭଲ ସ୍ତ୍ରୀ ମିଳିଛି, ଟଙ୍କା ମୁଁ ନିଜେ ରୋଜଗାର କରିପାରିବି

ଯେତେବେଳେ ବି ବିବାହ କଥା କୁହାଯାଏ, ସେତେବେଳେ ଝିଅର ବାପା ଯୌ-ତୁକ-କୁ ନେଇ ଟେନ-ସନରେ ରହିବାକୁ ଲାଗେ | ସେହିପରି କିଛି ଯୌ-ତୁ-କ ଲୋ-ଭୀ ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ବିବାହ ବଦଳରେ ପୁଳା ପୁଳା ଟଙ୍କା ନେବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ | ଯୌ-ତୁକ କାରଣରୁ ଅନେକ ଥର ଘରର ବୋହୂକୁ ନି-ର୍ଯାତ-ନା ଏବଂ ହ-ତ୍ୟା ମଧ୍ୟ କରାଯାଉଛି | କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତଙ୍କର ଚି-ନ୍ତାଧା-ରା ସମାନ ନୁହେଁ | କିଛି ଲୋକ ଯୌ-ତୁକ-କୁ ଦୃଢ ବି-ରୋ-ଧ କରିଥାନ୍ତି | ତା’ପରେ ଝିଅ ପକ୍ଷ ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ ଯୌ-ତୁକ ଦେଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଏହାକୁ ନେବାପାଇଁ ମନା କରିଦିଅନ୍ତି |

ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜସ୍ଥାନରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ବିବାହକୁ ହିଁ ଦେଖିନିଅନ୍ତୁ | ଏଠାରେ ବର ଯୌ-ତୁ-କରେ ମିଳିଥିବା ୧୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଝିଅର ବାପାଙ୍କୁ ଫେ-ରା-ଇଦେଲେ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ମୋତେ ଜଣେ ଶିକ୍ଷିତ ବୋହୁ ମିଳିଯାଇଛି, ତେବେ ଆବଶ୍ୟକତା କ’ଣ ? ଟଙ୍କା ତ ମୁଁ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ରୋଜଗାର କରିପାରିବି | ବରର ପାଟିରୁ ଏହି କଥା ଶୁଣି ଝିଅଟି ଆନନ୍ଦରେ ଝୁମି ଉଠିଲା | ସେହିପରି ବିବାହକୁ ଆସିଥିବା ଅତିଥିମାନେ କହିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଯେ ଭଗବାନ ଏପରି ପରିବାର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଦିଅନ୍ତୁ |

Google

ବାସ୍ତବରେ ଏହି ପୁରା ମା-ମଲା ରାଜସ୍ଥାନର ପାଲିର ଅଟେ | ଏଠାରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୫ ତାରିଖରେ ଜୟପୁର ସିରସି ରୋଡ ବାସିନ୍ଦା ନରେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଶେଖୱାଟଙ୍କ ପୁଅ ରଘୁବୀର ସିଂ ଶେଖୱାଟ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ନେଇ ଆସିଥିଲେ | ଟଙ୍କା ବିବାହ ରଣଭୀ ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା ଶିବପାଲ ସିଂ ଚାପୱାତଙ୍କ ଝିଅ ଦିବ୍ୟା କମ୍ବରଙ୍କ ସହିତ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା | ଏହି ବିବାହରେ ବର ନରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଶେଖୱାଟଙ୍କୁ ରୀ-ତିନୀ-ତି ସମୟରେ ଝିଅର ବାପା ୧୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେ | ତେବେ ସମାଜର ସବୁ ଲୋକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ସେ ସମ୍ମାନର ସହିତ ଏହି ଟଙ୍କାକୁ ଫେ-ରାଇଦେଲେ |

ବର କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋତେ ଏପରି ଶିକ୍ଷିତ ଏବଂ ବୁ-ଦ୍ଧିମା-ନ ସ୍ତ୍ରୀ ମିଳିଛି | ତାଙ୍କ ପାଖରେ ମୋ ପରିବାରର ମାନ ରଖିବାପାଇଁ ସବୁ ଗୁଣ ରହିଛି | ତେଣୁ ମୋର ଏହି ଟଙ୍କା ଦରକାର ନାହିଁ | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଦିବ୍ୟା କମ୍ବର ଏମଏ କରିଛନ୍ତି | ଆଜିକାଲି ସେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି | ସେହିପରି ବର ନରେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଶେଖୱାଟ ଏଲଏନଟି ସୁରଟରେ କାମ କରନ୍ତି |

Google

ଏହି କଥାରେ କୌଣସି ସ-ନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ ବର ଯୌ-ତୁକ-ର ୧୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଫେ-ରାଇ ଦେଇ ଏକ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି | ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆହୁରି ଅଧିକ ଲୋକ ଯୌ-ତୁକ ନ ନେବାକୁ ପ୍ରେ-ରିତ ହେବେ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବରର ଏହି କାମ ଭଲ ଲାଗିଛି, ତେବେ ଏହି ଖବରକୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ | ଏହାଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଯୌ-ତୁକ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଦଶଥର ଚିନ୍ତା କରିବେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରି

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *