ଟ୍ରକରେ ହେଲମେଟ ? ଟ୍ରକ ଚଳାଇବା ସମୟରେ ହେଲମେଣ୍ଟ ନପିନ୍ଧିଥିବାରୁ କଟିଲା ମୋଟା ଅଙ୍କର ଚାଲାଣ, ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଏହି ଅନନ୍ୟ ମାମଲା ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଅଟେ | ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ଟ୍ରକ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କର ହେଲମେଟ ନ ପିନ୍ଧି ଗାଡି ଚଲାଉଥିବାରୁ ୧,୦୦୦ ଟଙ୍କାର ଚାଲାଣ କଟା ଯାଇଥିଲା | ANI ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଟ୍ରକ ଡ୍ରାଇଭର ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ଓଡିଶା ପରିବହନ ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ନିଜ ଗାଡିର ପରମିଟ ରିନ୍ୟୁ କରିବାପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କୁ ଜଣାପଡିଲା ଯେ ତାଙ୍କ ଗାଡି OR-07W/4593 ର ହଜାର ଟଙ୍କାର ଚାଲାଣ ପେଣ୍ଡିଙ୍ଗ ଅଛି | ଏହା ଜାଣି ପ୍ରମୋଦ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ | କାରଣ ଚାଲାଣ ଡ୍ରାଇଭିଙ୍ଗ ସମୟରେ ହେଲମେଟ ନ ପିନ୍ଧି ଥିବାରୁ କଟାଯାଇଥିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଘଟଣା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି |

ଟ୍ରକରେ ହେଲମେଟ ?

କୌତୁହଳର ବିଷୟ ଏହା ଯେ, ‘ହେଲମେଟ ବିନା ଡ୍ରାଇଭିଙ୍ଗ’ ପାଇଁ ଯେଉଁ ଗାଡିର ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିଲା, ତାହା କୌଣସି ସ୍କୁଟି କିମ୍ବା ବାଇକ ନୁହେଁ ବରଂ ଗୋଟିଏ ଟ୍ରକ ଥିଲା | ଯେତେବେଳେ ପ୍ରମୋଦ ଏହି କଥା ଅଫିସରଙ୍କୁ କହିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ଏହାକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିବାକୁ ମନା କରିଥିଲେ | ଏହା ପରେ ପ୍ରମୋଦଙ୍କୁ ପରମିଟ ରିନ୍ୟୁ ପାଇଁ ‘ହେଲମେଟ ବିନା ଡ୍ରାଇଭିଙ୍ଗ’ର ଚାଲାଣ ଦେବାକୁ ପଡିଲା | ଏହାପରେ ହିଁ ତାଙ୍କର ପରମିଟ ରିନ୍ୟୁ ହୋଇପାରିଲା |

ଏହା କେବଳ ଭାରତରେ ହୋଇପାରେ !

ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧିବାକୁ ପଡିବ ?

ଟଙ୍କା ଫେରାଇବା ଉଚିତ …

ଏହା କଳିଯୁଗ ଅଟେ !

ବର୍ତ୍ତମାନ ଓଡିଶା ପରିବହନ ବିଭାଗର ଏହି ଅବହେଳା ଉପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିନାହିଁ | ପ୍ରମୋଦ କୁମାରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରାଯିବ କି ନାହିଁ, ଏହା ଉପରେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଅଧିକାରୀ କୌଣସି ଜବାବ ଦେଇନାହାନ୍ତି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ପ୍ରମୋଦ ଗତ ତିନି ବର୍ଷ ଧରି ଟ୍ରକ ଚଳାଉଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ପାଣି ସପ୍ଲାଇ କରନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *