ଏହି ଦୃଶ୍ୟକୁ ଭୁଲରେ ବି ମିସ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, କ୍ଵଚିତ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ବାଘମାନଙ୍କର ଏପରି ମସ୍ତି,ଦେଖନ୍ତୁ ବାଘ ମାନଙ୍କର ମସ୍ତି

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ବାଘମାନଙ୍କର ପରିବାରର ଏପରି ଦୃଶ୍ୟ ବହୁତ କମ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ | ପୁଣେରୁ ଆସିଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକ ସମୀର ଏବଂ ପ୍ରାକୃତିକ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଜିପ ଯେମିତି ନେସନାଲ ପାର୍କର କାହ୍ନା ରେଞ୍ଜରେ ପହଞ୍ଚିଲେ, ସେହି ସମୟରେ ବାଘ ନନା ନିଜର ଚାରି ଛୁଆ ସହିତ ବସିଥିଲେ | ସମସ୍ତେ ରାସ୍ତାରେ ବସି ନିଜ ନିଜ ଭିତରେ ଖେଳୁଥିଲେ |

ସମୀର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ବହୁତ କଷ୍ଟରେ ଦେଖାଯାଏ | ସେହି ସମୟରେ ବାଘ ନନା ଏବଂ ତାର ଛୁଆମାନେ ଖୁବ ମସ୍ତି କରୁଥିଲେ | ସମସ୍ତେ ପ୍ରାୟ ୩ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳିଲେ | ଏହା ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଏକ ସମୟର ମୁହୂର୍ତ୍ତ ହୋଇଗଲା | ଏହିପରି ଦୃଶ୍ୟ କ୍ୱଚିତ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ |

ଯେଉଁ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କର ଫଟୋ ନିଆଯାଉଥିଲା, ସେହି ସମୟରେ ନନା ଜଙ୍ଗଲ ରାସ୍ତାରେ ନିଜର ପୁରା ପରିବାର ସହିତ ବସିଥିଲେ | ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ପ୍ରକୃତରେ ରୋମାଞ୍ଚକର ଥିଲା |

କାହ୍ନା ନେସନାଲ ପାର୍କରେ ଆଜିକାଲି ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ବାଘ ସହଜରେ ଦେଖାଯାଉଛି | ଏହି ସମୟରେ ସାରା ଦେଶରେ କାହ୍ନା ନେସନାଲ ପାର୍କ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଆକର୍ଷଣର କେନ୍ଦ୍ର ହୋଇଛି | ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ କାହ୍ନା ପାର୍କ ବହୁତ ଖୁସି ଦେଇଥାଏ | ଏଠାକୁ ଆସୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପୁନର୍ବାର ଆସିବାକୁ ଚାହିଁଥାନ୍ତି |

ସୁନ୍ଦର ଜଙ୍ଗଲ ସହିତ ବାଘମାନଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଅଲଗା ପ୍ରକାରର ଆକର୍ଷଣ ନେଇ ଆସିଥାଏ | ଏହା କାରଣ ହୋଇଥାଏ ଯେ କରୋନା ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଦେଶ-ବିଦେଶରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ଏଠାକୁ ବୁଲି ଆସୁଛନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *