ଜବରଦସ୍ତି ନିରୀହ ଛାତ୍ରକୁ ବାହା ହେଲେ ଲେଡି ଟିଚର, ତା ପରେ କଲେ ଚତୁର୍ଥୀ ଏବଂ ବିଧବା ହେବାର ନାଟକ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟଣା

ଜଳନ୍ଧର ସ୍କୁଲର ଜଣେ ଲେଡି ଟିଚର ନିଜର ୧୩ ବର୍ଷର ଛାତ୍ର ସହିତ ଜବରଦସ୍ତ ବିବାହ କରିବାର ଅଜବ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ସହରର ବସ୍ତି ବାବା ଖେଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସ୍କୁଲ ଟିଚରଙ୍କ ବିବାହରେ ଡେରି ହେଉଥିଲା, ଏଥିପାଇଁ ସେ ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ କାରଣରୁ ଏପରି କଲେ | ଟିଚରଙ୍କୁ ଲାଗୁଥିଲା ଯେ ଏପରି କରିବାଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କର ମାଙ୍ଗଳିକ ଦୋଷ ଦୂର ହୋଇଯିବ | ନାବାଳକ ଘରବାଲାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଥାନାରେ ଟିଚରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଥିଲା |

ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଟିଚର ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଟିଉସନ ଲୋଭ ଦେଖାଇ ୬ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜ ଘରେ ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ବିବାହ କରିଥିଲେ | ତେବେ ଏହି ବିବାହ କେବଳ ସାଙ୍କେତିକ ଥିଲା | ଛାତ୍ରଙ୍କ ପରିବାର ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଦୁର୍ବଳ ଅଟନ୍ତି | ଟିଚର ଛାତ୍ରଙ୍କର ପାଠପଢ଼ାରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ତାକୁ କିଛିଦିନ ନିଜ ଘରେ ଛାଡିବାକୁ କହିଥିଲେ | ଛାତ୍ରଙ୍କ ଘରଲୋକମାନେ ଏଥିପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଗଲେ |

ଥାନାରେ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ-ରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ୬ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜବରଦସ୍ତ ଘରେ ବନ୍ଦ କରି ବିବାହର ସମସ୍ତ ରୀତିନୀତି ପୁରା କରାଯାଇଥିଲା | ଏମିତିକି ହଳଦୀ-ମେହେନ୍ଦି କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଚତୁର୍ଥୀ ରାତିର ନାଟକ ମଧ୍ୟ କରାଗଲା, ଏହା ପରେ ପଣ୍ଡିତଙ୍କ ଆଦେଶରେ ଚୁଡ଼ି ଭାଙ୍ଗି ବିଧବା ହେବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସବୁ କାମ କରାଯାଇଥିଲା | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହାପରେ ଏକ ଶୋକ ସଭା ମଧ୍ୟ ଆୟୋଜିତ କରାଯାଇଥିଲା |

ବିବାହର ରୀତିନୀତି ପୁରା ହେବା ପରେ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଘରକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା | ଶିଶୁର ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଟିଚର ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଘର କାମ ମଧ୍ୟ କରାଇଥିଲେ | ଛାତ୍ରଜଣକ ଘରକୁ ଫେରିବା ପରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ସବୁକଥା କହିଥିଲେ |

ଜଳନ୍ଧରର ଡିଏସପି ଗୁରୁମିତ ସିଂ ବିଶ୍ୱାସ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏଭଳି ବିବାହ ହୋଇଛି ଏବଂ ମାମଲା ପୋଲିସ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଅଛି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି, କାରଣ ପରିବାରର ସମ୍ମତି ବିନା ଶିଶୁକୁ ଘରେ ରଖିବା ଅପରାଧ ଅଟେ, ବିବାହ ହୁଏତ ପ୍ରତୀକାତ୍ମକ ହୋଇଥାଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ନାବାଳକଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରିବା ବେଆଇନ ଅଟେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *