ଭାରତୀୟ ଦିନକିଆ ଦଳରେ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁଯୋଗ, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ରହିଛି ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ

ବିଜୟ ହାଜାରେ ଏକଦିବସୀୟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ପ୍ରସିଧ କୃଷ୍ଣାଙ୍କୁ ଚଳିତ ସିଜନରେ ୧୪ ୱିକେଟ୍ ନେବାର ଲାଭ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ତିନିଟି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ପ୍ରଥମ ଡାକରା ଦେଇ ପାଇପାରନ୍ତି। ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜର ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୁଣେରେ ୨୩, ୨୬ ଏବଂ ୨୮ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଖେଳାଯିବ। ଭାରତୀୟ ଘରୋଇ ସର୍କିଟରେ କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ନିଜର ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ବୋଲର ନିଜର ନାମରେ କରିଥିବା କୃଷ୍ଣା ଭାରତ ଦଳରେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଟି ନଟରାଜନ୍, ନବଦୀପ ସେନି ଏବଂ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କ ସହିତ ସ୍ଥାନ ବନାଇବେ।

ୟରକରମ୍ୟାନ୍, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ପୁଣି ଥରେ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜରୁ ଦୂରେଇ ରହିବେ। ବୁମ୍ରା ସୋମବାର ଦିନ ନିଜ ବିବାହର ଫଟୋ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ବରୋଦାର ଅଲରାଉଣ୍ଡର କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି। କ୍ରୁନାଲ ବିଜୟ ହଜାରେ ଦୁଇ ଶତକ ବ୍ୟତୀତ ଦୁଇଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ମଧ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲେ।କିନ୍ତୁ ବିଜୟ ହଜାରେରେ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ମୁମ୍ବାଇ ଓପନର୍ ପୃଥ୍ବୀ ଶୋ ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଓପନର୍ ଦେବଦତ୍ତ ପାଡିକଲଙ୍କୁ ଏଥର ଅଣଦେଖା କରାଯାଇପାରେ।

ପୃଥ୍ବୀ ଏହି ଇନିଂସରେ ୮୨୭ ଓ ପାଡ଼ିକଲ ୭୩୭ ରନ କରିଛନ୍ତି। ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ମାନିବା କଥାକି ଲୋକେଶ ରାହୁଲ, ଶୁଭମନ ଗିଲ, ଶିଖର ଧାୱନ ଓ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଦଳରେ ଅନ୍ୟ କାହାରି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ। ଯେତେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ କୌଣସି ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ। ଯଦି ଦଳରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ନହୁଏ ତେବେ ଚାରିଜଣ ଓପନରଙ୍କ ସ୍ଥାନ ସୁନିଶ୍ଚିତ। କାହାରିକୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ନାହିଁ।

ରୋହିତଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯିବାର ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଦଳରେ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପରି ନିଜକୁ ଦଳରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରଖିବାକୁ ଚାହିଁବେ। ବିଜୟ ହଜାରେର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲର ଶିବମ ଶର୍ମା ୨୧ ୱିକେଟ ଓ ଅର୍ଜନ ନାଗବସବାଲା ୧୯ଟି ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ। ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରାଯିବ। ଏହିସବୁ ମଧ୍ୟରେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜଡେଜା ଫିଟନେସ କାରଣରୁ ଦଳରୁ ବାହାରେ ଥିଲେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଫିଟନେସ କାରଣରୁ ସେ ଦଳରୁ ମଧ୍ୟ ବାହାରେ ରହିବେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *