ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ : ଭାରତୀୟ ଦଳର ଏହି ଗୋଟିଏ ଭୁଲ ପାଇଁ ଆଇସିସି ଲଗାଇଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ ଦଳ ଉପରେ ଜୋ-ରି-ମା-ନା

ଭାରତୀୟ ଦଳ ସାନଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚକୁ ନିଜ ନାମରେ କରିଛନ୍ତି। ରବିବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଇଂଲଣ୍ଡ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଭାରି ପଡ଼ିଥିଲା। ତେବେ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଭୁଲ ଉପରେ ଆଇସିସି କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ତାଙ୍କୁ ଜ-ରି-ମା-ନା ଦେବାକୁ ମଧ୍ୟ କହିଛି।

ଆଇସିସି ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସମେତ ସମଗ୍ର ଦଳକୁ ଧୀର ଓଭର ହାର ପାଇଁ ଫିସର ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ଜୋ-ରି-ମା-ନା ଲାଗିଛି। ଏମିରେଟ୍ସ ଆଇସିସି ଏଲିଟ ପେନେଲ ଅଫ ମ୍ୟାଚ ରେଫରିର ଜବାଗଲ ଶ୍ରୀନାଥ ବିରାଟ ଏବଂ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଓଭର କମ ଫିଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। କୋହଲି ଏହି ଭୁଲକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ତେଣୁ ଏଥିରେ ଆଉ କୌଣସି ଶୁଣାଣି ହେବ ନାହିଁ।

ଆଇସିସି ଆଚରଣ ସଂହିତର ସର୍ବନିମ୍ନ ଓଭର ସ୍ପିଡ ଅଫେନ୍ସ ପାଇଁ ନିୟମ ୨.୨୨ ଅନୁସାରେ, ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଦଳର ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ଓଭର କମ ଫିଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ମ୍ୟାଚ ଫିସର ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ଜୋ-ରି-ମା-ନା ଲଗାଯାଇଛି।’

ଭାରତୀୟ ଦଳ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳିଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳକୁ ୧୬୪ ରନ୍ ସ୍କୋରରେ ଅଟକାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ଡେବ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଆଧାରରେ ସେ ମ୍ୟାଚକୁ ସହଜରେ ନିଜ ନାମରେ କରିଥିଲେ। ଭାରତର ଏହି ବିଜୟ ସହିତ ଉଭୟ ଦଳ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ୧-୧ରେ ବରାବର ଅଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *