ବଡ ଖବର : ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଚିକେନ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ କେଜି ଚିନିର ମୂଲ୍ୟ ପହଁଚିଲା ୧୦୦ ଟଙ୍କାରେ

ଚିକେନ କିଲୋ ୫୦୦ ଟଙ୍କା | ଗୋଟିଏ ଅଣ୍ଡାର ମୂଲ୍ୟ ୩୦…..ଆଉ ଏବେ ଚିନି ହେଲା ଶତାବ୍ଦୀ | ଏହି ପରିସ୍ଥିତି ଆମ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ପାକିସ୍ତାନର ଅଟେ | ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ ହୋଇଥିବା ପାକିସ୍ତାନରେ ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ପ୍ରତିଦିନ ନୂଆ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗୁଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଠିକାର ନାଗରିକଙ୍କୁ ଚିନିର ମଧୁରତା ପାଇବା ମଧ୍ୟ କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡିଛି | ଏଠାରେ ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ସହରରେ ଚିନିର ମୂଲ୍ୟ କିଲୋଗ୍ରାମ ପ୍ରତି ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଅତିକ୍ରମ କରିଛି |

ପାକିସ୍ତାନ ପରିସଂଖ୍ୟାନ ବ୍ୟୁରୋ (PBS) ରବିବାର ଦିନ ଯେଉଁ ଆକଳନ ଜାରି କରିଛି, ଏହା ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରାୟ ୧୦ତି ସହରରେ ଚିନିର ଦାମ କିଲୋ ପ୍ରତି ୧୦୦ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ରହିଛି | ଏହି ଆକଳନ ଅନୁଯାୟୀ କରାଚିରେ ଚିନିର ଦାମ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ରହିଛି | ଏଠାରେ ଚିନି କିଲୋଗ୍ରାମ ପ୍ରତି ୧୧୦ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି | ସେହିପରି ଇସଲାମାବାଦରେ କିଲୋଗ୍ରାମ ପ୍ରତି ୧୦୫ ଟଙ୍କାରେ ଚିନି ବିକ୍ରି ହେଉଛି | PBS ଅନୁଯାୟୀ ୬ଟି ସହରରେ ଚିନିର ମୂଲ୍ୟ କିଲୋଗ୍ରାମ ପ୍ରତି ୧୦୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି |

ଇମ୍ରାନଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ କାଟିଲେ ରୂପା :-

ଗତ ବର୍ଷ ଏକ ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ଖୁଲାସା ହୋଇଛି ଯେ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ସରକାରଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ଚିନିର ମହଙ୍ଗା ମୂଲ୍ୟରୁ ବହୁତ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଛନ୍ତି | ଜିଓ ନ୍ୟୁଜ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଚିନିର ଅଭାବକୁ ନେଇ ଯାଞ୍ଚ ସଂଘୀୟ ଏଜେନ୍ସି (FIA)କୁ ଯାଞ୍ଚ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ | ଏଜେନ୍ସି ଯେଉଁ ରିପୋର୍ଟ ଜାରି କଲା, ସେଥିରେ ଏହି କଥା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଯେ ଶାସକ ଦଳର PTI ର ଅନେକ ସଦସ୍ୟ ଦେଶର ଏହି ସଙ୍କଟରୁ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି |

ଏହି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାମ ଆସିଛି ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟରେ :-

ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟରେ ଜହାଙ୍ଗୀର ତାରିନ ଏବଂ ତତ୍କାଳୀନ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଖୁସ୍ରୋ ବଖତିଆରଙ୍କ ନାମ ସାମିଲ ଥିଲା | କୁହାଗଲା ଯେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ରୂପା ତାରିନ କାଟିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ପରେ ବଖତିଆର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଥିଲେ | ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ ମୁନିସ ଏଲାହି ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର କମ୍ପାନୀ ମଧ୍ୟ ଚିନି ସଙ୍କଟରୁ ଫାଇଦା ଉଠାଇଛି | ଏଲାହି ଚୌଧୁରୀ ପରଭେଜ ଏଲାହିଙ୍କ ପୁଅ ଅଟନ୍ତି, ଯିଏ ପିଏମଏଲ-କ୍ୟୁ ପାର୍ଟିର ଜଣେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସଦସ୍ୟ ଅଟନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *